• Pavel Roučka

    Franz Kafka: Das Ehepaar (Manželé)

    Položka č.: 785

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, 8x litografie, podpis, věnování v titulu a podpis v tiráži P. Roučka, text v češtině a němčině, vydalo nakladatelství International Grafik, Frederikshavn 1981, 200 výtisků, tento autorský tisk, 20 s. + přílohy, brož, obálka na hřbetu zašlá a zašpiněná jinak velmi dobrý stav , Antikvar…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Tomáš Bím

    Jaroslav Cerny: Tomás Bim - litografiske exlibris

    Položka č.: 784

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    bibliofilie, 14 sign. litografií Tomáš Bím, vydalo nakladatelství Exlibristen, 1980, 100 výtisků, text v dánštině, 12 s. textu + přílohy, brož, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • František Kysela

    (1881-1941)

    Jul. Laforgue: Šibal Pierrot

    Položka č.: 783

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    bibliofilie, úprava, titul., obálka a lito. Fr. Kysela, 1 sv. Nové edice, vydal Ant. Bouček, Praha 1909, 400 výtisků, 28 s., papír. vazba, lehce při okrajích zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na uměleckoprůmyslové škole v Praze, na AVU tamtéž

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Rainer Maria Rilke

    Povídky o Pánu Bohu

    Položka č.: 782

    bibliofilie, úprava Karel Schwetz, překlad Tomáš Lipčík, 6 sv. Dobrého díla, vydal Otto Albert Tichý, Osvětimany 1913, vytiskli Kryl a Scotti, 350 výtisků, 153 s., brož, okraje lehce pokrčené, natržený hřbet, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje II.

    Položka č.: 781

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    bibliofilie, dřevoryt v příloze Fr. Kobliha a T.F. Šimon, 2 ilustrace v přílohách Fr. Bílek, ed. Šlépěje II., vydal Jakub Deml, Jinošov 1918, polokožená vazba, 80 s., lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Metamorfóza

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    proláž, sign. PD JK 92 a vzadu JKolář 92, obs. 5 reprodukcí, z nichž dvě jsou přilepeny na kartonu (32,5 x 25cm), zbylé tři jsou odnímatelné k manipulaci a kombinacím, , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Daniela Havlíčková

    (1946-1999)

    Jan Pilař: Zázrak dorozumění

    Položka č.: 694

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    bibliofilie, 1981, 21 x 16 cm, vše sign. DU DHavlíčková, autorský tisk, Bibliofilie vydaná nakladatelstvím Suprahon v roce 1981 jako 17. svazek bibliofilské edice Polyhymnia a jako 70. publikaci v edici Lyry Pragensis. 4 barevné kombinované techniky ve formátu 14,8 x 10,5 cm provedla Daniela Havlíčk…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Ota Janeček

    Hudba z respiria 300

    Položka č.: 693

    bibliofilie, 1987, 21 x 15 cm, č. 50/200, Zamyšlení nad jubilejním vysíláním Hudby z respiria od dr. Jana Zelenky a verše Zdeňka Vokurky, Vladimíra Šefla a Emy Destinnové vyzdobil orig. komb. technikou Ota Janeček (8,5 x 6,5 cm), sign. PD Ota Janeček. Vydal Český hudební fond, Praha, 1987, měkká šit…

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Spása skrze Židy

    Položka č.: 589

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    bibliofilie, přeložil a vydal Josef Florian, Stará Říše 1911, vytiskl Fr. Kusák, 500 výtisků, 161 s., exlibris Jan Malý, brož, obálka zašlá, při okrajích a na hřbetu lehce poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Oldřich Kulhánek

    E. M. Remarque: Na západní frontě klid / Cesta zpátky

    Položka č.: 459

    kniha, podpis v impresu za titulním listem, obálka a ilustrace O. Kulhánek, úprava J. Solpera, vydalo Naše vojsko, Praha 1988, celopl. vazba s ob., 382s., velmi dobrý stav, obálka mírně opotřebená, skvrnky na vazbě a na ořízce, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČU…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Oldřich Kulhánek

    A. I. Kuprin: Podzimní květy

    Položka č.: 460

    kniha, podpis na titulním listu, obálka, vazba a ilustrace O. Kulhánek, úprava M. Albich, edice Knihy srdce, vydalo Lidové nakladatelství, Praha 1981, celopl. vazba s ob., 344s., dobrý stav, ob. mírně opotřebená, skvrnky na ořízce, zažloutlá předsádka, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského …

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Jiří Weil

    (1900-1959)

    Mír

    Položka č.: 170

    kniha, vzácněji se objevující kniha povídek z let 1938-1948, vyd. Družstvo dílo, Praha, 1949, 4000 výtisků, pův. brož, 261s., ohnuté růžky ob., jinak velmi dobrý stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Češi stavějí v zemi pětiletek

    Položka č.: 169

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    kniha, vzácněji se objevující pův. brož. vyd. v úpr. L. Sutnara, vyd. Družstevní práce, Praha, 1937, náklad 1100 výtisků, pův. clpl. vazba, 106s., drobné flíčky na povrchu a při okrajích, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Jiří Weil

    (1900-1959)

    Češi stavějí v zemi pětiletek

    Položka č.: 168

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    kniha, podpis na tit. listě J. Weil, vyd. Družstevní práce, Praha, 1937, úprava L. Sutnar, náklad 1100 výtisků, pův. clpl. vazba, 106s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Jiří Weil

    (1900-1959)

