Jan Trefulka
(1929-2012)
Zločin pozdvižení
No.: 68Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis autora na titulní straně, r. 1976, strojopis, brož 372s., obálka zašpiněna, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID6**1 History of bids
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Poezie
No.: 76Auction price: 200 CZK (9 €)
kniha, 1992, 29 x 18,5 cm, vydal Československý spisovatel v Praze, 1992, doslov Karel Teige a Jiří Brabec, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID2**0 History of bids
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Vítězslav Nezval: Ulice Git-le-Coeur
No.: 75Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, kresba na obálce, fotografie a úprava J. Štyrský, další fotografie V. Nezval, J. Honzl, repro obrazu S. Dalí, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1936, orig. brož., 120s., obálka lehce zašlá, drobná poškození při krajích, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the dis…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
Stéphane Mallarmé
(1842-1898)
Odpoledne Faunovo. Ekloga
No.: 229Auction price: 300 CZK (13 €)
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID6**2 History of bids
Antonín Procházka
(1882-1945)
František Halas, Jiří Mahen: Antonínu Procházkovi
No.: 227Auction price: 800 CZK (34 €)
Current price: 800 CZK (34 €)
Miloslav Moucha
Příležitostné zapisování z Onoho Světa a nejen odtamtud
No.: 296Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 2 x sign. dřevoryt M. Mouchy, příloha barevně tištěný plakát k výstavě, vydal Galerie Bayer & Bayer, Praha 1995, brož s ob., str. (26s.), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID7**4 History of bids
Václav Havel
(1936-2011)
Vážení občané,
No.: 464Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, podpis prezidenta Václava Havla v titulu, projevy Václava Havla červenec 1990 - červenec 1992 , vydaly Lidové noviny, Praha 1992, lamino, 215s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.100 CZK (88 €)
Last auctioneer: ID3**8 History of bids
Václav Havel
(1936-2011)
Dálkový výslech
No.: 463Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, věnování s podpisem prezidenta Václava Havla v titulu, rozhovor Václava Havla s Karlem Hvížďalou, vydal Melantrich, Praha 1989, 80s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Kamil Lhoták
Alfred Jarry: Nadsamec
No.: 461Auction price: 1.200 CZK (50 €)
kniha, podpis na titulní stránce a ilustrace K. Lhoták, překlad J. Zaorálek, doslov L. Kundera, Odeon, Praha 1968, plátěná s obálkou, obálka na hřbetu a rohu poškozená, lehce zkosený hřbet, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association …
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Jan Zrzavý
Jar. Bednář: Hvězdná tuláctví
No.: 460Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID5**8 History of bids
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Osudové rozcestí
No.: 457Auction price: 200 CZK (9 €)
kniha, podp. s věnov. na tit. listě A.J. Alex, vyd. J.R. Vilímek, Praha, 1935, pův. brož, 242s., mírně opotřebená ob., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Art College in Prague, the disciple of prof. A. Janek at Academy in Munich and prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine …
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID6**8 History of bids
Zdeněk Mézl
Milostná povídka historická
No.: 475Auction price: 200 CZK (9 €)
kniha, podpis v titulu Z. Mézl, vydal Československý spisovatel, Praha 1984, cpl. vazba s ob.,265s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID6**0 History of bids
Antonín Strnadel
(1910-1975)
František Nechvátal: Dary lásky
No.: 473Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, ručně kolorovaná a podepsaná ilustrace ve frontispisu A. Strnadel, podpis a věnování Fr. Nechvátala, vydal Jan Jelínek, v Německém na Moravě 1939, ex. 1/20 na ručním papíře Pannekoek, 33 s., brož., obálka při okraji lehce zašpiněná, potrhaná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
Ludvík Kundera
(1920-2010)
Václav Zykmund: A zatím co válka
No.: 472Auction price: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, 2 x podpis L. Kundera, sborník Skupiny RA, 3. sv. Edice RA, vydala Rovnost, Brno 1946, 60 s., polopl. převazba, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
František Bílkovský
(1909-1998)
Jan Zahradníček: Národ
No.: 469Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, podpis básníka J. Zahradníčka v tiráži, linoryt ve frontispisu a litografie v příloze a podpis v tiráži Fr. Bílkovský, tisk Jan Mucha ve Vel. Meziříčí, na patitulu podepsal a vydal Jindra Jelínek, Praha 1943, ex. 248/?, brož, nestr. (12s), desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Provenance…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID1**1 History of bids
Jiří Trnka
(1912-1969)
Jar. Boček: Jiří Trnka – historie díla a jeho tvůrce
No.: 468Auction price: 1.200 CZK (50 €)
kniha, podpis Jiřího Trnky s datací v titulu, vydal SNKLU, Praha 1963, pl. vazba s ob.,293s., ochranné pouzdro, ob. při krajích drobně pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, skilled at Puppetry at the atelier of J. Skupa in Pilsen, the disciple of J. Benda at The Academy of Ar…
Jakub Obrovský
(1882-1949)
Jaroslav Kolman - Cassius: Jakub Obrovský jeho život a dílo
No.: 467Auction price: 800 CZK (34 €)
kniha, malířův podpis ve frontispisu, 15x barevné přílohy s malbou, 8x hlubotisk. příloh plastik, 102 reprodukcí děl v textu, vydala Jednota umělců výtvarných, Praha 1935, 191 s., polokož. vazba, zl. ořízka, drobné skvrny na vazbě, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of Prof…
Current price: 800 CZK (34 €)
Oldřich Blažíček
(1887-1953)
Antonín Matějček: Oldřich Blažíček
No.: 466Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, podpis výtvarníka a autora, úprava C. Bouda, vydala Česká grafická unie, Praha 1941, 94 +15 s., brož. v org. deskách, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, the disciple of H. Schweiger at The Academy of Fine Ar…
Karel Plicka
(1902-1980)
Karel Plicka. Profily z prací mistrů československé fotografie
No.: 603Auction price: 800 CZK (34 €)
album, 18 x fotografie K. Plicka, text v katalogu L. Beran, vydala Panorama, Praha 1981, sešit a soubor fotografií v přebalu, 38s., dobrý stav fotografií, přebal lehce zašpiněný a pokrčený, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Karel Ludwig
(1919-1977)
Archiv 1939-1948
No.: 602Auction price: 300 CZK (13 €)
katalog, vyd. Praha: Pražský dům fotografie - Uměleckoprůmyslové muzeum Praha, 1997, pův. laminovaná brož.,44 nečíslovaných stran s četnými reprodukcemi, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Kolektiv autorů
Transition: From Instinct to New Composition, Word Lore Totality, Magic Synthetism
No.: 601Auction price: 2.000 CZK (84 €)
brož, fotografie Charles Sheeler, El Lissitzky, Francis Joseph Bruguière, Harry W. Crosby, Tina Modotti, vyd. Principal agency, Shakespeare and Company, 1929, pův. brož, 291s., lehce rozlepená vazba, celkově opotřebeno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Josef Šíma
(1891-1971)
G. Ribémont-Dessaignes: Pštros se zavřenýma očima
No.: 102Auction price: 700 CZK (30 €)
kniha, obálka Jos. Šíma, překlad K. Teige, vyd. O. Štorch-Marien, Praha, 1925, edice Aventinum, pevná převazba, obálka vlepena, 132s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. V. Bukovac and J. Preisl…
Current price: 700 CZK (30 €)
Václav Mašek
(1893-1973)
Vl. Majakovskij: 15 000 000
No.: 101Auction price: 700 CZK (30 €)
brož, obálka V. Mašek, vyd. V. Petr, Praha, 1925, edice Atom, pův. brož s obálkou, 113s., uvolněné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech …
Current price: 700 CZK (30 €)
Konstantin Biebl
(1898-1951)
Zlom
No.: 109Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, 14,5 x 8,5 cm, vazba a úprava Cyril Bouda, vyd. Erna Jánská, 24. sv. knihovny Hyperion, Praha, 1925, původní kožená vazba s tlačeným a zlaceným medailonkem, 59s., vazba při spodním hřbetu lehce odřená jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Otakar Mrkvička
(1898-1957)
J. K. Jerome - Tři muži ve člunu
No.: 108Auction price: 100 CZK (5 €)
kniha, 20 x 13,5 cm, obálka M. Mrkvička, vyd, Alois Srdce, Praha, 1929, původní brož, 190s., restaurováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Loukota, E. Dite and V. H. Brunner, member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 100 CZK (5 €)
Boris Pasternak
(1890-1960)
Glejt
No.: 106Auction price: 100 CZK (5 €)
kniha, 19 x 13 cm, fotomontážní obálka A. Pelc, vyd. S.V.U. Mánes, Praha, 1935, závěrečnou pozn. napsal Roman Jakobson, brož, 171s., obálka potrhaná, nekteré listy uvolněné, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: ID4**4 History of bids
Karel Havlíček Borovský
(1821-1856)
Křest sv. Vladimíra
No.: 105Auction price: 200 CZK (9 €)
kniha, 16 x 12 cm, Praha, Vydavatelství Volné Myšlenky československé, vazba původní, brožovaná, 64 stran, stav dobrý, vazba lehce opotřebená, stránky přečnívají vazbu, mírně potrhané okraje stránek, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Luděk Marold
(1865-1898)
Jan Červenka: Písně Závišovy
No.: 116Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, clpl. vazba se zlaceným reliéfem, písmem, kresba na vazbě a samostatné ilustrace v přílohách L. Marold, ilustrace v textu Fr. Slabý, zlatá ořízka, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1890, 96 s., prasklá vazba, uvolněné listy, desky zašpiněné na hřbetu odřené, Provenance…
Current price: 500 CZK (21 €)
Alfons Mucha
(1860-1939)
Růžena Jesenská: Ballady a písně
No.: 115Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, dvoubarev. titulní list, viněta za titulem a nakl. značka A. Mucha, vazba Jos. Pfeiffer, 51. sv. ed. Salonní bibliotéka, vydal Jan Otto, Praha 1904, pl. zdobená vazba se zlac. reliéfní výzdobou a ořízkou, 88s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Last auctioneer: ID3**0 History of bids
Jaroslav Benda
(1882-1970)
Otokar Březina: Stavitelé chrámů
No.: 113Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, viněta, titul. list dřevorytem, úprava a návrh ob. Jar. Benda, vše v kubisticko-expresivním stylu, 4.sv. ed.Básnické spisy, vydal Spolek výtvar. umělců Mánes, Praha 1916, 43 s., orig. brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Hofbauer at The Academy o…
Current price: 300 CZK (13 €)