Aleš Krejča
(1941)Výtvarník Aleš Krejča se narodil v březnu roku 1941 v Praze. Absolvoval Školu uměleckého priemyslu v Bratislavě (obor užitá grafika), poté studoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (spec. ateliér plakátu a knižní grafiky, prof. František Muzika). Do roku 1971 byl ředitelem státního Zámku Kratochvíle v Jižních Čechách. Jako knižní grafik pracoval pro přední pražská nakladatelství Albatros, Artia, Aventinum, Čs. spisovatel, Mladá fronta, Odeon, Paseka, Torst. Obdržel několik cen a čestných uznání v soutěžích o nejkrásnější knihu roku. Je také autorem publikace Techniky grafického umění. Od roku 1971 se zúčastnil mnoha samostatných i kolektivních výstav doma i v zahraničí. V současné době žije a tvoří na Kokořínsku a v Praze. Je významným představitelem fantazijního umění v České republice.
Aleš Krejča
Schoulená ve snu
Položka č.: 281984Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.250 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:51
olej, plátno, 1992, 90 x 115 cm, sign. PD Krejča 92, rám, Aleš Krejča zaujímá přední místo mezi představiteli fantazijního realismu v českém výtvarném umění. Jako žák Františka Muziky vychází především ze surrealistických forem. Jeho tvorba je hluboce zakořeněna ve starší kulturní tradici, zejména m…
Aktuální cena: 78.000 CZK (3.250 €)
Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK