Karel May
(1842-1912)
Das Buch der Liebe
No.: 563Auction price: 2.000 CZK (84 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, první vydaná kniha Karla Maye byť není autorem veškerého textu, kniha vyšla anonymně, vyd. Münchmeyer, Dresden, 1876, chromolitografie ve frontispisu, polopl.vazba, 208s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
František Kubišta
(1897-1971)
Súlovské skály
No.: 279Auction price: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, 11 dřevorytů, obálka a titulní list Fr. Kubišta, vydala Lud. Hamsíková, Velká Bytča 1923, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, brož., zažloutlé listy, obálka přeložená, při okrajích poškozená a slepená, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids
Maxmilián Švabinský
K. Herain: Malíř Max Švabinský. Dvacet pět obrazů s poznámkami o životě a díle
No.: 283Auction price: 250 CZK (11 €)
bibliofilie, 24 reprodukcí + 1 litografie Turnovská krajina M. Švabinský, studie K. Heraina Poznámky o životě a díle, úprava O. Menhart, vydal ELK, Praha 1945, volné listy v deskách, ruční papír Beehive 1895, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Pirner, J. Mar…
Current price: 250 CZK (11 €)
Maxmilián Švabinský
Matějček, Antonín - Max Švabinský Popisný seznam grafického díla 1933-1942
No.: 282Auction price: 3.000 CZK (125 €)
bibliofilie, 5 x sign. orig. litografie M. Švabinský, soupis díla uspořádal a text napsal Ant. Matějček, vydal SČUG Hollar, Praha 1942, volné listy v deskách, 55 s. + 26 čb. příloh, desky zažloutlé, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Pirner, J. Marak …
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: ID5**8 History of bids
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
23. září 1901- 10. ledna 1986
No.: 253Auction price: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, 1x signovaný grafický list P. Sukdolák, 1x fotografie J. Seiferta, u příležtosti stých narozenin J. Seiferta, vydal Z. Šíma a P. Mach, autor fotografie J.Seiferta je K. Kestner náklad 120 číslovancýh ks, tento má č. 16/100, velikost A4
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID7**2 History of bids
Ladislav Klíma
(1878-1928)
Filosof z předměstí: Dialog o ničem a o všem
No.: 99Auction price: 1.000 CZK (42 €)
brož, vyd. Knihkupectví a nakladatelství Všeslovanské expedice B. Havlíček, Praha, 1923, pův. obálka a papírový přebal, 40s., několik uvolněných listů, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Václav Špála
(1885-1946)
Božena Němcová: Babička
No.: 274Auction price: 9.500 CZK (396 €)
Current price: 9.500 CZK (396 €)
Zdeněk Sýkora
(1920-2011)
Letná XL
No.: 273Auction price: 1.800 CZK (75 €)
kniha, 67 x 11,5 cm, vydala Galerie Zdeněk Sklenář, Praha 2009, 52 s., clpl. vazba s obálkou, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The technical University in Pribram, The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. C. Bouda, F. Kovarna, K.…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Václav Fencl
Soubor Futurist
No.: 272Auction price: 2.000 CZK (84 €)
13 x dřevoryt, 2015, 29,5 x 41,5 cm, sign. PD V. Fencl 2015, soubor třinácti grafických listů, Aantiqari.at Radhošťská,
Last auctioneer: ID4**9 History of bids
František Dlouhý
(1852-1912)
Brouci
No.: 530Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, soustavný popis nejdůležitějších čekých brouků s návodem, kterak zakládati sbírky broukův, 7 rytin, 20 barevných chromolitografických tabulí, 500 vyobrazení v textu, vyd. I. L. Kober, Praha, 1911?, pův. pevná vazba, 201s., několik listů a jedna chromolitografie uvolněna, jinak velmi dobrý sta…
Last auctioneer: ID3**2 History of bids
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Loď : 5.II.1952
No.: 50Auction price: 300 CZK (13 €)
sešit, text a grafická úprava Vladimír Boudník, edice Explosionalismus, 2. sv., vydala Inverze, Praha (1990), nestr. (26), sešit, desky z průmyslového smirkového papíru, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID7**7 History of bids
Cyril Bouda
K poctě zbraň praporu
No.: 49Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 19 x 12 cm, 5x sign. čtyřbarev. litografie C. Bouda, volné listy v obálce, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID6**2 History of bids
Cyril Bouda
Milá sedmi loupežníků
No.: 48Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 3x orig. sign. lept, úprava a vazba C. Bouda, podpis v titulu Viktor Dyk, tisk M. Pegrassi, vazba Ant. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1927, pergamen. vazba se zlac. tiskem, 48s., ex. 187/500, ruční papír Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. K…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID6**0 History of bids
Cyril Bouda
J. Rašín: O knihách a lidech
No.: 45Auction price: 300 CZK (13 €)
