Marie Čermínová (Toyen)

(1902-1980)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    Felix Timmermans: Prosťáček Boží

    No.: 42

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, dvoubarev. litografie ve frontispisu a na 3 přílohách, návrh vazby, titul. list a úprava Toyen, překlad Jar. Zaorálek, tisk Müller a spol., 69 sv. edice Symposion, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1933,orig. celopl. vazba se zlac. výzdobou, 213 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Os…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    Georges Bernanos: Pod sluncem satanovým

    No.: 43

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    kniha, ob. Toyen, překl. B. Reynek, vyd. Jan Fromek, nakladatelství, Odeon, jako 5. svazek knihovny Kosmopolis, Praha, 1928, pův. brož, 344s., restaurováno: archy nově sešity do pův. ob., lehce opotřebené přesahy ob., jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    Jehan Rictus: Poesie

    No.: 41

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    Hermann Hesse: Siddhárthah

    No.: 44

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    bibliofilie, obálka, vazba, dvě kresby Toyen, úprava Lad. Sutnar, překlad Petr Křička, 31 sv. edice Živé knihy B, vydala Družstevní práce, Praha 1935, 2000 výtisků, obálka vevázaná, 126 s, clpl. vazba, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    Anthologie protifašistických umělců

    No.: 40

    Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)

    bibliofilie, antologie prozaických a básnických textů (včetně dvou notových zápisů) českých autorů 30. let 20. století s protifašistickými a protiválečnými motivy a náměty; obs. sign. ilustraci od Toyen, J. Štyrského, F. Bidla, A. Hoffmeistera, A. Pelce, dále pak sign. texty od: K. Biebl, Fr. Halas,…

    Current price: 25.000 CZK (1.042 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    Ukolébavky naše i cizí

    No.: 46

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    bibliofilie, 24 x 16,5 cm, obálka a vstupní kresba Toyen, uspořádali a přeložili Arno Kraus a Jaroslav Podroužek, spolu s Toyen podepsáni v tiráži, vyd. Rudolf Kmoch, Praha, 1941, edice Klub 777 bibliofilů, ex.: 220/777, volné listy v obálce, 62s., obálka opotřebena, potrháno při okrajích hřbetu, do…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    André Breton: Spojité nádoby

    No.: 45

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    kniha, ob. Toyen, vyd. S.V.U. Mánes, Praha, 1934, přel. V. Nezval a J. Honzl, brož, 180s., okraje ob. jen lehce opotřebené, jinak velmi dobrý stav knihy, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 900 CZK (38 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    Vítězslav Nezval: Snídaně v trávě

    No.: 48

    Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)

    6x suchá jehla, v tiráži podpis Vítězslava Nezvala a Toyen, v edici Collectio Plantin I vydalo Aventinum, nakladatelství Dra Ot. Štorcha-Mariena, Praha 1930, v nákladu 100 číslovaných výtisků, tento má č. 24

    Current price: 80.000 CZK (3.334 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    Annie Le Brun - Sur Le Champ

    No.: 50

    Auction price: 120.000 CZK (5.000 €)

    bibliofilie, 3x suchá jehla, 1967, sign. vše PD Toyen, č. 54/89, 3 suché jehly, uloženo ve stylizovaném pouzdru s podpisem T, rozměr 31,5 x 25 cm; knižní práce věnovaná Annie Le Brun vyšla roku 1967 jako Sur le Champ (Ihned) v Éditions surléalistes s kolážemi Toyen. Právě v té době se Toyen ke koláž…

    Current price: 120.000 CZK (5.000 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    Histoire Naturelle

    No.: 49

    Auction price: 58.000 CZK (2.417 €)

    bibliofilie, 1958, sign. Toyen, č. 56/273, Benjamin Péret: Histoire Naturelle, vydal Jehan Mayoux v Ussel roku 1958. Celkový náklad 273 neprodejných výtisků na ručním papíře Moulin Richard de Bas. Tištěné ilustrace a jedna ručně kolorovaná suchá jehla (signovaná a číslovaná 56/273) ve frontispisu od…

    Current price: 58.000 CZK (2.417 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    Jean-Pierre Duprey: Svatokrádežný les a jiné texty

    No.: 51

    Auction price: 500.000 CZK (20.834 €)

    bibliofilie, 1970, sign. vše Toyen, č. 1/99, předmluva: André Breton, Toyen: 6 suchých jehel na zeleném hedvábí, vše 14,7 x 10 cm, kazeta signována Toyen a očíslována 1/99. Vydalo nakladatelství Le Soloeil Noir, Paříž 1970. Rozměr kazety 25 x 20 x 8 cm

    Current price: 500.000 CZK (20.834 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    P. B. Shelley: Básně

    No.: 47

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    volné listy v obálce, 22 x 15,5 cm, frontispis Toyen, vyd. O. Žižka, Brno, 1933, druhý svazek edice Katalepton, č. výtisku 142, volné listy v obálce, 38s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    Georg Buechner: Básník Lenz

    No.: 776

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, titul. dvojstrana a 2 celostr. ilustrace Toyen, úprava Ant. Sochůrek, přeložil M. Drápal, vydal Jar. Podroužek, Praha 1942, 800 výtisků, 43 s., plpl. vazba s obálkou, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    V. Vančura: Učitel a žák (Studio ND)

    No.: 665

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    leták, 1x reprod. kresby od Toyen, leták s textem J. Mukařovského a soupisem obsazení a autorů inscenace, vyd. Studio Národního divadla, Praha, 1945, dvojlist, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)