Čechy v kresbách Karla Filipa
Život pražského kreslíře Karla Filipa je obestřen tajemstvím. Patrně byl samoukem, kreslil však s ohromnou vášní pražské motivy zejména ve 40. a 50. letech 20. století. Za náměty vyjížděl i do okolí Prahy, na Sázavu, na Berounku, do Jizerských hor i do Krkonoš. Akvarelem kolorované perokresby povětšinou zachycoval do svých skicářů a díky tomu vzniklo zajímavé časosběrné dílo. Výtvarníkovi byla uspořádána zřejmě jediná výstava kreseb v Praze na Pankráci v roce 2021: Výlet do minulosti s Karlem Filipem. Dražené položky pochází z nabídky Antikvariátu Dlážděná.
Karel Filip
(1884-?)
Od Albrechtic do Desné
No.: 1Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:00
ink, crayon, paper, 1950, 22,9 x 29,8 cm, sign. RD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice v Jizerských horach. Cesta z Desné
No.: 2Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:01
crayon, paper, 1950, 22,2 x 29,8 cm, sign. RD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Z Královky k Jablonci (Studničná Černá, Janov)
No.: 3Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:02
crayon, paper, 1949, 22,5 x 28,6 cm, sign. RD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Černá hora. Kristianov - z Paseky na Královce
No.: 4Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:03
crayon, paper, 1949, 31,2 x 22 cm, sign. RD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Bedřichov u Jablonce
No.: 5Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:04
pastel, indian ink, paper, 1949, 21,9 x 31,1 cm, sign. RD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice v Jizerských horach - z Mariánských hor k Špičáku
No.: 6Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:05
pastel, indian ink, paper, 1950, 23 x 30,4 cm, sign. RD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice v Jizerských horách
No.: 7Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:06
pastel, indian ink, paper, 1950, 22,8 x 30,1 cm, sign. RD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice - pohled ze Špičáku na sever
No.: 8Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:07
pastel, indian ink, paper, 1950, 22,5 x 29,8 cm, sign. RD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice - přehrada u Polubného
No.: 9Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:08
pastel, indian ink, paper, 1950, 22,6 x 30 cm, sign. RD Filip, at the right edge slightly dirty paper, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice - skály na Mariánských horách
No.: 10Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:09
pastel, indian ink, paper, 1950, 31,1 x 22,5 cm, sign. RD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice - z Mariánské hory k Špičáku
No.: 11Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:10
pastel, indian ink, paper, 1950, 23,1 x 29,8 cm, sign. RD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice v Jizerských horách, na Špičáku - k Ještědu
No.: 12Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:11
pastel, indian ink, paper, 1950, 22,6 x 30,1 cm, sign. RD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Na cestě od Kristianova na Královku
No.: 13Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:12
pastel, indian ink, paper, 1949, 31,2 x 21,8 cm, sign. RD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice - pohled z Bukové na Špičáku
No.: 14Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:13
pastel, indian ink, paper, 1952, 23,3 x 29,8 cm, sign. RD Filip, at the bottom edge slightly dirty paper, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Cibulka - Praha
No.: 15Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:14
pastel, papír, 1940, 20,8 x 27,5 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Praha - na Cibulce
No.: 16Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:15
pastel, tuš, papír, 1956, 28 x 20 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Krkonoše. Z Niklovy hory
No.: 17Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:16
pastel, tuš, papír, 19,9 x 27,2 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Krkonoše. Pomezní boudy
No.: 18Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:17
pastel, papír, 1951, 19,9 x 25,8 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Pomezní boudy - Zotavovna hořec. Z okna
No.: 19Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:18
pastel, papír, 1951, 19,7 x 26,8 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Krkonoše. Cesta na Sněžku od Pomezných bud
No.: 20Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:19
pastel, papír, 1951, 21,6 x 17,5 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Krkonoše. Horní Malá Úpa
No.: 21Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:20
pastel, papír, 1951, 19,8 x 27 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Na Střele z jara
No.: 22Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:21
uhel, papír, 20 x 29,9 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
K Dobřiši od Staré Huti
No.: 23Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:22
pastel, papír, 1943, 21,2 x 28,7 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Jílové. Ráno
No.: 24Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:23
pastel, papír, 1940, 21,1 x 28 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Nový dvůr - Černolice u Všenor
No.: 25Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:24
pastel, papír, 1940, 19,6 x 29,5 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Všenory. Skály u Černolic
No.: 26Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:25
pastel, papír, 1940, 19,5 x 29,5 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Od Chotětína k Drahoňovu Újezdu
No.: 27Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:26
pastel, papír, 1941, 25,5 x 36,7 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Pohled z Děčínského Sněžníku k Podmoklým
No.: 28Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:27
pastel, akvarel, papír, 1946, 22 x 30,5 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Medonosy
No.: 29Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:28
pastel, papír, 1947, 22,1 x 31,3 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Janov - z Hraničné u Jablonce
No.: 30Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 22. 08. 2024 17:29
pastel, papír, 1949, 21,8 x 31,3 cm, sign. PD Filip, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)