• Václav Bláha

    ...o mně a o tobě VIII.

    No.: 155

    Auction price: 149.000 CZK (6.209 €)

    Planned termination: 07. 11. 2024 15:00

    akryl, pastel, popel na plátně, 2004/2005, 130 x 195 cm, sign. PN V. Bláha, studied at The Secondary Art School in Prague, the disciple of prof. A. Paderlik at The Academy of Fine Arts in Prague, member of Volne sdruzeni 12/15

    Current price: 149.000 CZK (6.209 €)

    Estimate: 180 000 - 220 000 CZK

  • Jiří David

    Svatý

    No.: 154

    Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)

    olej, plátno, 1999, 35,5 x 50 cm, sign. vzadu Jiří David, the disciple of prof. A. Paderlik and J. Ptacek at The Academy of Fine Arts in Prague, co-founder of the group Tvrdohlavi

    Current price: 30.000 CZK (1.250 €)

    Estimate: 40 000 - 50 000 CZK

  • Krištof Kintera

    (1973)

    Keep a breast

    No.: 153

    Auction price: 45.000 CZK (1.875 €)

    sádra, 26 x 27,5 cm, sign. Kintera

    Current price: 45.000 CZK (1.875 €)

    Estimate: 60 000 - 70 000 CZK

  • Krištof Kintera

    (1973)

    Chtíč

    No.: 152

    Auction price: 16.000 CZK (667 €)

    airbrush, papír, 40,5 x 56,5 cm, rám, Krištof Kintera patří bezesporu k jednomu z nejznámějších současných českých umělců. Svými pohyblivými a mechanicky náročnými díly se dostal do povědomí široké veřejnosti. O to zajímavější je fakt, že za hravostí a vtipem Kinterových objektů se často skrývá hlub…

    Current price: 16.000 CZK (667 €)

    Estimate: 20 000 - 25 000 CZK

  • Antonín Sládek

    F. K. v Hybernské ulici 1929

    No.: 151

    Auction price: 120.000 CZK (5.000 €)

    olej, plátno, 2008, 80 x 60 cm, sign. PD Sládek 2008, rám, publikováno v katalogu k 125. výročí narození Franze Kafky, katalog přiložen

    Current price: 120.000 CZK (5.000 €)

    Estimate: 150 000 - 170 000 CZK

  • Antonín Lukavský

    V domě č. 31636

    No.: 150

    Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)

    olej, plátno, 2007, 90 x 95 cm, sign. PD Lukavský, lišta, publikováno v katalogu k 125. výročí narození Franze Kafky, katalog přiložen

    Current price: 80.000 CZK (3.334 €)

    Estimate: 100 000 - 120 000 CZK

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Franz Kafka

    No.: 149

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    litografie, 1992, 47,5 x 33,5 cm, sign. PD Istler 92, rám, autorský tisk, publikováno v katalogu k 125. výročí narození Franze Kafky, katalog přiložen, kvalitní a charakteristická práce jednoho z našich nejvýznamnějších zástupců zejména poválečné abstraktní tvorby. Byl zakládajícím členem skupiny Ra…

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

    Estimate: 11 000 - 13 000 CZK

  • Alena Laufrová

    Franz Kafka III

    No.: 148

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    lept, suchá jehla, 1991, 39 x 29 cm, sign. PD Alena Laufrová, autorský tisk, publikováno v katalogu k 125. výročí narození Franze Kafky, katalog přiložen, the disciple of prof. Z. Sklenar, E. Weidlich and J. Anderle at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Estimate: 8 000 - 10 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    Guten Tag, Herr K.

    No.: 147

    Auction price: 20.000 CZK (834 €)

    lept, 1980, 56 x 39,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1980, č. 15/50, český malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Vystudoval VŠUP v ateliéru Karla Svolinského. Za grafiky, jimiž údajně hanobil představitele bývalých socialistických zemí, byl za minulého režimu perzekvován. Jeden z našich nej…

    Current price: 20.000 CZK (834 €)

    Estimate: 25 000 - 30 000 CZK

  • Jiří Slíva

    Kafkaktus

    No.: 146

    Auction price: 55.000 CZK (2.292 €)

    olej, plátno, 48,5 x 38,5 cm, sign. PD Slíva, rám, the private study, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 55.000 CZK (2.292 €)

    Estimate: 70 000 - 85 000 CZK

  • Jiří Slíva

    Kafkafe

    No.: 145

    Auction price: 49.000 CZK (2.042 €)

    akryl, 39,5 x 30 cm, sign. PD Slíva, rám, the private study, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 49.000 CZK (2.042 €)

    Estimate: 60 000 - 70 000 CZK

  • Jiří Slíva

    Zámek Proměna

    No.: 144

    Auction price: 38.000 CZK (1.584 €)

    akryl, plátno, 2024, 40 x 19,5 cm, sign. PD Slíva, the private study, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 38.000 CZK (1.584 €)

    Estimate: 48 000 - 58 000 CZK

  • Jiří Slíva

    Bambino di Kafka

    No.: 143

    Auction price: 11.500 CZK (480 €)

    kresba, 2018, 29,5 x 21 cm, sign. PD Slíva, rám, Jiří Slíva je český kreslíř, grafik, ilustrátor a humorista. Vystudoval VŠE v Praze, avšak od roku 1979 se živí pouze kreslením. Kromě výtvarného umění se věnuje i hudbě, skládá texty a píše básně. Má za sebou řadu samostatných výstav v Česku i zahran…

