Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Jednadvacet : 17.12.1938
Položka č.: 86Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, faksimile původního soukromého vydání z r. 1938, soubor 21 originálních kolorovaných erotických kreseb Toyen vytvořený v roce 1938 na objednávku Bohuslava Brouka jako svatební dar pro jeho bratra Jaroslava, doslov Karel Srp, Edice 69, vydal Torst, Praha 2002, brož, 71 s., , velmi dobrý …
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu
Jiří Kolář
(1914-2002)
Jiří Kolář 1914 - 2002, Běla Kolářová
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
P. F. 1978
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Karel Teige
(1900-1951)
F. Slang: Křižník Potěmkin
Položka č.: 88Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
kniha, fotomontážní ob. s použitím snímku z Ejzenštejnova filmu Křižník Potěmkin K. Teige, vyd. J. Fromek, Praha, 1926, ed. Odeon, obs. 10 čb. vyobr. z filmu a 5 pův. snímků z r. 1905, pův. brož, 75s., ob. v dolní části vyspravena, lehce otřepené okraje, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťsk…
Štěpán Dančo
(1963)
T. Kyrö: Mrzout -Na mopedu a Trativod
Položka č.: 619Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
tuš, papír, 2x originální návrh ilustrace, sign. autorem, r. 2018, ilustrace ke knize Mrzout, vyd. Argo, Praha, 2017, kapitoly Na mopedu a Trativod, str. 114.a 47., sign. kniha je součástí nabídky, pevná vazba, 173s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
Miroslav Hák
(1911-1978)
Očima - svět kolem nás
Položka č.: 614Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)
kniha, 23 x 20,5 cm, 46 reprodukovaných čb. fotografií z let 1935-1945, báseň Jíří Kolář, české a anglické texty, vyd. Československé filmové nakladatelství, Praha, 1947, pův. brož, tři dvojlisty uvolněny, lehce natržený hřbet ve spodní části, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, člen Skupiny 42 a SVU …
Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)
Václav Chochola
(1923-2005)
Nábřeží
Položka č.: 613Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Pohlednice s podobiznami Vítězslava Nováka a Leoše Janáčka
Položka č.: 612Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
3 x bromografie Vítězslava Nováka, 2 x bromografie Leoše Janáčka, 14 x 8,5 cm
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Martin Benka
Konvolut reprodukcí návrhů knižních obálek
Položka č.: 611Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
43 x tisk
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Martin Benka
Konvolut signovaných fotografických reprodukcí
Položka č.: 610Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Štěpán Dančo
(1963)
P. Tureček: Vlasy se vrací
Položka č.: 626Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
kniha, podpis Š. Dančo, 26.9.2022, vyd. Meander, Praha, 2017, pův. pevná vazba, 81, výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Teige
(1900-1951)
Konstantin Biebl: S lodí jež dováží čaj a kávu
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
kniha, typografie Karel Teige, vyd. Odeon, r. 1928, druhé vydání, clpl. pevná převazba, pův. ob. vevázána, 63s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Karel Teige
(1900-1951)
Za socialistickou architekturu
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
kniha, sborník redigoval Karel Teige, autoři: teige, Krejcar, Štursa, Voženílek aj., vyd. péčí svazu socialistických architektů, Praha, 1933, clpl. červená převazba, 240s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, čl…
Pavel Roučka
Josef Šimon: Píseň
Položka č.: 350Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Oldřich Kulhánek
Rudolf Matys: Před Ortenovým rodným domem
Položka č.: 194Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu O. Kulhánek, vyd. Nadace Lyra Pragensis, Praha, 1995, ex. 24/200 na papíru Hollar, pův. sešit, 17s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu
Jiří Kolář
(1914-2002)
R. - J. Moulin Aragon: Jiří Kolář
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Odpovědi
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
sešit, strojopis, 1973, 69 s., brož., lehce pokrčené desky jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Hommage a Van Gogh
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
brož, podpis JK na titulu, vyobrazení koláží, text a biografie J. Koláře, Stichting van Gogh, 1990, brož., 24s., lehce zašpiněná obálka, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Jiří Kolář
(1914-2002)
Pocta Boženě Němcové
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
kalendář, měsíční trhací kalendář na rok 1997, sestávající z třinácti pohlednic J. Koláře z cyklu Hommage a Božena Němcová, vydala Gallery, Praha 1996,výborný stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Ivan Blatný: Poémes
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1989, edice Revue K, Ex. 465/500, brož., nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Adolf Born
(1930-2016)
Dopis
Položka č.: 377Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
list A4, ručně psaný dopis s podpisem na papíře A4 s předtištěnou hlavičkou A. Borna, 1978, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
Radek Fridrich
(1968)
2x koláž, 1x pohlednice
Položka č.: 376Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
rukopis, 2x sign. koláž a 1x pohlednice s podpisem (adersováno básníku J. Hrubému) R. Fridrich, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Karel Šebek
2x báseň
Položka č.: 375Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
rukopis, autorství nejisté!, 1x volný list s rukopisem básně (v horní části přípis K. Šebkovi a E. Válkové), 1x list z kalendáře s básní - datováno k 30.10.94, dole tužkou připsáno K. Šebkovi a E. Válkové; přiloženy 2 xeroxové kopie jiných básní dané dvojice, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radh…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
Apollinaire: Pásmo
Položka č.: 167Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Pietá
Položka č.: 147Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)
bibliofilie, sign. lept B. Reynek (10,2 x 7,2cm) ve frontispisu, vyd. Zdeněk Řezníček, Kroměříž, 1940 (Sáňka uvádí 1941), ed. Magnificat, tisk grafického listu Alessandro de Pian, 200 výtisků, pův. brož, 56s., několik uvolněných archů, drobně opotřebená ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská,…
Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)
Josef Šíma
(1891-1971)
Louis Delluc: Lidé z baru
Položka č.: 149Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Aktuální cena: 86.000 CZK (3.584 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
Položka č.: 158Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Jan Zrzavý
Dílo Jana Zrzavého 1906 - 1940
Položka č.: 162Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
kniha, sign. litografie J. Zrzavý (Zátiší s loděmi, vázami a jablky, 1941; 18:25 cm; Dvořák, č. soup. 23), soubor obrazů, kreseb a inscenací ve výběru Karla Šourka uvedených texty Giorgio de Chirico, Vincence Kramáře, Jana Mukařovského, Viktora Nikodema, Ferdinanda Pujmana, Františka X. Šaldy, Karla…
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Pocta Arcimboldovi
Položka č.: 164Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
bibliofilie, 5x orig. sign. litografie a úprava Zd. Sklenář, tisk Jos. Hrachovec, doslov P. Preiss, překlad veršů M. Míčko, 2. sv. edice Blíženci, vydala Mladá fronta, Praha 1969, volné listy v deskách, ex. 120/300, nestr., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, desky lehce zašlé, Antikvariát Ostro…
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu
Jan Konůpek
Paul Verlaine: Sonety
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)