• Jan Rambousek

    (1895-1976)

    Charles-Louis Philippe: V městečku

    Položka č.: 627

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Jiří Anderle

    Hudba z respiria 250

    Položka č.: 695

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    bibliofilie, 1985, 21,5 x 15,5 cm, sign. DU Jiří Anderle, č. 178/200, Zamyšlení nad jubilejním vysíláním Hudby z respiria od dr. Jana Zelenky a verše M. Floriana a P. Cincibucha, vyzdobil orig. komb. technikou Jiří Anderle (13,5 x 10 cm). Vydal Český hudební fond, Praha, 1985, měkká šitá vyzba v pap…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Antonín Zápotocký

    (1884-1957)

    Vstanou noví bojovníci

    Položka č.: 407

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    kniha, 15 x 10,5 cm, věnování s podpisem A. Zápotocký na titl. straně, vyd. SNKLHU, Praha, 1954, pův. celokožená vazba s reliéfem, 343s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Výstava grafických prací a kreseb Vojt. Preissiga (katalog)

    Položka č.: 600

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • neurčený autor

    Legionářské deníky

    Položka č.: 811

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    sešity, 18 x 12 cm, soubor deníkových záznamů československého legionáře, vzpomínky na ruské zajetí a působení v legiích, cesta do Československa přes americký kontinent, v záznamech o cestě zpět do Evropy je zmínka o projetí místem kde ztroskotal Titanik, několik drobných kreseb, a podpisů spoluboj…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • neurčený autor

    Album vojenských pohlednic

    Položka č.: 810

    200x pohlednice, 22 x 24 cm, album válečných pohlednic, společné fotografie, portréty, válečné momentky aj., dobrý stav, album lehce opotřebeno, Antikvariát Dlážděná

  • neurčený autor

    Válečné hroby, hřbitovy a pomníky

    Položka č.: 809

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    25x pohlednice, 14 x 9 cm, soubor válečných pohlednic s motivy pomníků, hrobů a hřbitovů, volné pohlednice, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • neznámý autor

    Vojtěch Vladimír Klecanda

    Položka č.: 808

    fotografie, 24 x 18 cm, portrétní fotografie československého legionáře a generála V. V. Klecandy, volná fotografie, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • více autorů

    Legionářská literatura

    Položka č.: 807

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    40x kniha, knihy: Ohnivý drak, Veliké dni, Mohutný sen, 3x podpis R. Medek, Cestami odboje I., A. Zeman, 1926, Kronika Československé legie ve Francii I. J. Boháč, 1938, Povstalci, K. Fibich, 5sv., Legionářská Trilogie, A. Zeman, 3sv., Vojáci císařství, Vojáci revoluce, R. Vlasák (nekompletní horší …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Josef Kettner

    Soubor válečných kreseb

    Položka č.: 806

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    51x kresba, 21 x 14,5 cm, soubor kreseb z z období autora působení v rakouské armádě během První světové války, kresby jsou datovány do let 1915-1918, motivem jsou portréty vojáků, výjevy z vojenského života, lazaretu, blázince, krajiny, měst, (např. Volodymyr-Volynskyi), většina kreseb signována a …

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • neznámý autor

    Se 6. plukem

    Položka č.: 805

    112x fotografie, 6 x 4 cm, soubor legionářských fotografií: 6. československý střelecký pluk - Hanácký a jeho působení na ruské Sibiře, jeho anabaze a cesta z Vladivostoku přes Čínu, Singapur, Suez, Terst až do Prahy, na stroji psaný seznam fotografií s čísly a názvy, poděkování člena pluku na volné…

  • Farský

    K 10. výročí založení ČS. národní armády (legií) 1914 - 1924

    Položka č.: 804

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    litografický plakát, 1924, 126 x 94 cm, značeno LD razítkem Farský v praze, plakát k výstavě: K 10. výročí založení ČS. národní armády (legií) 1914 - 1924, ve Francii comp. Nazdar a Ceské družiny v Rusku, pořádá Kruh starodružinníků v Praze výstavu dokumentů počátků Čs odboje, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

  • Různí autoři

    Na slovenském bojišti

    Položka č.: 803

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    brož, vzpomínky válečných zpravodajů J. Kalvy a P. Kompiše, s mnoha původními snímky, vydalo Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha 1920, 159 s., brož, obálka lehce zašlá, na hřbetu natržená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • .

