Jitka Štenclová
(1952)studium u A. Vitíka na SUPŠ v Praze, žákyně prof. B. Felcmana a doc. M. Vaňkové na VŠUP, členka Nového sdružení pražských umělců, Umělecké besedy; malířka, textilní výtvarnice, pedagožka; věnovala se zpočátku textilnímu výtvarnictví (monumentální i komorní paličkované krajky a tapiserie s geometrickými obrazci, např. Čtvero ročních období) a realizacím pro architekturu; od 90. let se přeorientovala na akrylovou či olejovou malbu výrazné barevnosti a abstraktně-figurálního určení a kresbu pastelem, uhlem, grafitem, což jí umožňuje kvalitnější spontánní vyjádření; od 2000 je pedagožkou VOŠG a SPŠG v Praze; zastoupena ve sbírkách NG, UPM, UK v Praze, SPŠ textilní v Liberci, SGVU v Litoměřicích, Severočeského muzea v Liberci, Muzea krajky ve Vamberku, Musées Royaux d´Art et d´Historie v Bruselu, Power House v Sydney a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)
Jitka Štenclová
Bez názvu II.
Položka č.: 1112Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 03. 2023 18:20
olej, lepenka, 2013, 26 x 20 cm, sign. DU Jitka Štenclová 2013, studium u A. Vitíka na SUPŠ v Praze, žákyně prof. B. Felcmana a doc. M. Vaňkové na VŠUP, členka Nového sdružení pražských umělců, Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu
Jitka Štenclová
Bez názvu I.
Položka č.: 285Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00