Jindřich Čadík
(1891-1979)
O klenotnictví jižního Ruska ve starověku
No.: 1082Auction price: 750 CZK (32 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:00
Current price: 750 CZK (32 €)
Karel Langer
(1903-1998)
Jos. Dvořák: Cesta k lidem
No.: 1083Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:01
kniha, 20,5x14,5 cm, podpis Jos. Dvořáka a výtvarníka K. Langra, ob. V. Prištic, úprava O. Ondráček, vydala Mladá edice, Bratislava 1934, 28 s., ex. 5/300, desky mírně zažloutlé , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Otokar Fischer
Hořící keř
No.: 1084Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:02
kniha, 21,5x15 cm, podpis Otokara Fischera, úprava S. Klír, ed. Aventium, vydal O. Štorch-Marien, Praha 1926, 59 s., ex. 194/650, okraje desek mírně otřepené, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Jan Vladislav
(1923-2009)
Milostný hlas
No.: 1085Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:03
kniha, 21x15 cm, podpis Jana Vladislava, frontispis Jiří Šindler, obálka a úprava Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1944, 62 s., brožovaná, desky mírně zašlé, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Jan Vladislav
(1923-2009)
24 sonetů o štěstí a lásce
No.: 1086Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:04
kniha, 22x15,5 cm, podpis Jana Vladislava (překl.), ob. K. Štětkař, vydala Slezská literární skupina, Ostrava 1946, 57 s., brožovaná, zažloutlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Zdeněk Bár
Jaro a dým
No.: 1087Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:05
kniha, 21,5x15 cm, podpis s věnováním autora na předsádce, frontispis a úprava Aljo Beran, vydal Čeněk Beran, Olomouc 1935, 51 s., volné listy v obálce, obálka mírně zašlá a na hřbetu vybledlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
Jan Pilař: Stesk Orfeův
No.: 1088Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:06
kniha, 21,5x15,5 cm, obálka a úprava Jaroslav Šváb, podpis Jana Pilaře, vydal Václav Petr, Praha 1944, 85 s., brožovaná, desky mírně zašlé a zažloutlé , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member …
Current price: 300 CZK (13 €)
Aljo Beran
František Nechvátal: Slunovrat
No.: 1089Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:07
kniha, 21,5x15 cm, sign. dřevoryt ve frontispisu a úprava Aljo Beran, podpis autora v tiráži, přednostní výtisk, 3. sv. sbírky Plamen, vydal Čeněk Beran, Olomouc 1933, ex. 21/400, brož., 85 s., desky zašlé, frontispis v horní části roztřižen, jinak velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrov…
Current price: 300 CZK (13 €)
Otokar Fischer
Hlasy
No.: 1090Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:08
kniha, 21x15 cm, podpis Otokar Fischer, ed. Aventinum, vydal O. Štorch-Marien, Praha 1923, ex 263/650, 40 s., brožovaná, okraje desek otřepené a vybledlé , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Josef Hiršal
Studené nebe
No.: 1091Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:09
kniha, 21,5x15,5 cm, podpis Josefa Hiršala, il. A. Paderlík, obálka a úprava Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1944, 80 s., brožovaná, desky ušpiněné a na hřbetu poškozené, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Václav Bláha
Robert Konečný: Tůně
No.: 1092Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:10
kniha, 20,5x15,5 cm, podpis, obálka a úprava Václav Bláha, vydal Václav Petr, Praha 1949, poloplátěná s obálkou, obálka mírně zažloutlá a natržená, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Jeanne DOrge
(1879-1964)
Voice in the Circle & Lobos
No.: 1093Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:11
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Vlasta Horská
(1907-1980)
Na rozcestí
No.: 1094Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:12
kniha, 21,5x15 cm, obálka a kresby Ludmila Jiřincová, podpis a věnování Vlasty Horské v titulu, vydal Kalich, Praha 1944, brož., 60 s., celkově zažloutlá a lehce zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
František Tichý
Miloš Jirko: A přece!
No.: 1095Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:13
kniha, 21,5 x 13,5 cm, podpis a věnování autora Zd. Kalistovi, obálka a frontispic František Tichý, vydalo Družstvo moravského kola spisovatelů, Brno 1946, 100 s., desky mírně vybledlé a zašlé, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Jiří Švengsbír
(1921-1983)
Gerard de Nerval: Chiméry
No.: 1096Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:14
bibliofilie, 14x9 cm, signovaná obálka ocelorytem J. Švengsbír, reprodukovaný frontispis Fr. Tichý, podpis překladatele Jan Tomeš, vydal Odeon, Praha 1966, bez vazby s obálkou v kartonových deskách, 41 s., obálka mírně zažloutlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. A. Strnadel at…
Current price: 300 CZK (13 €)
Josef Hora
Strom v květu
No.: 1097Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:15
kniha, 19,5x13,5 cm, podpis v titulu Jos. Hora ,ob. a titul. kresba V. H. Brunner, ed. Zlatokvět, vydal Fr. Borový, Praha 1920, brož., 65 s., desky zašlé, na hřbetu lehce odřené, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Otto František Babler
(1901)
Ruské apokryfy
No.: 1098Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:16
kniha, 18x13,5 cm, podpis překladatele O. F. Babler, dřevoryty Rudolf Michalik, vydaly Hlasy, Olomouc 1931, ex. 37/400, brož., 50 s., desky mírně zašlé, při okrajích lehce otřepené, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Otto František Babler
(1901)
Dětské legendy
No.: 1099Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:17
kniha, 19x14 cm, podpis O. F. Babler (překl.) a Ant. Lískovec (typograf), 2 dřevoryty Marie Florianová, ed. Hlasy, vydal O.F. Babler, Olomouc 1936, ex. 61/350, brož., 30 s., stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Marie Majerová
(1882-1967)
Náměstí Republiky
No.: 1100Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:18
kniha, podpis M. Majerové na patitulu, ilustrace J. Čapek, vydal ČIN, Praha 1929, 394 s., clpl. dobová vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Kamil Bednář: Hladiny tůní
No.: 1101Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:19
kniha, kresby a sign. frontispis Jos. Liesler, podpis a věnování K. Bednáře, úprava, obálka a vazba Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1943, 96 s., poloplátěná s obálkou, obálka mírně zažloutlá , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal …
Current price: 250 CZK (11 €)
František Petr
(1884-1964)
Z dílen Umělců
No.: 1102Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:20
Current price: 250 CZK (11 €)
Otto František Babler
(1901)
Srbské lidové bajky
No.: 1103Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:21
bibliofilie, podpis překladatele O.F. Bablera, ilustrace M. Marešová, typo. úprava O. Menhart, Olomouc 1940, Ex. 194/380, 45 s., brož., nerpzřezáno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Cyril Bouda
Karel Bednář: Pamět bojovníků
No.: 1104Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:22
bibliofilie, podpis K. Bednář, podpis, obálka a 3 litografie C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1947, 3300 výtisků, 50 s., plpl. vazba s obálkou, obálka zašpiněná, na hřbetu skvrna, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Associa…
Current price: 300 CZK (13 €)
Miroslav Holub
(1923-1998)
Denní služba
No.: 1105Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:23
kniha, podpis autora, vazba a úprava Jos. Flejšar, vydal Československý spisovatel, Praha 1958, 75 s., clpl. vazba bez obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Jan Čarek
(1898-1966)
Mezi dvěma ohni
No.: 1106Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:24
kniha, podpis autora v titulu, obálka a úprava P. Tučný, vydal Fr. Borový, Praha 1947, 2200 výtisků, 75 s., brož., drobné skvrny na obálce, rozlepená vazba, na hřbetě přelepena lep. páskou jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Fráňa Šrámek
(1877-1952)
Rány, růže
No.: 1107Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:25
kniha, podpis v patitulu Fráňa Šrámek, obálka Jos. Hochman, vydal Fr. Borový, Praha 1945, 90 s., brož., nerozřezáno, obálka lehce zašlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Josef Bouzek
(1901-1962)
Pokorné vinobraní
No.: 1108Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:26
bibliofilie, podpis a věnování v patitulu J. Bouzek, ilustrace a úprava V. Karel, vydalo Sdružení Západočeských výtvarných umělců, Plzeň 1932, 3. sv. edice Stín, 250 výtisků, 53 s., brož., obálka lehce pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Josef Bouzek
(1901-1962)
Věčný lov
No.: 1109Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:27
bibliofilie, podpis a věnování v patitulu autora, kresba Koliha, vydalo Sdružení Západočeských výtvarných umělců, Plzeň 1935, 10. sv. edice Stín, 300 výtisků, 55 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Josef Bouzek
(1901-1962)
Návrat
No.: 1110Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:28
bibliofilie, podpis v patitulu a v tiráži J. Bouzek, il. a úprava M. Kesl, vydalo Sdružení Západočeských výtvarných umělců, Plzeň 1940, 12. sv. edice Stín, Ex. 148/250, 47 s., brož., obálka na hřbetu roztržená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Josef Berka
(1909-1987)
Klekání
No.: 1111Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 13:29
bibliofilie, podpis autora J. Berky a ilustrátora J. Krátkého v tiráži, vydalo Sdružení Západočeských výtvarných umělců, Plzeň 1936, 11. sv. edice Stín, Ex. 7/325, 46 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)