    Les Pays Tchèques: Bohême, Moravie, Silésie, Slovaquie : Leur passé, Leur présent, Leur avenir

    Položka č.: 802

    kniha, publikace, texty předních francouz. akademiků (L. Léger, E. Denis, R. Pichon, C. Mauclair, G. Blondel aj.) věnované kultuře a historii českých zemí a nastolující otázky další budoucnosti českých a slovenských zemí po Světové válce, dvě mapky nové Střední Evropy v přílohách, vydala La Ligue Fr…

  • Kamil Lhoták

    František Dvořák: Kamil Lhoták Obrazy z let 1939 - 1956

    Položka č.: 801

    bibliofilie, podpis v titulu, čb. reprodukce maleb a kreseb v přílohách a textu K. Lhoták a podpis a úvod Frant. Dvořák, 12. sv. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1958, 32 s., brož, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Kamil Lhoták

    Vzpomínkový list

    Položka č.: 800

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    bibliofilie, 33 drobných litografií na 2 přel. arších, litografiemi přispěli: C. Bouda, O. Janeček, L. Jiřincová, P. Kotík, E. Kotrba, K. Lhoták, J. Liesler, V. Silovský, V. Sivko, V. Stretti, J. A. Švengsbír, J. C. Vondrouš aj., text Arthur Novák, Viktor Stretti a Karel Štika, vydalo Sdružení český…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Alois Moravec

    Listy a Řád vojenský Jana Žižky 1420 - 1423

    Položka č.: 799

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    bibliofilie, 11 sign. kolorovaných linorytů, drobné viněty, věnování na předsádce Alois Moravec, pořídil a doprovodil výklady i doslovem F. Bartoš, přednostní kolorovaný výtisk, nestr., volné listy v papír. obálce, při okrajích poškozená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dí…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jakub Deml: Miriam. Přepsal a kresbou provázel František Bílek.

    Položka č.: 798

    bibliofilie, 28 velkoformátových tabulí s fotoreprodukcemi Fr. Bílka, vytiskl Unie v Praze, vydala Rosa Junová, Tasov 1935, brož ve hřbetu svázáná tkanicí, 300 ex. na hlazeném konopném papíře, okraje obálky poškozené a rohy zohýbané, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praz…

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Křížová cesta

    Položka č.: 797

    bibliofilie, 28 velkoformátových tabulí s fotoreprodukcemi Fr. Bílka, vytiskl grafický ústav Jana Štence, desky zhotovil Ant. Jelínek, 12. sv. edice Umělecké snahy, vydala Jana Hlavatá, Praha 1914, volné listy v deskách s reliéfem F. Bílka, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní,…

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Poesie

    Položka č.: 796

    bibliofilie, koláž na obálce J. Štyrský, úprava V. Obrtel, foto příloha za titulem posmrtná maska J.Š., Knižnice Kvartu sv. 1, vydal J. Stýblo, Praha 1946, volné listy v obálce, 30 x 21 cm, 49 s., obálka poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Čtyři léta zajetí v prasečím na Marně 1900 - 1904

    Položka č.: 795

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    bibliofilie, deník autorův, úvodní a závěrečná viněta L. Bloy, anonymní viněty v textu, dvoubarevný titul. list, barevné rámce v textu, vydal a přeložil Josef Florian, Velká u Strážnice 1912, vytiskli Kryl a Scotti, 350 výtisků, 245 + 146 s., brož, obálka při okrajích potrhaná, pokrčená, jinak velmi…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Ot. Březina: Ruce ; Větry od pólů ; Hudba pramenů

