• Adolf Kašpar

    (1877-1934)

    A. Jirásek: Ballada z rokoka

    No.: 1142

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:00

    bibliofilie, 2 x lept, 16 kreseb a návrh vazby Adolf Kašpar, vydal J. Otto, Praha 1926, pergamen. vazba se zlac. reliéfem a ořízkou, 43 s., papír van Gelder, svázal A. Jelínek, celofánový přebal při krajích potrhaný, velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. M. Pirner…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Alda

    (1901-1970)

    od noci k ránu

    No.: 1143

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:01

    bibliofilie, podpis a věnování básníka na patitulu, 15. sv. edice Paprsek, vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1929, orig. brož., ex.144/300, 38 s., obálka mírně zašlá a při krajích ošoupaná, velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Hora

    Machovské variace; Zahrada Popelčina; Tonoucí stíny

    No.: 1144

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:02

    bibliofilie, 3 svazky, podpis a věnování J. Hora, vydal Fr. Borový, Praha 1933, 1936, 1940, 99+68+40 s., 2x plpl. a 1x clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ivo Rublič

    (1917)

    Publius Ovidius Naso: Sapfó Faónovi

    No.: 1145

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:03

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispise a dřevoryty v textu I. Rublič, podpis překladatale J. Fišera, vydal F. J. Müller, Praha 1944, 18. sv. sbírky Lis knihomilův, Ex. 203/380, 31 s., plpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Picka

    (1897-1957)

    Jan Noha: Ruce a práce

    No.: 1146

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:04

    bibliofilie, Básně o sazbě, tisku a knize, podpis autora v tiráži, úprava Jar. Picka, vydal Československý spisovatel pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1950, Ex. 125/450, 51 s., polokožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alois Chvála

    Jan Týml: Vyznání

    No.: 1147

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:05

    bibliofilie, podpis autora, obálka, dřevořezba a úprava Alois Chvála, vydal Rudolf Rejman, Praha 1931, 41 s., brož., při okraji lehce zašlá, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Konrád

    (1899-1971)

    U vrbiček

    No.: 1148

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:06

    bibliofilie, dvě parodické básně s věnováním herci a spisovateli Václavu Mengerovi a jeho choti a podpis na patitulu, obálka a kresba Věra Štrossová, úprava Alois Chvála, vydal Vincy Schwarz, Praha 1934, 220 výtisků, 75 s., brož, obálka při okrajích lehce otřepená, velmi dobrý stav, Provenance: Anti…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Vik

    Jaroslav Durych: Budějovická louka

    No.: 1149

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:07

    bibliofilie, podpis autora, kresby a úprava Fr. Vik, 6 sv. edice Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1928, Ex. 51/200, 29 s., brož, obálka místy poškozená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kája Saudek ?

    Podepsaná karta sběratele Petra Horáka

    No.: 1150

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:08

    podpis, 33 x 24 cm, sign. Kája Saudek

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    3x PF s rukopisným přáním

    No.: 1151

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:09

    3x ofset, pero papír, 21 x 29,5 cm, sign. vše Jaroslav Šerých, studied at the atelier of prof. V. Vorlicek and J. Kirchner at The Tertiary School of Applied Arts in Jablonec nad Nisou and The Secondary School of Fine Arts in Turnov, the disciple of prof. V. Rada at The Academy of Fine Arts in Prague…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    P. F. 1970

    No.: 1152

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:10

    dřevoryt, 1969, 21 x 10,8 cm, sign. PD Valter, the disciple of the group Linie, The Association of South-Bohemian Fine Artists, the group Kolektiv, Index, member of The Umelecka beseda

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    P. F. 1969

    No.: 1153

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:11

    dřevoryt, 1968, 11,5 x 16,5 cm, sign. PD Valter, the disciple of the group Linie, The Association of South-Bohemian Fine Artists, the group Kolektiv, Index, member of The Umelecka beseda

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Srdce

    No.: 1154

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:12

    dřevoryt, 1968, 14,5 x 22,5 cm, sign. PD Valter 68, the disciple of the group Linie, The Association of South-Bohemian Fine Artists, the group Kolektiv, Index, member of The Umelecka beseda

