Václav Vojtěch Novák
(1901-1969)
Pole na konci léta
Položka č.: 134Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
olej, plátno, 25 x 60 cm, sign. PD V. V. Novák, rám, žák prof. Bukovace, Pirnera a Nechleby na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny M 58
Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)
Jakub Obrovský
(1882-1949)
Dívka s květinami
Položka č.: 319Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
litografie, 1920, 40 x 25,5 cm, sign. PD J Obrovský 1920, Antikvariát Dlážděná, žák E. K. Lišky, M. Pirnera a S. Suchardy na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných a Sdružení výtvarných umělců moravských (SVUM)
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu
Rudolf Kremlička
(1886-1932)
Ležící akt
Položka č.: 317Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
litografie, 12,5 x 16,5 cm, sign. PD R. Kremlička, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výtvarných umění v Praze, člen skupiny Tvrdošíjní, SVU Mánes
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Josef Vaic
(1884-1961)
Pohled na Pražský hrad
Položka č.: 315Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
měkký kryt, 30 x 18 cm, sign. PD Josef Vaic, pasparta, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
František Tichý
(1896-1961)
Ilustrace k Seifertově básni Vltava (Jan Křtitel)
Položka č.: 330Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
suchá jehla, 1954, 10,8 x 7,5 cm, sign. LD Tichý 54, rám, v horní části tisku dvě nahnědlé skvrny, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění
Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Cikáni
Položka č.: 328Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
5x lept, 1920, 22,2 x 26 - 14,6 x 18,3 cm, vše sign. PD A.J. Alex, č. 31/125, Nakladatel F. Topič, Praha 1920. Úvodní text Karel Herain, volné listy v původním kartonovém přebalu. Seznam listů: 1. Cikán, 2. Cikánské ležení, 3. Ve vlnách, 4. Cestou, 5. Vjezd do vsi, velmi pěkný stav, kompletní, Antik…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Maxmilián Švabinský
Položka č.: 327Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
litografie, 1931, 27,5 x 20,5 cm, sign. PD M Švabinský, sign. LD v tisku M Švabinský, rám, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Maxmilián Švabinský
Ratolest
Položka č.: 326Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
lept, 6,5 x 6 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, č. 5/200, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV…
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Maxmilián Švabinský
Ležící akt
Položka č.: 325Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
litografie, 18,3 x 13,2 cm, sign. PD M. Švabinský, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Natio…
Josef Váchal
(1884-1969)
Zjevení
Položka č.: 322Vyvolávací cena: 5.300 CZK (221 €)
Aktuální cena: 5.300 CZK (221 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
Bohumil Kubišta
(1884-1918)
Prosba
Položka č.: 321Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
linoryt, 22,6 x 14,5 cm, rám, rám mírně zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, poté žák u V. Bukovace na AVU v Praze a na Akademii ve Florencii, člen Uměleckého svazu Devětsil, Skupiny, Osmy a SVU Mánes
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Jakub Obrovský
(1892-1949)
Toaleta
Položka č.: 320Vyvolávací cena: 2.700 CZK (113 €)
litografie, 1943, 35 x 26 cm, sign. LD J. Obrovský 43, rám
Aktuální cena: 4.100 CZK (171 €)
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
V Krkonoších
Položka č.: 169Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
akvarel, tuš, papír, 33 x 24 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA, dole text: Já jsem jídlonoš, tady kolega listonoš a co jste to říkal, že nosíte vy?, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Manželé
Položka č.: 168Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
akvarel, tuš, papír, 24 x 37 cm, na zadní straně evidenční číslo, dole text: Na hřišti se mazlíš s míčem a tady bys pořád jen chrněl!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Strašidýlka
Položka č.: 165Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
lavírovaná kresba tuší, papír, 21 x 29,7 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA a evidenční číslo, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Návrat ze Špindlu
Položka č.: 164Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
tuš, papír, 32,8 x 24 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA, dole text: Tak ten gauner, cos ho stopla ve Špindlu, se ti představil jako Krakonoš!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Vladimír Hendrych
(1928-2018)
Nusle
Položka č.: 177Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)
olej, sololit, 1987, 43 x 56 cm, sign. zezadu Hendrych, rám
Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu
Jaromír Stretti - Zamponi
(1882-1959)
Pohled na Emauzy v Praze
Položka č.: 202Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)
lept, 1941, 32,5 x 35 cm, sign. PD J. Stretti-Zamponi, rám, zažloutlý papír, na papíře skvrna, na rámu drobné oděrky, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)
Viktor Stretti
(1878-1957)
U Dieppe
Položka č.: 200Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Aktuální cena: 2.100 CZK (88 €)
Viktor Stretti
(1878-1957)
Mečový tanec
Položka č.: 199Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Bohumír Jaroněk
(1866-1933)
Valašský kraj
Položka č.: 197Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
dřevoryt, 44,5 x 60,5 cm, sign. PD BJaroněk, na zadní straně popsáno autorem, při okrajích mimo tisk oříznutý papír, Antikvariát Dlážděná, studium na Odborné řezbářské škole ve Valašském Meziříčí, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, J. U. V. a Syndikátu výtvarných umělců
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Bohumír Jaroněk
(1866-1933)
Letní krajina se vsí
Položka č.: 196Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Josef Carmine
(1749-1822)
Prager Prospect (Křížovnické náměstí)
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
Václav Vojtěch Novák
(1901-1969)
Podvečer
Položka č.: 135Vyvolávací cena: 8.800 CZK (367 €)
Aktuální cena: 8.800 CZK (367 €)
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Pád komunismu
Položka č.: 155Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Oldřich Jelínek
Má to v rukávu (ilustrace)
Položka č.: 153Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
tempera, tuš, tužka, papír, 26,5 x 33,6 cm, sign. PD O. Jelínek, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Stanislav Holý
(1943-1998)
Vyšší technická úroveň
Položka č.: 152Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
Stanislav Holý
(1943-1998)
Industriální ještěr
Položka č.: 151Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Svatá rodina
Položka č.: 113Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
olej, dřevo, 78,5 x 64,5 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.600 CZK (109 €)
Václav Kozák
(1937-2004)
Sv.Mikuláš
Položka č.: 131Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)
olej, plátno, 70 x 50 cm, sign LD V. Kozák, rám