Čechy v kresbách Karla Filipa
Život pražského kreslíře Karla Filipa je obestřen tajemstvím. Patrně byl samoukem, kreslil však s ohromnou vášní pražské motivy zejména ve 40. a 50. letech 20. století. Za náměty vyjížděl i do okolí Prahy, na Sázavu, na Berounku, do Jizerských hor i do Krkonoš. Pastelem a akvarelem kolorované perokresby povětšinou zachycoval do svých skicářů a díky tomu vzniklo zajímavé časosběrné dílo. Výtvarníkovi byla uspořádána zřejmě jediná výstava kreseb v Praze na Pankráci v roce 2021: Výlet do minulosti s Karlem Filipem. Dražené položky pochází z nabídky Antikvariátu Dlážděná.
Karel Filip
(1884-?)
Od Albrechtic do Desné
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:00
tuš, pastel, papír, 1950, 22,9 x 29,8 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice v Jizerských horach. Cesta z Desné
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:01
pastel, papír, 1950, 22,2 x 29,8 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Z Královky k Jablonci (Studničná Černá, Janov)
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:02
pastel, papír, 1949, 22,5 x 28,6 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Černá hora. Kristianov - z Paseky na Královce
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:03
pastel, papír, 1949, 31,2 x 22 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Bedřichov u Jablonce
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:04
pastel, tuš, papír, 1949, 21,9 x 31,1 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice v Jizerských horach - z Mariánských hor k Špičáku
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:05
pastel, tuš, papír, 1950, 23 x 30,4 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice v Jizerských horách
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:06
pastel, tuš, papír, 1950, 22,8 x 30,1 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice - pohled ze Špičáku na sever
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:07
pastel, tuš, papír, 1950, 22,5 x 29,8 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice - přehrada u Polubného
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:08
pastel, tuš, papír, 1950, 22,6 x 30 cm, sign. PD Filip, při pravém okraji mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice - skály na Mariánských horách
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:09
pastel, tuš, papír, 1950, 31,1 x 22,5 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice - z Mariánské hory k Špičáku
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:10
pastel, tuš, papír, 1950, 23,1 x 29,8 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice v Jizerských horách, na Špičáku - k Ještědu
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:11
pastel, tuš, papír, 1950, 22,6 x 30,1 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Na cestě od Kristianova na Královku
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:12
pastel, tuš, papír, 1949, 31,2 x 21,8 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Albrechtice - pohled z Bukové na Špičáku
Položka č.: 14Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:13
pastel, tuš, papír, 1952, 23,3 x 29,8 cm, sign. PD Filip, při dolním okraji mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Cibulka - Praha
Položka č.: 15Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:14
pastel, papír, 1940, 20,8 x 27,5 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Praha - na Cibulce
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:15
pastel, tuš, papír, 1956, 28 x 20 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Krkonoše. Z Niklovy hory
Položka č.: 17Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:16
pastel, tuš, papír, 19,9 x 27,2 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Krkonoše. Pomezní boudy
Položka č.: 18Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:17
pastel, papír, 1951, 19,9 x 25,8 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Pomezní boudy - Zotavovna hořec. Z okna
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:18
pastel, papír, 1951, 19,7 x 26,8 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Krkonoše. Cesta na Sněžku od Pomezných bud
Položka č.: 20Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:19
pastel, papír, 1951, 21,6 x 17,5 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Krkonoše. Horní Malá Úpa
Položka č.: 21Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:20
pastel, papír, 1951, 19,8 x 27 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Na Střele z jara
Položka č.: 22Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:21
uhel, papír, 20 x 29,9 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
K Dobřiši od Staré Huti
Položka č.: 23Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:22
pastel, papír, 1943, 21,2 x 28,7 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Jílové. Ráno
Položka č.: 24Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:23
pastel, papír, 1940, 21,1 x 28 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Nový dvůr - Černolice u Všenor
Položka č.: 25Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:24
pastel, papír, 1940, 19,6 x 29,5 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Všenory. Skály u Černolic
Položka č.: 26Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:25
pastel, papír, 1940, 19,5 x 29,5 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Od Chotětína k Drahoňovu Újezdu
Položka č.: 27Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:26
pastel, papír, 1941, 25,5 x 36,7 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Pohled z Děčínského Sněžníku k Podmoklým
Položka č.: 28Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:27
pastel, akvarel, papír, 1946, 22 x 30,5 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Medonosy
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:28
pastel, papír, 1947, 22,1 x 31,3 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Filip
(1884-?)
Janov - z Hraničné u Jablonce
Položka č.: 30Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 22. 08. 2024 17:29
pastel, papír, 1949, 21,8 x 31,3 cm, sign. PD Filip, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)