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    P. F. 1987

    No.: 1155

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:13

    kombinovaná technika, tuš, pastel, papír, 1986, 21 x 10,5 cm, sign. DU Valter K., the disciple of the group Linie, The Association of South-Bohemian Fine Artists, the group Kolektiv, Index, member of The Umelecka beseda

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    P. F. 1988

    No.: 1156

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:14

    kombinovaná technika, tuš, pastel, papír, 1987, 20,9 x 9,9 cm, sign. PD Valter K., the disciple of the group Linie, The Association of South-Bohemian Fine Artists, the group Kolektiv, Index, member of The Umelecka beseda

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Karneval

    No.: 1157

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:15

    kniha, barevná autorská vazba (značeno HAKL), pův. ob. vevázána, vyd. Jan Fromek, Praha, 1926, ed. Odeon, sv. 6., clpl. vazba, 103s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the member of Devetsil

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Bohuslav Foerster

    (1859-1951)

    Žalm 150

    No.: 1158

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:16

    partitura, vydal Jihočeský okrsek SČME, Tábor 1932. Na titulní straně věnování: Příteli Eugenu Svatoňovi vděčně Jos. B. Foerster v Kroměříži 19/5 37

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Poslední vůle Josepha Makinsona

    No.: 1159

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:17

    listina

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Příloha poslední vůle Josepha Makinsona

    No.: 1160

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:18

    listina

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Dívka s vějířem I

    No.: 1161

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:19

    tisk, 12 x 9 cm, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Dívka s vějířem II

    No.: 1162

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:20

    tisk, 12 x 9 cm, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Stanislav Kostka Neumann - Horký van

    No.: 1163

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:21

    2x linoryt, 22 x 13; 23 x 13,9 cm, 2x předsádka z knihy Horký van S. K. Neumanna, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Konvolut obálek a ilustrací

    No.: 1164

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:22

    linořez, tisk (6 kusů), Karel Čapek - Trapné povídky, rozměr 17,4 x 10,7 cm, okraje potrhány, místy chybějící papír; Karel Čapek - Matka, rozměr 19,5 x 12,5 cm; Bratři Čapkové - Komedie ze života hmyzu, 21,5 x 14 cm, na levé straně torzo hřbetu; Karel Čapek - Kritika slov (přední i zadní strana), 14…

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    RUR - obálka

    No.: 1165

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:23

    linořez, 22,5 x 15 cm, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Iljič Sidorin

    Ohnisko světového požáru

    No.: 1166

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:24

    brožura, přel. B. Baša, vydal Svaz ruských válečných invalidů v Československé republice, Praha 1938, 30 s., brož, ob. na rozích poškozená, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Edgar Rice Burroughs

    (1875-1950)

    Tarzan (Lidé v jeskyních)

    No.: 1167

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:25

    kniha, il. Jiří Wowk, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939, plpl. zdobená vazba, přední strana pův. obálky (Zd. Burian) přiložena (lehce oříznutá), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Kostroun

    Devisová příručka

    No.: 1168

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:26

    kniha, sestavili J. Kostroun a O. Weisskopf, úředníci Banky pro obchod a průmysl, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1937, brož, 130s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    A. Novotný: Naposledy o Praze F.L. Věka

    No.: 1169

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:27

    kniha, obálka, frontispis a bar. ilustrace V. Kubašta, polopergamenová zdobená převazba, 450s., pův. obálka vevázána, na patitulu nesouvisející věnování, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antoni Gaudí

    (1852-1926)

    Emilio Sagristá: Gaudí en la Cathedral de Mallorca

    No.: 1170

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:28

    kniha, obs. řadu čb. vyobrazení a 1 rozkládací plánek, vyd. Castellón de la Plana, 1962, brož, 67s., nepatrně zašlé okraje obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Lewis Carroll

    (1832-1898)

    Alice´s Adventures in Wonderland

    No.: 1171

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 14:29

    kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.