Ivana Lomová
(1959)Narozena 22. 11. 1959 v Praze studium na Fakultě architektury ČVUT Praha (1978-83). Od roku 1984 publikovala kresby v novinách a časopisech, ilustrovala více než 25 knih, zejména pro děti a mládež, napsala a nakreslila komiksový seriál pro děti, pracovala pro kreslený film. Volná kreslířská a grafická tvorba, zprvu v duchu tzv. české grotesky, s nadsázkou komentuje společenskou situaci a její vliv na psychiku jedince; postupně se emancipuje od ironie a získává hlubší existenciální vyznění. Významným tématem je paměť, vzpomínky, společenské a rodinné rituály, vztahy mezi blízkými lidmi, postoje a očekávání vyplývající z genderových rolí. Samota a složitost vztahů mezi mužem a ženou. (zdroj: lomova.com)
Ivana Lomová
Kravaty
Položka č.: 280277Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 19. 08. 2024 17:17
litografie, 65 x 49 cm, sign. PD Ivana Lomová, č. 27/63, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)