    Položka č.: 794

    bibliofilie, 3 x brož, frontispis, obálka a dvoubarev. titulní list dřevorytem a ilustrace Fr. Bílek, návrh obálky, linky, secesní úprava ?, 20.,29. a 33 sv. ed. Symposion - knihy nové doby, vydal Hugo Kosterka, Praha 1903-8, pův. brož, 60 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirn…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

  • Arnošt Hrabal

    (1886-1969)

    Legendy z lidové poesie

    Položka č.: 793

    bibliofilie, ze sbírky Františka Sušila Moravské národní písně vybral B.B. Buchlovan, Boží rodička; Panna Dorota; Sv. Lukáš, Maléř Boží svaty Juři, výzdoba A. Hrabal, XVII. sv. ed. Kytice, vydal Vilém Šmidt, Praha 1942, vytiskl Krarel Kryl, ex. 52/600, pův. brož, nestr., velmi dobrý stav, celofán. p…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Josef Florian

    (1873-1941)

    Leon Bloy: Ta, která pláče

    Položka č.: 792

    bibliofilie, přeložil a vydal Josef Florian, Stará Říše na Moravě 1909, pův. brož, 199s., skvrny na obálce, kraje obálky pokrčené, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Vladimír Tesař

    (1924-2008)

    K.H. Mácha - Máj

    Položka č.: 791

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    5x kombinovaná technika, 20 x 13,2 cm, sign. DU Vl. Tesař 86, grafické přílohy k Máchovu Máji, nesvázáno, volné listy, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. V. Pukla na AVU, prof. F. Tröstera na AMU, člen SČUG Hollar a skupiny M 57

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Stoletý kalendář to jest hvězdářské domnění na léta, jež jsou po narození Ježíše Krista od roku 1900 až do roku 2000

    Položka č.: 790

    bibliofilie, obálka a 7 dřevorytů astrologických planet v záhlaví kapitol Jos. Váchal, vydal Ludvík Bradáč, Praha 1919, brož., nestr. (32), okraje otrhané a poškozené, stav dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

  • Jaromír Šedivý

    Fr. Jammes: Duše věcí

    Položka č.: 789

    Bibliofilie, bar. linoryt ve frontispisu, typo a podpis v tiráži Jar. Šedivý, překlad a podpis s věnováním Běla Čelikovská, ed. Vetera et Noviora sv. 2., vydal Jaromír Šedivý, Černov u Nové Cerekve 1932, orig. brož, ex. II./XX., celkem 60 ex., 24 s., hřbet vyšisovaný a lehce zašlý, velmi dobrý stav,…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Cyril Bouda

    Milá sedmi loupežníků

    Položka č.: 788

    bibliofilie, 3x orig. sign. lept, úprava a vazba C. Bouda, podpis v titulu Viktor Dyk, tisk M. Pegrassi, vázal Ant. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1927, celokož. vazba se zlac. reliéfem a ořízkou, 48s., 500 ex. , ruční papír Roeder, původní ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žá…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Cyril Bouda

    Milá sedmi loupežníků

    Položka č.: 787

    bibliofilie, sign. mědiryt ve frontispisu, viněta na titulu a příloha mědirytem, obálka, úprava C. Bouda, tisk M. Pegrassi, vydal Spolek českých bibliofilů ve spolupráci s Československým spisovatelem, Praha 1955, volné listy v deskách,49 s., ex. 84/300, ruční maršovský papír,velmi dobrý stav, Antik…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Vladimír Sainer

    (1921-2003)

    V. Vančura: Lethargus (Láálanegulo)

    Položka č.: 786

    bibliofilie, filmové drama, sign. sklotisk ve frontispise, úprava a obálka Vl. Sainer, č. 23/50, vydal Jindřich Santara, Praha 1986, 29 s., brož, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)