Ota Janeček
Profil
No.: 92Auction price: 65.000 CZK (2.709 €)
Planned termination: 07. 11. 2024 15:00
olej, sololit, 1989, 25 x 35 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 65.000 CZK (2.709 €)
Estimate: 85 000 - 100 000 CZK
Ota Janeček
No.: 91Auction price: 28.000 CZK (1.167 €)
Current price: 28.000 CZK (1.167 €)
Estimate: 38 000 - 44 000 CZK
Kamil Lhoták
Dvojplošník bratří Wrightů
No.: 90Auction price: 75.000 CZK (3.125 €)
litografie, 1971, 34,5 x 50 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1971, rám, č. 25/33, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42
Current price: 75.000 CZK (3.125 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
Estimate: 100 000 - 120 000 CZK
Kamil Lhoták
Menhir
No.: 89Auction price: 72.000 CZK (3.000 €)
Current price: 72.000 CZK (3.000 €)
Estimate: 90 000 - 110 000 CZK
Kamil Lhoták
Park v noci
No.: 88Auction price: 22.000 CZK (917 €)
suchá jehla, akvatinta, 1950, 12,3 x 33,2 cm, sign. PD Kamil Lhoták 50, rám, autorský tisk, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42
Current price: 22.000 CZK (917 €)
Estimate: 28 000 - 35 000 CZK
Kamil Lhoták
Kámen vzpomínek (Balvan)
No.: 87Auction price: 58.000 CZK (2.417 €)
sucha jehla, 1965, 49,3 x 64,2 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1965, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42
Current price: 58.000 CZK (2.417 €)
Estimate: 70 000 - 85 000 CZK
František Gross
(1909-1985)
Dvorek v Libni
No.: 86Auction price: 320.000 CZK (13.334 €)
olej, plátno, 1945, 38 x 52 cm, sign. PD F.Gross 45 , rám, the disciple of prof. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of Skupina 42, UB, The Hollar Association of Czech Graphic Artists and Radar
Current price: 320.000 CZK (13.334 €)
Estimate: 400 000 - 500 000 CZK
Vlastimil Beneš
(1919-1981)
Tenisové hřiště
No.: 85Auction price: 180.000 CZK (7.500 €)
akvarel, papír, 1955, 40 x 59 cm, rám, vzadu autorský štítek s popisem, významný malíř, který se zařadil ke generaci krotkých modernistů (Bruknerův termín popisující nástup autorů, kteří už nechtěli sdílet oficiální formy socialistického realismu). Vystoupil spolu s dalšími vrstevníky v 50. letech v…
Current price: 180.000 CZK (7.500 €)
Estimate: 230 000 - 270 000 CZK
Jiří Trnka
(1912-1969)
Oslík a skřítkové
No.: 84Auction price: 45.000 CZK (1.875 €)
suchá jehla, papír, 1944, 23 x 18 cm, sign. PD Trnka 44, rám, č. 15/35, skilled at Puppetry at the atelier of J. Skupa in Pilsen, the disciple of J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 45.000 CZK (1.875 €)
Estimate: 60 000 - 70 000 CZK
Jiří Trnka
(1912-1969)
Tanečník s oslí hlavou
No.: 83Auction price: 38.000 CZK (1.584 €)
suchá jehla, papír, 1944, 13,5 x 16,5 cm, sign. PD Trnka 44, č. 13/35, skilled at Puppetry at the atelier of J. Skupa in Pilsen, the disciple of J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 38.000 CZK (1.584 €)
Estimate: 48 000 - 58 000 CZK
Jiří Trnka
(1912-1969)
Chaloupka
No.: 82Auction price: 35.000 CZK (1.459 €)
suchá jehla, 1944, 19 x 25 cm, sign. PD Trnka 44, rám, č. 21/35, skilled at Puppetry at the atelier of J. Skupa in Pilsen, the disciple of J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 35.000 CZK (1.459 €)
Estimate: 45 000 - 55 000 CZK
Jiří Trnka
(1912-1969)
Kolekce loutek z filmů Jiřího Trnky
No.: 81Auction price: 280.000 CZK (11.667 €)
kombinovaná technika, dřevěné loutky, rozměr boxu 70 x 47 cm, adjustováno v dřevěné skříňce, přiložen doklad o koupi z roku 2007 Galerie Peron, přiloženo potvrzení o původu od Kateřiny Hladké - filmové kostymérky. Loutky z této kolekce působily ve filmech Sen noci svatojánské, Bajaja, Arie prérie, R…
Current price: 280.000 CZK (11.667 €)
Estimate: 330 000 - 420 000 CZK
Adolf Born
(1930-2016)
Nejlepší číslo cirkusu Medrano
No.: 80Auction price: 33.000 CZK (1.375 €)
litografie, 1999, 43 x 53,5 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 66/95, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 33.000 CZK (1.375 €)
Estimate: 40 000 - 50 000 CZK
Adolf Born
(1930-2016)
Projížďka
No.: 79Auction price: 24.000 CZK (1.000 €)
litografie, 37,7 x 48,5 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 32/70, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 24.000 CZK (1.000 €)
Estimate: 30 000 - 38 000 CZK
Adolf Born
(1930-2016)
Únos ze Serailu
No.: 78Auction price: 22.000 CZK (917 €)
Estimate: 28 000 - 35 000 CZK
Adolf Born
(1930-2016)
Ostrov plný záludností
No.: 77Auction price: 15.000 CZK (625 €)
litografie, 1971, 49 x 65 cm, sign. PD ABorn, č. 48/60, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 30.000 CZK (1.250 €)
Last auctioneer: ID1**9 History of bids
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
Adolf Born
(1930-2016)
Švýcarsko
No.: 76Auction price: 250.000 CZK (10.417 €)
Current price: 250.000 CZK (10.417 €)
Estimate: 310 000 - 370 000 CZK
Adolf Born
(1930-2016)
Principál se svým souborem
No.: 75Auction price: 29.000 CZK (1.209 €)
lept, 1989, 25 x 17,5 cm, sign. PD ABorn, č. 30/60, ukázka z tvorby jednoho z nejslavnějších českých kreslířů, grafiků a ilustrátorů, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárněné svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifi…
Current price: 29.000 CZK (1.209 €)
Estimate: 38 000 - 44 000 CZK
Adolf Born
(1930-2016)
Lednový den v Krkonoších
No.: 74Auction price: 27.000 CZK (1.125 €)
lept, 49,5 x 32,5 cm, sign. PD ABorn, č. 7/50, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 27.000 CZK (1.125 €)
Estimate: 35 000 - 42 000 CZK
Kamil Lhoták
Anna Endrštová 1963 (129 kreseb)
No.: 73Auction price: 195.000 CZK (8.125 €)
kombinovaná technika, tuš, akvarel, papír, 1963, 22,5 x 17,5 cm, sign. vše Kamil Lhoták 63, kresebný deník Kamila Lhotáka zachycuje Aničku Endrštovou, 134 dní v roce. V souboru chybí 6 kreseb s čísly 5, 36, 65, 70, 72, 73. Prvních 6 kreseb je při kraji natrženo v místě kroužkové vazby, the member of…
Current price: 195.000 CZK (8.125 €)
Estimate: 250 000 - 300 000 CZK
Kamil Lhoták
Na obzoru plachta bílá
No.: 72Auction price: 35.000 CZK (1.459 €)
akvarel, tuš, papír, 7,2 x 13,6 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, ilustrace ke knize: Valentin Petrovič Katajev: Na obzoru plachta bílá, SNDK, Praha 1959, kresba otištěna v tiráži, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Sku…
Estimate: 45 000 - 55 000 CZK
Kamil Lhoták
Eiffelova věž
No.: 71Auction price: 2.000 CZK (84 €)
pastelky, papír, 14,5 x 10 cm, rám, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Estimate: 3 000 - 4 000 CZK
Václav Tikal
(1906-1965)
Atlantida
No.: 70Auction price: 750.000 CZK (31.250 €)
olej, dřevo, 1944, 30,5 x 26,8 cm, sign. PN V. Tikal 44, adjustováno na dřevěné desce, rám, Václav Tikal byl český malíř a grafik, spojený především se surrelismem a abstrakcí. Původně vystudoval techniku, ale později se začal věnovat výtvarnému umění a stal se významnou postavou české moderny. Malí…
Current price: 750.000 CZK (31.250 €)
Estimate: 900 000 - 1 100 000 CZK
Václav Zykmund
(1914-1984)
Květnová noc
No.: 69Auction price: 650.000 CZK (27.084 €)
Current price: 650.000 CZK (27.084 €)
Estimate: 850 000 - 1 000 000 CZK
Svatopluk Klimeš
Ráda se mazlím
No.: 68Auction price: 22.000 CZK (917 €)
koláž, kresba ohněm, deska, 2019, 30 x 40 cm, sign. DU monogr. K, Svatopluk Klimeš vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze (1967–1973) a kromě vlastní tvorby vyučoval od roku 1998 kresbu a malbu na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Klimeš je znám svými propalovanými obrazy, kdy médium …
Estimate: 28 000 - 35 000 CZK
Vladimír Janoušek
(1922-1986)
Kyvadlo
No.: 67Auction price: 28.000 CZK (1.167 €)
Estimate: 38 000 - 44 000 CZK
Jan Merta
Obsahy
No.: 66Auction price: 8.000 CZK (334 €)
akvarel, papír, 1993, 17,5 x 13,8 cm, sign. PD Jan Merta 93, Jan Merta ve své tvorbě vychází z osobní paměti, kdy témata z reálného světa vnáší do světa vlastních prožitků. Jako náměty pro vizuální zpracování používá objekty, předměty či reálie mimo pole běžné pozornosti, které jsou však pro něj sam…
Current price: 8.000 CZK (334 €)
Estimate: 12 000 - 14 000 CZK
Josef Hampl
(1932-2019)
Struktura
No.: 65Auction price: 1.300 CZK (55 €)
tužka, papír, 1976, 20,5 x 14 cm, sign. DU Jos. Hampl 76, rám, the disciple of prof. J. Masak at The School of Decorative Art in Prague
Adriena Šimotová
(1926-2014)
Figura
No.: 64Auction price: 85.000 CZK (3.542 €)
Current price: 85.000 CZK (3.542 €)
Estimate: 110 000 - 140 000 CZK
Jiří John
(1923-1972)
No.: 63Auction price: 22.000 CZK (917 €)
suchá jehla, 1969, 34,5 x 21 cm, sign. PD Jiří John 1969, rám, č. 28/35, Jiří John patřil v šedesátých letech mezi nejuznávanější české umělce a i přes své zdrženlivé vystupování se stal jednou z ikon tohoto šťastného období našeho výtvarného umění. Za své vynikající grafické listy obdržel několik …
Estimate: 28 000 - 35 000 CZK