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID7**6 History of bids
Cyril Bouda
Viktor Dyk: Giuseppe Moro
No.: 44Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID3**7 History of bids
Cyril Bouda
K. Leger: Balada o mrtvém ševci a mladé tanečnici
No.: 39Auction price: 800 CZK (34 €)
Current price: 800 CZK (34 €)
Cyril Bouda
Josef Kopta: Kratochvílné děje z naší vlasti
No.: 38Auction price: 250 CZK (11 €)
Current price: 250 CZK (11 €)
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
No.: 37Auction price: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, frontispis a výzdoba C. Bouda, vyd. Erna Janská, Praha, 1927, ed. Hyperion, vázal A. Tvrdý, tisk Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. clkžn. vazba, 89s., zlacená horní ořízka, odřené růžky desek, na patitulu vepsáno nesouvisející věnov., jinak velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťsk…
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
Miloslav Švandrlík
(1932-2009)
Černí Baroni aneb válčili jsme za čepičky
No.: 61Auction price: 1.200 CZK (50 €)
sešit, strojopis, vydalo Kaligrafické souručenství s.r.o., vydání první, 10 výtisků, 252 s., volné listy v papírových deskách, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Městečko, kde se zastavil čas
No.: 57Auction price: 2.000 CZK (84 €)
sešit, strojopis, 1973, 124 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Ludvík Vaculík
(1926-2015)
Morčata
No.: 56Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, strojopis, 1981, 175 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID2**5 History of bids
Milan Knížák
Asi básně
No.: 55Auction price: 1.200 CZK (50 €)
sešit, strojopis, 1982, 31 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Ludvík Vaculík
(1926-2015)
Český snář
No.: 53Auction price: 5.000 CZK (209 €)
kniha, podpis L. Vaculík, čb. fotografie v textu, strojopis, 1982, 647 s., clpl. vazba, prasklá vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 6.600 CZK (275 €)
Bedřich Fučík
(1900-1984)
Sedmero zastavení
No.: 66Auction price: 900 CZK (38 €)
kniha, s podpisem Bedřicha Fučíka na tit. listě, samizdatové vydání z edice Kvart, navazuje na vydání z edice Rukopisy VBF (připravoval Jan Vladislav), 1975, tvrdé papírové desky, čtvercový formát, poměrně dobře čitelný opis, 101s., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 900 CZK (38 €)
Jan Patočka
(1907-1977)
Vzpomínky a nekrology
No.: 65Auction price: 900 CZK (38 €)
kniha, obs.: Rozhovory o filosofii a filosofech, Vzpomínky na Husserla, Památce Edmunda Husserla, Za Otilií Utitzovou, P. Hermann-Leo van Breda + Ediční poznámky; Edice Kvart (Jan Vladislav), 1979, dobře čitelný opis, pův. ob. z tvrdého papíru, 82s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: ID8**9 History of bids
Václav Hrabě
(1940-1965)
Stop-time
No.: 63Auction price: 1.800 CZK (75 €)
kniha, raritní strojopis-samizdat, opsaný ze vzácně se objevujícho vydání z r. 1969 (edice Mladé cesty. Poezie), dodržující i styl typografie (tit. stránka, hra s velkými a malými písmeny, kompletně opsaná tiráž včetně nakl. údajů a ediční poznámky M. Kovaříka) tohoto vydání; na přední obálce kresba…
Vítězslav Boukal
Mládež a sexualita : příspěvek k poznání morálky dnešní mládeže
No.: 74Auction price: 700 CZK (30 €)
kniha, velmi vzácně se objevující titul, jehož náklad byl zničen; v knize se objevují výsledky několikaleté studie, která započala hluboko před r. 1968, a také kapitola Jaká je morálka mládeže v zahraničí, která tehdejší cenzuře zřejmě nevyhovovala, úprava Jar. Šváb, ed. Živé myšlenky, vydal Melantr…
Current price: 700 CZK (30 €)
Pavel Hajný
(1939)
Kde teče Tennessee
No.: 73Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, náklad zničen, 1. vyd., ob. a úprava J. Rathouský, ed. Mladé cesty, vyd. Mladá fronta, Praha 1969, původní brož s ob., 234s., obálka při krajích drobně pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Josef Hiršal
(1920-2003)
Ion Budai-Deleanu: Cikaniáda
No.: 72Auction price: 3.000 CZK (125 €)
kniha, podpis na tit. listě J. Hiršal; náklad zničen, zachováno jen několik desítek výtisků, vyd. Odeon, Praha, 1972, clpl. vazba s ob., 440s., výrazně zažloutlý hřbet obálky, mírně zažloutlé okraje, ob. na zadní straně mírně natržená, stav knihy velmi pěkný, Aantiqari.at Radhošťská,
Last auctioneer: ID5**7 History of bids
František Běhounek
(1898-1973)
Swansonova výprava
No.: 71Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, pro roce 1948 došlo k postupné likvidaci nakladatelství Aloise Hynka, kvůli které skončilo ve stoupě několik titulů, nabízený exemplář je jedním z nich; vyd. A. Hynek, Praha, 1949, il. V. Junek, náklad 5500 výtisků, pův. plpl. vazba s ob., 278s., velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská…