Jiří Kolář
(1914-2002)
Künstler-Teller Nr. 26
No.: 26Auction price: 7.000 CZK (292 €)
Termination of first bid: 26. 09. 2024 15:00
porcelánový talíř Rosenthal, 1990, 26,3 x 26,3 x 3 cm, značeno na zadní straně J. Kolář Rosenthal, porcelánový talíř Rosenthal s potiskem s motivem z Kolářova díla, text v němčině, vzadu v angličtině, francouzštině a češtině (Hru na rty, na ňadra, pojď, budeme si hrát, na hudbu a na vyhnání z Ráje.)…
Current price: 7.000 CZK (292 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Portier
No.: 27Auction price: 8.000 CZK (334 €)
ofset, 1986, 66 x 44 cm, sign. PD J. Kolář 86, rám, č. 20/75, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Current price: 8.000 CZK (334 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Variace na Vallottona
No.: 28Auction price: 22.000 CZK (917 €)
koláž, 1962, 21 x 29 cm, monogr. PD JK 62, rám, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Current price: 22.000 CZK (917 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Akt - Černé na Bílém
No.: 29Auction price: 26.000 CZK (1.084 €)
muchláž, 1979, 28 x 24 cm, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let se intenzivně zabýval kol…
Current price: 26.000 CZK (1.084 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Akt - Černé na Bílém
No.: 30Auction price: 26.000 CZK (1.084 €)
muchláž, 1979, 26 x 30 cm, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let se intenzivně zabýval kol…