Tomáš Bím

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Tomáš Bím

    Kolesový parník

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Ukončení prvního podání: 26. 09. 2024 15:00

    litografie, 1976, 13, 2 x 11, 7 cm, sign. PD Tomáš Bím 76, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Tomáš Bím

    Láhev

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    lept, suchá jehla, 1979, 21,5 x 15,5 cm, sign. PD Tomáš Bím 79, E.A., studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Tomáš Bím

    Lehátko

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)

    litografie, 54 x 38 cm, sign. PD Tomáš Bím, použito jako pozvánka na výstavu Tomáš Bím, Okresní muzeum Plzeň, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)

  • Tomáš Bím

    Golfové hřiště

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    litografie, 1991, 53 x 42,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 91, rám, č. 60/80, restaurováno, papír zvlněný, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)