Adolf Born
(1930-2016)studium na PFUK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž; grafik, ilustrátor; zpočátku kreslil karikarury a ilustroval knížky s O. Jelínkem; s ním měl také první výstavu v Galerii Fronta v Praze (1959); 1964 se zúčastnil výstavy světové karikatury v Montrealu, kde pak v r. 1977 získává Grand Prix; 1972 se stává členem týmu Macourek - Born - Doubrava, který prosul animovanými filmy, známými v mnoha zemích; 1973 vychází v Itálii album jeho kreseb a grafik Donna, sesso forte, u nás vydává Bornografie (1970), Karikatury (1975), Album 12 grafických listů (1992), autobiografickou knížku Mým národům (1990); obdržel 30 vyznamenání a cen za ilustrace, mezi nimi Highly Commended H. CH. Andersen IBBY (1986), Paví pero Opava (1983), Zlaté jablko BIB Bratislava (1979) a jiné, 22 ocenění za karikaturu, grafiku a kresby a 23 ocenění za animovaný film na domácích i zahraničních festivalech, mimo jiné ve Zlíně Cenu J. Trnky za seriál Mach a Šebestová (1979); pro televizi NOVA vytvořil "black-outy" v r. 1993; v letech 1955 - 1994 ilustroval 362 knih, výtvarně spolupracoval na 64 filmech, vytvořil 5 scénických návrhů pro divadla; uskutečnil 144 samostatných výstav u nás i v zahraničí a účastnil se 81 významnějších kolektivních výstav u nás i ve světě (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998; internet)
Adolf Born
(1930-2016)
Poděkování
Položka č.: 378Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:03
list A4, ručně psané poděkování za blahopřání s kresbičkou a podpisem na papíře A4, 1980, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
Adolf Born
(1930-2016)
Nejnovější český galanthomme čili krásochovník
Položka č.: 267Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu
Adolf Born
(1930-2016)
Bilderbuch der Reisekunst
Položka č.: 441Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
kniha s podpisem, podpis na patitulu A. Born, vyd. Eulenspiegel Verlag, Berlin, 1982, obs. velké mn. bar. vyobr. děl A. Borna, pův. clpl. vazba s ob., 111s., drobné natžení ob. v horní části, jinak velmi pěkný, krásný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, …
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Adolf Born
(1930-2016)
K.J. Erben: Kytice
Položka č.: 438Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha s podpisem, podpis na patitulu, il. a vazba A. Born, vyd. Supraphon, Praha, 1989, ed. Lyra Pragensis, pův. clkž. vazba, 248s., výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Holl…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Adolf Born
(1930-2016)
Dopis
Položka č.: 377Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
list A4, ručně psaný dopis s podpisem na papíře A4 s předtištěnou hlavičkou A. Borna, 1978, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Adolf Born
(1930-2016)
Krakonošova nevěsta
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
lept, 26 x 17 cm, sign. PD A Born, rám, č. 9/55, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcovým tradičně b…
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK
Adolf Born
(1930-2016)
Paridův soud
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
litografie, 2001, 38 x 49 cm, sign. PD A. Born, rám, č. 87/100, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělc…
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Odhadní cena: 50 000 - 60 000 Kč CZK
Adolf Born
(1930-2016)
Metropolitain
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
litografie, 38 x 54 cm, sign. PD A Born, rám, autorský tisk, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcový…
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Adolf Born
(1930-2016)
Istanbul
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
litografie, 48 x 37 cm, sign. PD A Born, rám, č. 27/75, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcovým tra…
Adolf Born
(1930-2016)
Bruslařské radovánky
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
lept, 49 x 32 cm, sign. PD A Born, rám, č. 39/53, chybí sklo, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcov…
Adolf Born
(1930-2016)
Výlet za deštivého počasí
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
lept, 1980, 49 x 31,5 cm, sign. PD A Born, rám, č. 11/50, chybí sklo, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou…
Aktuální cena: 23.000 CZK (959 €)
Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu
Adolf Born
(1930-2016)
Kočár ze silvestrovské noci
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
lept, 1982, 49,3 x 31,7 cm, sign. PD ABorn, pasparta, č. 24/53, na zadní straně popsáno autorem a signováno, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu
Adolf Born
(1930-2016)
Pařížan
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Adolf Born
(1930-2016)
PF František Dvořák
Položka č.: 98Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 16:37
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID1**6 Historie příhozu
Adolf Born
(1930-2016)
PF 2015
Položka č.: 235Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Adolf Born
(1930-2016)
PF 2014
Položka č.: 234Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Adolf Born
(1930-2016)
Mach, Šebestová a Jonatán
Položka č.: 279819Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2024 14:24
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Adolf Born
(1930-2016)
Nejnovější český Galanthomme čili Krásochovník
Položka č.: 282157Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 07. 2024 14:39
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Adolf Born
(1930-2016)
Ve škole PF 1980
Položka č.: 270096Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 11. 05. 2023 16:58
serigrafie, 1979, 10,8 x 42,3 cm, PD značeno v tisku ABorn, při okrajích lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Adolf Born
(1930-2016)
PF 1980, Večer grafiků
Položka č.: 273848Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)
DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 13:38
2x serigrafie, 1978, 10,6 x 42,4; 10,5 x 41,8 cm, sign. ABorn 78, uprostřed přeloženo, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu