Vítězslav Fleissig

(1893-1955)

Vítězslav Fleissig byl český grafik a autor ex libris. Narodil se 28. 3. 1893 v Praze, kde také 14. 12. 1955 zemřel. Fleissig během života vytvořil na 595 ex libris. Jako grafik byl samouk, používal techniku litografie, leptu, linorytu a dřevorytu. Z počátku jsou jeho díla ovlivněna secesí a dekadencí. Náměty jeho děl jsou ženské akty, ale také krajinné a městské motivy.

  • Vítězslav Fleissig

    (1893-1955)

    Papoušek (Ex libris Klubu pěstitelů exotického ptactva)

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 28. 11. 2024 17:49

    lept, 1949, 9,7 x 6,4 cm, sign. PD Fleissig, monogr. PD v desce VF 1949 , zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Vítězslav Fleissig

    (1893-1955)

    Kytice (ex libris J. Černá)

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 28. 11. 2024 17:50

    lept, 1944, 10,5 x 6,4 cm, monogr. v desce VF 1944; zezadu na papíru autorské razítko, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Vítězslav Fleissig

    (1893-1955)

    Roubenka mezi stromy (ex libris Jaroslav Černý)

    Položka č.: 141

    Plánované ukončení: 28. 11. 2024 17:51

    lept, 7,5 x 5,8 cm, sign. PD Fleissig, značeno v desce PD V Fleissig, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Vítězslav Fleissig

    (1893-1955)

    Žena (ex libris M. Jančáková)

    Položka č.: 142

    Plánované ukončení: 28. 11. 2024 17:52

    dřevořez, 10,3 x 8,1 cm, sign. PD Fleissig, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Vítězslav Fleissig

    (1893-1955)

    Panáčci (ex libris Karel Suda)

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 28. 11. 2024 18:48

    kolorovaný dřevoryt, 6,8 x 5,8 cm, sign. PD Fleissig, ruční papír, na jednom místé u pravého okraje papír pokrčený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Vítězslav Fleissig

    (1893-1955)

    U břízy (ex libris Jar. Jozefy)

    Položka č.: 199

    Plánované ukončení: 28. 11. 2024 18:49

    lept, akvatinta, 1933, 12,5 x 9,1 cm, sign. PD Fleissig 33, značeno v desce LD VFleissig 1933, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)