-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Srocení lidu
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
suchá jehla, 1967, 38 x 52 cm, sign. PD Načeradský 67, č. 3/4, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Venuše pastózní
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
olej, plátno, 2005, 31,5 x 45,5 cm, sign. PD Načeradský 2005, rám, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem. Námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen …
Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Rosnička
Položka č.: 36Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
olej, plátno, 2006, 80 x 61 cm, sign. PD Načeradský 2006, rám, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, Jiří Načeradský se proslavil jako představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma žen…
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Dvě tanečnice
Položka č.: 35Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
akvarel, tuš, papír, 2002, 29,5 x 41,5 cm, sign. uprostřed Načeradský 2002, sign. PD Načeradský, Posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Ufonky při siestě
Položka č.: 34Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
akvarel, tuš, papír, 1979, 45 x 32,5 cm, sign. PD Načeradský 1979, Posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Malý svůdník
Položka č.: 33Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
tužka, akvarel, karton, 1975, 34 x 24 cm, sign. PD Načeradský 1975, Posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Kletba
Položka č.: 14Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
litografie, 2010, 32,5 x 49,5 cm, sign. DU Načeradský 2010, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Za městem
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
suchá jehla, 1975, 48,5 x 40 cm, sign. PD Načeradský 75, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Při zdi
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
suchá jehla, 1975, 39,5 x 48,5 cm, sign. PD Načeradský 1975, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Premiantka
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
suchá jehla, 1975, 48,5 x 39,5 cm, sign. PD Načeradský 75, č. 6/11, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Kudlanky
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
suchá jehla, 1975, 48,5 x 39 cm, sign. PD Načeradský 75, č. 4/18, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Paranoidní heliko
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
suchá jehla, 1975, 40 x 48,5 cm, sign. PD Načeradský 75, č. 2/16, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Nudistická pláž
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
suchá jehla, 1973, 37 x 53 cm, sign. PD Načeradský 73, č. 10/13, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Nezbedný potomek
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
suchá jehla, 1973, 49,5 x 40,5 cm, sign. PD Načeradský 73, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Návštěva ZOO
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
suchá jehla, 1973, 47,5 x 48 cm, sign. PD Načeradský 73, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Hlava plná nezbedností
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
lept, 1967, 48,5 x 39 cm, sign. PD Načeradský 67, č. 1/2 A.T., posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Pták na hlavě
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
suchá jehla, 1967, 48,5 x 32 cm, sign. PD Načeradský 67, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Veselá trojice
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
suchá jehla, 1967, 40 x 28,5 cm, sign. PD Načeradský 67, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Venuše
Položka č.: 65Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
olej, plátno, 2007, 20,5 x 30,5 cm, sign. na blind rámu Načeradský 07, Jiří Načeradský se proslavil jako představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma ženství zůstávalo záminkou pro jeho výtvarné zpracování v různých styl…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Energie
Položka č.: 64Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tempera, tuš, papír, 1981, 58 x 48,5 cm, sign. PD Načeradský 81, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let, který vytvářel obrazy malované podle fotografických předloh z denního tisku, především se sportovní tematikou. Po nevydařené emigraci se malíř počá…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Trio
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 53 x 37,5 cm, sign. PD Načeradský 67, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Jezdec
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
barevný lept, 1967, 55 x 39,5 cm, sign. PD Načeradský 1967, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Gynekologická prohlídka
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 29 x 33,5 cm, sign. PD Načeradský 67, pravý dolní roh mimo tisk ohnutý, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 8.001 CZK (334 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Běžci
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tužka, papír, 1967, 29,7 x 43 cm, sign. PD Načeradský 67, pro Načeradského malířský cyklus z roku 1967, který zobrazoval především náměty ze sportovního prostředí, se vžil název „běžci“. Tomuto vrcholnému projevu české nové figurace bylo věnováno již mnoho studií a ukázky z něj byly opakovaně předst…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Veselá děvčátka
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tuš, papír, 1967, 43 x 29,7 cm, sign. PD Načeradský 1967, tato přípravná kresba k vrcholnému obrazu Jiřího Načeradského „Veselá děvčátka“, který je umístěn ve sbírce Galerie výtvarného umění v Ostravě, přináší představu o autorově práci s fotografií, kdy v některých případech předcházely přenosu nám…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Za městem
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 32 x 49 cm, sign. PD Načeradský 67, levý horní roh ohnutý, pravý okraj 2x natržený (vše mimo tisk), žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 7.300 CZK (305 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Veselá doba
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 33 x 48,5 cm, sign. PD Načeradský 67, č. 7/10, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
V parku
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 40 x 49 cm, sign. PD Načeradský 67, č. 2/8, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Na kohoutovi
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 32,5 x 34,5 cm, sign. PD Načeradský 67, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Picasso
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1961, 24,8 x 31,5 cm, sign. PD Načeradský 61, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu