Ivan Slavík
(1920-2002)
Odysseus vypráví Penelopě
Položka č.: 781Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:11
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
Karel Fron
(1921-2002)
Koláže
Položka č.: 774Vyvolávací cena: 10 CZK (1 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:04
podpis, konvolut tří reprodukcí v signované obálce, 15 x 11 cm, rok 1988
Aktuální cena: 10 CZK (1 €)
Miroslav Matouš
(1920-1998)
Soubor exlibris
Položka č.: 771Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:01
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Michael Florian
(1911-1984)
Marcel Schwob: Dřevěná hvězda
Položka č.: 768Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 10:58
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
A. Václav Mašek
Mrtvá ves ( 2 x návrh obálky + 2 x ilustrace)
Položka č.: 755Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 10:45
4 x tuš, běloba, papír, 29 x 18 až 21 x 14 cm, papírová pasparta, zašlý a zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Johann Christoph Weigel
(1654-1725)
Der Flora schönsster Garten schmuckt
Položka č.: 716Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 10:06
kolorovaná mědirytina, 20,5 x 14,7 cm, papírová pasparta, ušpiněný papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
Carl Würbs
(1807-1876)
Kostel sv. Jakuba v Brně
Položka č.: 714Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 10:04
kolorovaná mědirytina, 16,7 x 11,4 cm, značeno LD Gez. v. C. Wurbs a PD Stahlst. v. F. Hofer, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Peter Fehr
(1681-1740)
Frankfurt
Položka č.: 711Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 10:01
mědirytina, 30 x 37 cm, značeno PD P. Fehr fecit, při okrajích na několika místech natrženo, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Setkání třetího druhu
Položka č.: 156Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:03
tuš, papír, 21 x 29,7 cm, dole text: Tady a rozumné bytosti? Marie, víš o nějaké?, Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Oskar
Položka č.: 163Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
tuš, papír, 21,5 x 31,2 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA a evidenční číslo, dole text: Pane režisére- volá porodnice. Narodil se vám kluk a je to samozdřejmě Oskar!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)
Josef Istler
(1919-2000)
Plameny
Položka č.: 341Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
lept, 1992, 19,5 x 13,7 cm, sign. PD istler 92, č. 48/125, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga
Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Spiklenci
Položka č.: 167Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
akvarel, tuš, papír, 28,5 x 37,5 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA a evidenční číslo, dole text: Neboj se, manžel se nevrátí. Jel na chatu zkontrolovat dceru!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Břišní pohovor do cirkusu
Položka č.: 166Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
akvarel, tuš, papír, 29,7 x 21 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA a evidenční číslo, dole text: Jako břichomluvec jste formát - ale ty fráze! Ty fráze!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Miroslav Horníček
(1918-2003)
Výjev 1, Výjev 2
Položka č.: 141Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
koláž, papír, 34,5 x 23 cm, pasparta, dvě koláže v jedné paspartě, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.100 CZK (88 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
Jiří Slíva
Revoltér
Položka č.: 154Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
tuš, akvarel, běloba, papír, 20,8 x 30 cm, sign. PD Slíva, na zadní straně tisk Rytíř a Bílá paní, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.700 CZK (113 €)
Jiří Načeradský
Venuše
Položka č.: 65Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
olej, plátno, 2007, 20,5 x 30,5 cm, sign. na blind rámu Načeradský 07, Jiří Načeradský se proslavil jako představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma ženství zůstávalo záminkou pro jeho výtvarné zpracování v různých styl…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
Jiří Načeradský
Energie
Položka č.: 64Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
tempera, tuš, papír, 1981, 58 x 48,5 cm, sign. PD Načeradský 81, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let, který vytvářel obrazy malované podle fotografických předloh z denního tisku, především se sportovní tematikou. Po nevydařené emigraci se malíř počá…
Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu
Michael Rittstein
Zhora zdola
Položka č.: 63Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.834 €)
akryl, plátno, 2016, 180 x 150 cm, sign. PD M. Rittstein 2016, vzadu M. Rittstein, vzadu věnování a autorsky název, před dvěma lety proběhnuvší retrospektivní výstava prof. Michaela Rittsteina v Jízdárně Pražského hradu potvrdila autorovo mimořádné postavení na české výtvarné scéně. Jeho navýsost os…
Aktuální cena: 380.000 CZK (15.834 €)
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Švestka
Položka č.: 62Vyvolávací cena: 165.000 CZK (6.875 €)
olej, plátno, 2003, 190 x 220 cm, sign. PD I. Ouhel 2003, lišta, vzadu štítek Galerie Gema art. Obraz Švestka z roku 2003 opět dokazuje Ouhelův citlivý koloristický přístup k obrazu a zároveň odkazuje ke geometrii, kterou se Ouhel ve svých obrazech možná zcela intuitivně řídí. Geometrická osnova, kt…
Aktuální cena: 165.000 CZK (6.875 €)
Stanislav Zippe
Kompozice II
Položka č.: 61Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
olej, plátno, 1988/89, 65,5 x 65,5 cm, sign. vzadu Zippe 88/89, absolvent Hořovické sochařské školy
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Stanislav Zippe
Kompozice I
Položka č.: 60Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
olej, plátno, 1992, 65,5 x 65,5 cm, sign. vzadu Zippe 92, absolvent Hořovické sochařské školy
Karel Malich
(1924-2019)
Uviděl jsem to
Položka č.: 59Vyvolávací cena: 185.000 CZK (7.709 €)
pastel, papír, 1996, 70,5 x 100 cm, sign. vzadu K Malich 1996, rám, konzultováno a ověřeno Galerií Zdeněk Sklenář, od 80. let se Karel Malich věnoval převážně barevným pastelovým kresbám, které vycházejí z vnitřního vidění autora, mnohdy odkazující k archetypální obrazové tradici. „Pastel mám rád. V…
Aktuální cena: 185.000 CZK (7.709 €)
Vilém Plocek
(1905-2001)
Zátiší s Vatem
Položka č.: 55Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
tempera, dřevěná deska, 1986, 39 x 29 cm, sign. PD Vilém Plocek 1986, rám, soukromý žák prof. J. Bendy a F. Tichého, člen spolku Purkyně, SVU Mánes
František Říha
(1910-1986)
Zčeřené moře
Položka č.: 50Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
olej, sololit, 20 x 62 cm, nesign., rám, František Říha vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, studoval u prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Byl členem výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patřili bývalí členové Skupiny 42 i mladší autoři, za všechny F. Gr…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
František Hudeček
(1909-1990)
Položka č.: 49Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)
olej, karton, 1967, 23,5 x 30 cm, sign. LN Fr. Hudeček 67, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu. Toto dílo patří do ra…
Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Proláž
Položka č.: 48Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
proláž, 1966, 24,4 x 35,2 cm, sign. PD JK 66, rám, signováno na zadní straně JK 66, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Jiří a Běla Kolářovi
Antika
Položka č.: 47Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
fotokoláž, 1994, 26,8 x 24,5 cm, PD monogr J + BK, sign vzadu Jiří Kolář, Běla Kolářová
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Jan Smetana
(1918-1998)
Stroj
Položka č.: 46Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)
tuš, akvarel, papír, 1979, 62 x 45 cm, sign. PD Smetana 79, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 58
Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)
Kamil Lhoták
Láhev Londine
Položka č.: 41Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Kamil Lhoták
Kolo u kůlny
Položka č.: 40Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)