    Current price: 11.500 CZK (480 €)

    Estimate: 14 000 - 16 000 CZK

  • Luigi Kazimir

    (1881-1962)

    Hrad Wartburg Thüringen

    No.: 142

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    barevný lept, 42,5 x 58,5 cm, sign. PD Luigi Kazimir, rám, č. 101/200, Luigi Kasimir byl rakousko-maďarský malíř, grafik a krajinář. Studium absolvoval na vídeňské Akademii umění pod vedením grafika Williama Ungera. V roce 1933 se přidal k nacistické straně NSDAP, za což byl po válce souzen a věz…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Estimate: 6 000 - 8 000 CZK

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Place Maubert v Paříži

    No.: 141

    Auction price: 12.500 CZK (521 €)

    Current price: 12.500 CZK (521 €)

    Estimate: 15 000 - 18 000 CZK

  • Bohumír Jaroněk

    (1866-1933)

    Štramberská Trúba

    No.: 140

    Auction price: 11.000 CZK (459 €)

    barevný dřevoryt, 1923, 53 x 44,5 cm, sign PD: B. Jaroněk 1923, rám, Bohumír Jaroněk byl český malíř krajinných motivů a zakladatel Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Pracoval s akvarely, temperami a olejovými barvami, přičemž jeho dílo se zaměřovalo na zachycení tradiční moravské a…

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Estimate: 14 000 - 16 000 CZK

  • Jan Zrzavý

    Kázání květinám

    No.: 139

    Auction price: 18.000 CZK (750 €)

    dřevoryt, 1913, 15 x 20 cm, označeno LD tužkou Jan Zrzavý, Kázání květinám, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 18.000 CZK (750 €)

    Estimate: 24 000 - 28 000 CZK

  • Maxmilian Švabinský

    Bílá Kamélie (střední)

    No.: 138

    mezzotinta, 1910, 19,2 x 14,3 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, nově adjustováno, odborně restaurováno, mírně zahnědlý papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Pirner, J. Marak and E. Karel at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, m…

    Estimate: 8 000 - 10 000 CZK

  • Otakar Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Poprsí mladé ženy

    No.: 137

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    litografie, 1925, 25 x 23 cm, sign. PD Coubine, rám, č. 26/50

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Estimate: 5 000 - 7 000 CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Pokušení sv. Antonína

    No.: 136

    Auction price: 65.000 CZK (2.709 €)

    barevný dřevoryt, 1912, 21 x 21 cm, sign. PD JVáchal, rám, autorem díla je významný český solitérní autor, který se proslavil jako grafik, kreslíř, tvůrce originálních bibliofilií, spisovatel a svérázný myslitel. Vyučil se knihvazačem, absolvoval soukromou školu A. Kalvody a grafickou školu A. Herve…

    Current price: 65.000 CZK (2.709 €)

    Estimate: 85 000 - 100 000 CZK

  • Bohuslav Reynek

    (1982-1971)

    Sníh III

    No.: 135

    suchá jehla, 13,5 x 8,5 cm, sign. PD Reynek

    Estimate: 20 000 - 25 000 CZK

  • Bohuslav Reynek

    (1982-1971)

    Sníh II

    No.: 134

    Estimate: 20 000 - 25 000 CZK

  • Bohuslav Reynek

    (1982-1971)

    Sníh I

    No.: 133

    Estimate: 20 000 - 25 000 CZK

  • Jiří Anderle

    Il Sorriso (Donne)

    No.: 7

    Auction price: 9.000 CZK (375 €)

    heliolitografie, 1975 - 76, 47 x 31 cm, sign. DU Anderle, rám, č. 7/130, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artist…

    Current price: 9.000 CZK (375 €)

    Estimate: 12 000 - 14 000 CZK

  • Jiří Anderle

    Pokus o přiblížení v černé

    No.: 6

    litografie, 1979, 52,5 x 64 cm, sign. DU Anderle 57/100, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic …

    Estimate: 11 000 - 13 000 CZK

  • Jiří Anderle

    Pokus o přiblížení v hnědé

    No.: 5

    litografie, 1979, 52,5 x 64 cm, sign. DU Jan Anderle 20. II. 80, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech …

    Estimate: 11 000 - 13 000 CZK

  • Jiří Anderle

    Judita s hlavou Holoferna

    No.: 4

    Auction price: 7.000 CZK (292 €)

    suchá jehla, 1973, 33 x 22,7 cm, sign. PD Jiří Anderle, rám, dole popsáno autorem: Varianta na motiv Lucase Cranacha Judita s hlavou Holoferna, únor 1973, nově adjustováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in…

    Current price: 7.000 CZK (292 €)

    Estimate: 9 000 - 12 000 CZK

  • Zbyšek Sion

    No.: 41

    Auction price: 90.000 CZK (3.750 €)

    olej, karton, 1997, 94 x 65 cm, sign. PD Z. Sion 97, lišta, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto spojení byla …

    Current price: 90.000 CZK (3.750 €)

    Estimate: 110 000 - 140 000 CZK

  • Vladimír Novák

    (1947-2024)

    Dáma

    No.: 30

    Auction price: 28.000 CZK (1.167 €)

    olej, plátno, 1993, 35 x 40 cm, sign. vzadu V. Novák, rám

    Current price: 28.000 CZK (1.167 €)

    Estimate: 38 000 - 44 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Muž v kavárně

    No.: 16

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    lept, 1978, 12,5 x 8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 78, pasparta, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Estimate: 3 000 - 4 000 CZK