Vladimír Pechar
(1931)žák prof. Uchytilové - Kučové, J. Kaisera a J. Mahelky na SOŠV v Praze, člen Sdružení pražských výtvarných umělců; malíř, grafik; věnuje se převážně portrétu, a to jak v malbě, tak v grafice (mj. soubor šedesáti barevných litografií Tvář dramatu Williama Shakespeara pro město Kingslynn v Anglii, 1986; soubor 28 portrétů českých panovníků, 1985 - 1993; soubor 30 portrétů shakespearovských postav, 1993 - 1995); věnuje se také kreslenému humoru, tvorbě exlibris a drobné grafice, za niž získal řadu ocenění na specializovaných přehlídkách v Polsku (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)
Vladimír Pechar
Helena - Sen noci svatojánské (Exl MP)
Položka č.: 239002Vyvolávací cena: 60 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 25. 07. 2024 20:10
dřevoryt, 1993, 8 x 5,5 cm, sign. V. Pechar 93, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Uchytilové - Kučové, J. Kaisera a J. Mahelky na SOŠV v Praze, člen Sdružení pražských výtvarných umělců
Aktuální cena: 60 CZK (3 €)