Adolf Born
(1930-2016)
S kočkou na lavičce
Položka č.: 151Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:03
Patrik Hábl
(1975)
Vesmír II
Položka č.: 110Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK
Andrej Bělocvětov
(1923-1997)
Položka č.: 109Vyvolávací cena: 59.000 CZK (2.459 €)
Aktuální cena: 59.000 CZK (2.459 €)
Odhadní cena: 80 000 - 100 000 Kč CZK
Lubomír Typlt
(1975)
Kluci s turbínami
Položka č.: 108Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)
Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)
Odhadní cena: 45 000 - 60 000 Kč CZK
Ota Janeček
Trávy
Položka č.: 23Vyvolávací cena: 310.000 CZK (12.917 €)
Aktuální cena: 310.000 CZK (12.917 €)
Ota Janeček
Kouzelník
Položka č.: 22Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)
Karel Malich
(1924-2019)
Položka č.: 21Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
serigrafie, 66 x 50 cm, sign. PD K. Malich 1966/77, rám, č. 32/60, žák prof. Silovského, člen skupiyn Hollar, UB a Proměna
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Karel Malich
(1924-2019)
Konstruktive Tendenzen aus der Tschechoslowakei
Položka č.: 20Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
serigrafie, 1967, 29 x 20,5 cm, V roce 1967 uspořádal německý sběratel, novinář a teoretik umění Hans-Peter Riese výstavu československým konstruktivistickým umělcům v ateliérové galerii ve Frankfurtu nad Mohanem. Byli to Jan Kubíček, Milan Dobeš, Zdeněk Sýkora, Miloš Urbásek, Karel Malich a Hugo D…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Odhadní cena: 7 000 - 8 500 Kč CZK
Jan Merta
Dva šálky
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
serigrafie, 1997, 42 x 30 cm, sign. PD J. Merta 97, č. 13/100, Jan Merta ve své tvorbě vychází z osobní paměti, kdy témata z reálného světa vnáší do světa vlastních prožitků. Jako náměty pro vizuální zpracování používá objekty, předměty či reálie mimo pole běžné pozornosti, které jsou však pro něj s…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Květa Pacovská
(1928-2023)
Geometrická kompozice
Položka č.: 18Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
serigrafie, 2005, 61 x 66,5 cm, sign. DU 05, č. 13/35, tištěno na ručním papíře Fabriano, v díle nedávno zemřelé výtvarnice Květy Pacovské se snoubí hravost a důvtip spolu s originální výtvarnou a typografickou složkou. Pacovská studovala na pražské UMPRUM v ateliéru Emila Filly obor monumentální ma…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Odhadní cena: 6 000 - 7 500 Kč CZK
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Dva ptáčci na rozkvetlém stromě
Položka č.: 184Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)
akvatinta, 11 x 10 cm, PD značeno v desce PV, zašpiněný papír, skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Portrét dívky
Položka č.: 183Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
lept, 25 x 20,5 cm, skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Vesnice
Položka č.: 182Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
linoryt, 8,7 x 12,8 cm, nalepeno na polokartonu, skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Odhadní cena: 5 500 - 7 000 Kč CZK
Josef Pitter
(1881-1925)
Venkovanka u ohniště (grafika a přípravná skica)
Položka č.: 181Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
tužka, papír; lept, akvatinta, kolem 1912, 39 x 51; 18,5 x 22,7 cm, Antikvariát Ostrovní
Josef Pitter
(1881-1925)
Králík
Položka č.: 180Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
tužka, kvaš, papír, 29 x 21,5 cm, pocta A. Dürerovi, Antikvariát Ostrovní
Josef Pitter
(1881-1925)
Krajina na jaře
Položka č.: 179Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
kvaš, papír, kolem 1910, 32 x 30 cm, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 8.200 CZK (342 €)
Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu
Josef Pitter
(1881-1925)
Venkovská krajina
Položka č.: 178Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
kvaš, karton, 27,5 x 20,5 cm, sign. LD JPitter, ve scenérii letního soumraku nechává autor vyniknout barevnou škálu lužních květů v kontrastu slabého odrazu štítů chalup ve spíše tušené vodní hladině, Antikvariát Ostrovní
Josef Pitter
(1881-1925)
Zima
Položka č.: 177Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
kvaš, karton, kolem 1910, 27,5 x 20,5 cm, sign. LD JPitter, preissigovsky laděná ztemnělá vesnická scenérie poklidné večerní melancholie, motiv autor také provedl v litografii, Antikvariát Ostrovní
Viktor Stretti
(1878-1957)
Dáma na sofa
Položka č.: 176Vyvolávací cena: 23.000 CZK (959 €)
olej, plátno, 1916, 73,5 x 65,5 cm, sign. PD Stretti 1916, rám, Viktor Stretti pocházel ze staré italské rodiny, která se usadila v Praze. Od roku 1885 studoval na české reálce v Praze a po maturitě na Umělecko-průmyslové škole a Akademii výtvarných umění pod vedením Františka Ženíška. Studia zakonč…
Aktuální cena: 23.000 CZK (959 €)
Muž a žena
Položka č.: 173Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
2x olej, plátno, 18. - 19. století, rentoilováno, 37 x 28,5 cm, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Antonín Augusta
(1886-1940)
Pohled na Karlův most
Položka č.: 169Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
olej, plátno, 68,5 x 91,5 cm, sign. PD A. Augusta, rám, malíř Antonín Augusta studoval na pražské Akademii v ateliéru profesora Ottenfelda. Po studiu dále rozvíjel své výtvarné dovednosti v malířské škole v Alžíru, v Londýně a Paříži. Ve Francii se aktivně účastnil tamějšího uměleckého života a také…
Salvador Dalí
(1904-1989)
Ilustrace k Danteho Božské komedii
Položka č.: 165Vyvolávací cena: 180.000 CZK (7.500 €)
kompletní cyklus 100 barevných dřevorytů, 1960, 33 x 26,2 cm, č. 1455/3900, Významný katalánský malíř s osobitým rukopisem byl v roce 1929, po spolupráci na Buñuelově snímku Andaluský pes, přijat do skupiny pařížských surrealistů. Nevázaný umělec, který toužil po zviditelnění a po penězích a nezdráh…
Aktuální cena: 180.000 CZK (7.500 €)
Odhadní cena: 230 000 - 300 000 Kč CZK
Tomáš Bím
Golfové hřiště
Položka č.: 164Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
litografie, 1993, 65 x 48,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 93, rám, č. 17/100, Tomáš Bím je český malíř, grafik, ilustrátor a člen SČVU Hollar. Vyučil se tiskařem na Odborném polygrafickém učilišti a v roce 1983 získal stipendium Kunstverein Osnabrück. Absolvoval studijní pobyty v Anglii, Francii, Německu č…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 Kč CZK
Mám Dürera v psacím stroji…
Položka č.: 163Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
litografie, 1981, 49 x 37,5 cm, sign. PD Liesler 81, rám, č. 126/130, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu
Návrh na interiérovou výzdobu
Položka č.: 160Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
tempera, tužka, koláž, papír, 1969, 31,5 x 88 cm, sign. PD Liesler 69, na zadní straně popsáno autorem: Arch. Eisenreich, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč CZK
Ludmila Jiřincová
Francois Villon
Položka č.: 154Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
pastel, papír, 23,5 x 17 cm, sign. PD Jiřincová, rám, českou malířku, ilustrátorku a grafičku Ludmilu Jiřincovou proslavily zejména její půvabné ilustrace. V roce 1960 získala ocenění pro nejkrásnější knihu ČSSR, v roce 1982 obdržela titul zasloužilé umělkyně. Zúčastnila se mnoha tuzemských i zahran…
Ladislav Kuklík
Kočka
Položka č.: 153Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
uhel, tuš, běloba, akvarel, papír, 1985, 44 x 38 cm, sign. DU L. Kuklík 85, DU věnování, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Odhadní cena: 4 000 - 5 000 Kč CZK
Ladislav Kuklík
Králík
Položka č.: 152Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
uhel, tuš, běloba, akvarel, papír, 1985, 45,3 x 48,2 cm, sign. DU Láďa Kuklík, DU věnování z 1. září 1985, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Adolf Born
(1930-2016)
Káťa s kocourem
Položka č.: 150Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Jan Skorka Lauko
(1966)
Námluvy
Položka č.: 148Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
olej, plátno, 2022, 70 x 80,8 cm, sign. PD Jan Skorka Lauko 2022, klínový rám, Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označov…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)