Karel Teige

(1900-1951)

LIST OF AUTHORS

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Vítězslav Nezval: Abeceda - cyklus básní s tanečními kompozicemi Milči Mayerové

    No.: 362

    Auction price: 24.000 CZK (1.000 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00

    bibliofilie, fotomontáže, typografická úprava a návrh obálky K. Teige, fotografie K. Paspa, tisk Česká grafická Unie a. s., vydal J. Otto, Praha 1926, původní brožovaná vazba, kultovní kniha českého poetismu je souborem krátkých básní na jednotlivá písmena abecedy, vycházejících z asociací, jež v au…

    Current price: 24.000 CZK (1.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Konstantin Biebl: Zlom. Kniha veršů 1923–1928. Nové vydání.

    No.: 361

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00

    kniha, návrh obálky, titulní list, frontispis a 3 ilustrace formou typografické kompozice Karel Teige, 46. sv. ed. Odeon, tisk Kryll a Scotti, vydal Jan Fromek, Praha 1928, orig. brož., 64 s., místy natržený a poškozený hřbet a drobné skvrny na obálce, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Guillaume Apollinaire: Zavražděný básník

    No.: 360

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00

    kniha, návrh obálky Mrkvička&Teige, úprava K. Teige, přel. Jar. Seifert a M. Šraml,11. sv. edice Knihy dneška, vydal dr. Ot. Štorch-Marien, Praha 1925, celopl. převazba s nalepenou přední a zadní stranou obálky, 85s., listy a ob. zažloutlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Jaroslav Seifert: Město v slzách

    No.: 359

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00

    kniha, návrh obálky K. Teige, Devětsil, 2. vydání, Večernice , vydali V. Vortel a R. Rejman, Praha 1923, celopl. převazba se zlac. písmem na hřbetu a kresbou na deskách, 67 s., místy podtrháno pastelkou, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Ph…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Jules Romains: Psyché 2. díl: Bůh těl

    No.: 801

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 25. 11. 2022 11:34

    kniha, titulní list a vazba K. Teige, vydal R. Škeřík, Praha 1931, 49. sv. edice Symposion, Ex. 301/400, Simili - Japan, 195 s., celopl. vazba se zlaceným reliéfem, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and …

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: ID8**6 History of bids

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    F. Slang: Křižník Potěmkin

    No.: 88

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, fotomontážní ob. s použitím snímku z Ejzenštejnova filmu Křižník Potěmkin K. Teige, vyd. J. Fromek, Praha, 1926, ed. Odeon, obs. 10 čb. vyobr. z filmu a 5 pův. snímků z r. 1905, pův. brož, 75s., ob. v dolní části vyspravena, lehce otřepené okraje, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťs…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID7**4 History of bids

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Konstantin Biebl: S lodí jež dováží čaj a kávu

    No.: 93

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, typografie Karel Teige, vyd. Odeon, r. 1928, druhé vydání, clpl. pevná převazba, pův. ob. vevázána, 63s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus in Dessau, the founder of Dev…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Za socialistickou architekturu

    No.: 91

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, sborník redigoval Karel Teige, autoři: teige, Krejcar, Štursa, Voženílek aj., vyd. péčí svazu socialistických architektů, Praha, 1933, clpl. červená převazba, 240s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Pra…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID3**5 History of bids

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Bedřich Hlaváč: František Josef I.

    No.: 90

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, obálka a úprava K. Teige, podpis B. Hlaváče na titl. straně, vlepeno ex libris s motivem T. G. M., vyd. F. Borový, Prha, 1933, převazba, pův. obálka vlepena, 715s., zkosená vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles Unive…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Krajina

    No.: 279156

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 11. 2024 14:36

    linocut, 15,2 x 20,2 cm, appendix to the Veraicon, year VII 1924, booklet 5 - 6, soiled, torn paper at edges, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus in Dessau, the founder of Devetsil, member o…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: ID7**0 History of bids

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Surrealismus proti proudu

    No.: 276101

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 07. 08. 2023 14:00

    brož, vyd. Surrealistická skupina, Praha, 1938, brož, nestr. nepůvodní stav, chybí zadní část obálky, levá část přední pův. obálky přelepana papírem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus in D…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID8**5 History of bids

Instagram

Facebook

You must login first.