    Moskva - hranice

    Položka č.: 167

    kniha, podpis na patitulu J. Weil, vyd. Družstevní práce, Praha, 1937, fot. portrét autora ve frontispisu J. Sudek, úprava L. Sutnar, 1. vydání stěžejního románu autora, náklad 6600 výtisků, pův. clpl. vazba s ob., 383s., velmi dobrý stav knihy, ob. při okrajích odřena, místy vyspravena, dobrý stav,…

  • Různí autoři

    Konfrontácia I., II. Bratislava 1961, 1962

    Položka č.: 172

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    volné listy, unikátní doklad k dějinám informelu u nás: obs. 8 originálních sign. grafik: Eduard Ovčáček 23/50, Jozef Jankovič, Jiří Valenta 28/50, Jaroslav Kočiš 9, Dagmar Kočišová 1/1, Marián Čunderlík 24/50, Pavel Maňka 6/30 a Miloš Urbásek; soubor z neoficiálního setkání v roce 1961 v ateliéru J…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Olbram Zoubek: Bezová duše

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    bibliofilie, Sign. reliéfní tisk na deskách, sign. reliéfní tisk na předním a sign. reliéfní tisk na zadním přídeští, orig. sign. perokresba za titulem, úprava Z. Ziegler, tisk reliéfních grafik J. Holý, vázal Atelier Krupka, báseň J. Haukové, krátký memoár O. Zoubka a portrét O. Zoubka z pera S. Ma…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

  • Různí autoři

    Šedesát listů českých grafiků

    Položka č.: 173

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    volné listy, zcela výjimečný soubor 60 sign. grafických listů A4 s předmluvou dr. Františka Dvořáka (podp. s datací za textem) k šedesátinám R. Klinkovského; obs. především J. Anderle (lit), Fr. Gross (s.j.), D. Chatrný (bar. lin.), O. Janeček (lin.), J. John (s.j.), J. Liesler (bar. lept), K. Lhotá…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Vzpomínky na Julia Fučíka

    Položka č.: 174

    kniha, ob. a upr. Fr. Gross, portrét J. Fučíka ve frontispisu Fr. Hudeček, vyd. Družstvo Dílo, Praha, 1947, vzácně se objevující titul, pův. brož, 46s., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Velislavova Bible (Velislai biblia picta)

    Položka č.: 175

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

  • Různí autoři

    Vladimír Boudník 70

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    bibliofilie, 1994, 32 x 23 cm, vše signováno, k nedožitým sedmdesátinám Vladimíra Boudníka připravili Antonín Hartmann (text), Dalibor Chatrný, Jan Koblasa, Jiří Kolář, Lubomír Přibyl, Zbyšek Sion (grafické listy) a Ivana Hrdina (redakce). Vyšlo v počtu 200 číslovaných výtisků. Tento má číslo 52. Ul…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Různí autoři

    Les

    Položka č.: 177

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)

    bibliofilie, Sběratelská kolekce Tento výtisk má číslo... je speciálním produktem nakladatelství Meander. V každém designovém a ručně vyrobeném boxu najdete tematickou sbírku knih, které vybíral redakční tým z edice uměleckých knih Modrý slon, ve které je prvních sto výtisků v tiráži číslovaných a s…

    Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    Květiny a zvony

    Položka č.: 176

    Vyvolávací cena: 115.000 CZK (4.792 €)

    bibliofilie, cyklus dvanácti suchých jehel a rytin Václava Zykmunda byl vytištěn v listopadu 1942 v Brně, v patnácti číslovaných a autorem podepsaných výtiscích, grafické listy vytiskl Frant. Henich, tento výtisk má číslo 2., v originálním přebalu, v dobovém stavu, studium na VUT a Přírodovědecké fa…

    Aktuální cena: 115.000 CZK (4.792 €)

  • Oldřich Kulhánek

    TGM 1850 – 2000

    Položka č.: 196

    bibliofilie, portrét T.G. Masaryka sign. litografie ve frontispisu, koncová viněta litografií a věnování na titulu O. Kulhánek, pamětní tisk s vybraným textem interview K. Čapka s presidentem T.G. Masarykem, vydala Bonaventura, Praha 2000, sešit se zdobnou šňůrkou a ob., nestr.(8), velmi dobrý stav,…

  • Ota Janeček

    Kamil Bednář: Čtyři sonety

    Položka č.: 195

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    bibliofilie, vzácně se objevující skvost!, 4x sign. barev. suchá jehla a podpis v tiráži Ota Janeček, tisk P. Dřímal, II. sv. edice Inedicta, vydal Klub přátel výtvarného umění, Gottwaldov 1973, volné listy v orig. papírových deskách se zlac. reliéfem, ex. 3/60, Zerkallský ruční papír, nestr. (24), …

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

  • Ota Janeček

    Miroslav Florian: Knížka lásky

    Položka č.: 194

    bibliofilie, 3x sign. lept Ota Janeček, tisk leptů Dřímalové, 4. sv. edice Polyhymnia a 15. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1975, pův. brož, ex. autorský výtisk, ruční papír z Velkých Losin, 44 s., velmi dobrý stav, obálka při hřbetě vzadu natržená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O…

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    Studie mužského aktu

    Položka č.: 324

    tužka, papír, 13 x 6 cm, monogr. PD J.Z., Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

  • Jan Zrzavý

    Studie ptáčka

    Položka č.: 323

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    tuš, papír, 22 x 17 cm, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

  • Jan Zrzavý

    Studie vojenské uniformy

    Položka č.: 322

    tužka, papír, 19,7 x 14,9 cm, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

  • Jan Zrzavý

    Cti otce svého a matku svou

    Položka č.: 321

    tužka, papír, 21 x 15 cm, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar