-
František Tichý
(1896-1961)
Frontispis sbírky básní Dítě tak samo R. I. Stevensona
Položka č.: 858Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:16
suchá jehla, 10,5 x 7,7 cm, lehce zažloutlý papír, výrazněji zažloutnutý horní okraj papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Z ilustrací k básním F. Villona
Položka č.: 859Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:17
lept, 14,6 x 10,1 cm, sign. PD L. Jiřincová, č. 109/200, DU vodotisková značka Lyra Pragensis, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Vodrážka
(1894-1984)
Šohaji (8 studií leptem)
Položka č.: 860Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:18
bibliofilie, 8x lept J. Vodrážka, vyd. J. Vodrážka a knihtiskárna Frant. Bartoš, Přerov, 1948, volné listy v obálce, 250 výtisků, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Novák
(1925-1999)
Petr Kávon: La Cérémoie Gachée
Položka č.: 861Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:19
kniha, obálka a ilustrace L. Novák, vyd. Arabie-sur-Seine, nedat., brož, 16s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen TT klubu, člen Sdružení Q
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arno Nauman
(1887-1959)
Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.
Položka č.: 862Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:20
bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, Ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na A…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Krčma
(1885-1950)
Vzpomínky na Karla Hynka Máchu
Položka č.: 863Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:21
kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kay Heinrich Nebel
(1888-1953)
Evangelium Sanct Johannis. Mit 11 Original-Holzschnitten von Kay H. Nebel.
Položka č.: 864Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:22
bibliofilie, 11 dřevorytů v textu K. H. Nebel, iniciály, vydal Kleukens-Presse, Frankfurt a. M. 1920, ex. 215/251, 99s., ruční papír „De Haesbeek“ vodotisk, pergamenová vazba se zlac. ražbou na desce a zlac. nápisem na hřbetu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Menhart
(1897-1962)
Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus
Položka č.: 865Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:23
bibliofilie, podpis překladatele O.F. Bablera s věnováním Svat. Klírovi, šest večerních rozmluv Rubricia s Tympanem, každá je vytištěna jiným typografickým fontem, v úprava Hermann Zapf, tisk Hausdruckerei D. Stempel AG, Frankfurt n. M. 1958, karton. vazba, 46s., papír Zerkall, rohy lehce naražené, …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jos. Hora: Máchovské variace
Položka č.: 866Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:24
kniha, 4 litografie, dřevoryt na ob. a úprava C. Bouda, vydal Fr. Borový, Praha 1944, brož, 46s., ob. zašlá , nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Karásek ze Lvovic
(1871-1951)
Endymion
Položka č.: 867Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:25
bibliofilie, dřevoryt v titulu a výzdoba Josef Marek, 14.sv. ed. Spisy Jiřího Karáska ze Lvovic, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1909, 60 s., orig. brož., obálka při okrajích lehce poškozená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
K. Horký: Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg
Položka č.: 868Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:26
kniha, 21,5 x 15 cm, návrh ob.? a ilustrace Jar. Šváb, pro účastníky VII. shromáždění Spolku čs. bibliofilů věnuje Odborná škola typografická, Praha 1931, volné listy v deskách, 19s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na U…
Aktuální cena: 450 CZK (19 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Jedenáct grafických listů
Položka č.: 869Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:27
bibliofilie, graf. list P. Melana CHYBÍ, 10 orig. sign. grafických listů - O. Kulhánek, D. Benešová, J. Brázda, O. Čechová, F. Peterka, M. Erazim, M. Houra, B. Knobloch, M.M. Šechtlová, L. Vilhelmová, vydal Sdružený klub pracujících – KPVU, Chrudim 1989, Ex. 55/200, volné listy v papírovém přebalu, …
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Štorch-Marien
Vzkázání mojí milé
Položka č.: 870Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:28
kniha, 19x15 cm, úprava Jos. Marek, ed. Aventium, vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1919, 26 s., brožovaná, uvolněná vazba, titul na deskách mírně odtržen, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zahradníček
(1905-1960)
Stará země
Položka č.: 871Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:29
kniha, 21,5x16 cm, první vydání, úprava B. Štorm, vydal Akord, Brno 1946, brož., 106 s., desky mírně zažloutlé a zašlé, listy uvolněné, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří M. Palát
Kůry
Položka č.: 872Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:30
kniha, 21,5x15 cm, kresby Jiří Linhart, edice Pochod, řídí L. Kundera, vydala Umělecká beseda, Mladá Boleslav 1946, volné listy v obálce, 39 s., mírně zašlá, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Viktor Fischl: Mrtvá ves
Položka č.: 873Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:31
kniha, 21x14,5 cm, ilustroval Václav Mašek, edice Mladé Československo, Londýn 1943, vydalo PAX, Litoměřice 1945, sešit, 22 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Edice Vigilie (12 svazků)
Položka č.: 874Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:32
kniha, 15x9,5 cm, edici knihovna Vigilie řídil a vydával dr. Štěpán Jež: 1. Viktor Dyk: Zpěvy v bouři - 3 kresby A. V. Hrstka, Praha 1928, brož. 76 s., mírně zašlé desky 2. Rudolf Medek: Nejhodnější děvče z Groenendaelu - úprava Cyril Bouda, Praha 1928, brož, 53 s., mírně zašlé desky 3. Jarmil …
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Benda
(1882-1970)
J. Barbey d´Aurevilly: Stránka z historie
Položka č.: 875Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:33
kniha, 15x9,5 cm, iniciála a titulní list dřevorytem Jar. Benda, Ex libris Dr. F. Franc, vydala Marta Florianová, Stará říše na Moravě 1920, brož., 27 s., mírně zašlá, Antikvariát Ostrovní, žák A. Hofbauera na UMPRUM v Praze
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto František Babler
(1901)
Legendy Ukrajinské
Položka č.: 876Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:34
kniha, 18,5x13,5 cm, přeložil O. F. Babler, dřevoryty Rudolf Michalik, ed. Hlasy, vydal O.F.Babler, Olomouc 1932, ex. 428/550, brož., 58 s., desky mírně zašlé, vazba lehce opotřebená, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Ivan Goll: Nový Orfeus
Položka č.: 877Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:35
kniha, 14x9 cm, podpis v titulu, kresba a úprava Cyril Bouda, vydal A. Srdce, Praha 1921, ex. 499/500, brož., 27 s., desky zašlé , Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Němec
Aucassin a Nicoletta
Položka č.: 878Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:36
bibliofilie, 19,5x14,5 cm, obálka, titul, 7 celostr. vyobrazení, vigěty a iniciály vše dřevorytem, obálka, grafická úprava a podpis v tiráži Karel Němec, podpis proti titulu O. F. Babler, přel. a vydal O. F. Babler, Olomouc 1928, ex. 19/300, signováno, brož s obálkou, desky mírně zažloutlé, velmi do…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Chvála
V. Kazin: Dělníkův den
Položka č.: 879Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:37
kniha, 21,5x12,5 cm, dřevoryt na obálce a úprava A. Chvála, vydal Rudolf Rejman, Praha 1932, brož., 22 s., vazba křehká, přečnívající okraje listů otřepené, desky zašlé, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Édouard Manet
(1832-1883)
Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo
Položka č.: 880Vyvolávací cena: 750 CZK (32 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:38
kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 750 CZK (32 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála
(1885-1946)
Josef Hora: Pracující den
Položka č.: 881Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:39
bibliofilie, obálka a frontispis V. Špála, vydal Fr. Borový, Praha 1922, 27. sv. edice Červen, 61 s., brož., obálka při okrajích lehce potrhaná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Florian
Jiří Suchánek: Okouzlená růže
Položka č.: 882Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:40
bibliofilie, dřevoryt M. Florian, upravil, vysadil a na ručním lisu vytiskl Alois Chvála, ed. Chválův ruční lis, vydala Osvětová Beseda, Černošice 1969, volné listy v obálce, 33s., ex. 150, obálka při krajích natržená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Gross
(1909-1985)
J. Kotalík: František Gross
Položka č.: 883Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:41
kniha, barev. litografie Fr. Gross v příloze, 46 vyobr., typo M. Hegar, 15.sv. ed. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1963, karton. vazba s ob., 70s., desky prohnuté, obálka místy zašlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emmerich Alois Hruška
(1895-1957)
Balada o bibliofilu a básníku
Položka č.: 884Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:42
bibliofilie, 2 ilustrace a viněta v titulu E. A. Hruška, v upomínku IV. bibliofilského večera, vytiskl a vydal Alois Koníček, Praha 1928, pův. sešit, ex. 200, Pannekoek,nestr.(20), skrvny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šerých
(1928-2014)
Hermor Lilia: Verše tajného básníka
Položka č.: 885Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:43
bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostro…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Kamil Bednář: Praha pod křídly války
Položka č.: 886Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:44
bibliofilie, 6 x sign. litografie, návrh obálky a podpis v titulu Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1945, cpl. vazba s ob., 69s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen s…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Lada
(1887-1957)
Chaloupka - měsíčník pro děti
Položka č.: 887Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 26. 11. 2024 09:45
časopis, 3 celostr. vyobrazení a 11 pérovek v textu Jos. Lada, řídí a vydává Stanislav Minařík, Praha 1922, polopl. vazba, 68s., dobrý stav, desky odřené, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO