Karol Barón

(1939-2004)

  • Karol Baron

    (1939-2004)

    Bytost I

    No.: 134

    Auction price: 3.400 CZK (142 €)

    Termination of first bid: 26. 09. 2024 15:00

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign. LD Baron - 1996 Bratislava., rám, obrázky Karola Barona z roku 1996 jsou ze série ilustrací k aforistickým textům slovenského autora Róberta Gála pro vydavatelství GplusG. Projekt dvou knížek aforismů se v GplusG nakonec realizoval (1997, 1998), ale na Gálovo př…

    Current price: 3.400 CZK (142 €)

  • Karol Baron

    (1939-2004)

    Bytost III

    No.: 135

    tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron 1996 Bratislava., rám, předloha ke knize aforismů Róberta Gála. Kresba od Karola Barona zobrazuje surrealistickou postavu s bizarní kombinací anatomických a fantastických prvků. Dominantní jsou velké oči, výrazný růžový jazyk a různé organické tvary, kte…