Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Život v poklusu
No.: 592Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
kniha, vlastní životopis Jar. Foglara, dokumentární fotografie, nové doplněné vydání, ediční poznámku a bibliografický přehled zpracoval V. Nosek-Windy, 21. sv.edice Sebrané spisy, vydala Olympia, Praha 2005, laminát. vazba, 220 s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Vpřed ročník III. - komplet
No.: 591Auction price: 800 CZK (34 €)
časopis, 45 čísel třetího a zároveň posledního ročníku s Jar. Foglarem, jenž se musel se čtenáři v 45. čísle rozloučit, na zadní straně vycházel komiks Rychlé šípy, psaný J. Foglarem a kreslený J. Fischerem, vydával SČM a Mladá fronta, Praha 1947-8, orig. sešity, 714s., velmi dobrý stav sešitů, Prov…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID3**2 History of bids
Adolf Zábranský
(1909-1981)
Podpis
No.: 397Auction price: 150 CZK (7 €)
podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: ID1**1 History of bids
Viktor Oliva
(1861-1928)
Svatopluk Čech: Petrklíče
No.: 121Auction price: 300 CZK (13 €)
kniha, clpl. vazba s reliéfem, zlaceným písmem a ilustrace V. Oliva, zlatá ořízka, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal F. Topič, Praha 1893, 55 s., odřené rohy a hřbet jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Sequens at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Různí autoři
Vladimír Boudník 70
No.: 248Auction price: 10.000 CZK (417 €)
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Last auctioneer: ID2**7 History of bids
Jiří Neuwirt
K. H. Mácha: Máj
No.: 243Auction price: 3.000 CZK (125 €)
bibliofilie, 5x sign. a č. linoryt, vyd. J. Neuwirt a Trio Studio, ex.: 9/20, podpis autora v tiráži, pův. polokožená vazba v kart. pouzdru s reliéfem, 48s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of F. Schenk, member of UVU
Current price: 4.200 CZK (175 €)
Last auctioneer: ID5**2 History of bids
Jiří Anderle
Josef Topol 65
No.: 252Auction price: 1.800 CZK (75 €)
bibliofilie, 1x signovaný grafický list J. Anderle, u příležtosti pětašedesátých narozenin J. Topola, vydal Z. Šíma a P. Mach, náklad 100 číslovancýh ks, tento má č. 47/100, velikost A4; zadní strana obalu lehce ušpiněna, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architectur…
Current price: 3.100 CZK (130 €)
Last auctioneer: ID6**2 History of bids
Stanislav K. Neumann
(1875-1947)
Chvála nahoty
No.: 251Auction price: 100 CZK (5 €)
bibliofilie, 1x signovaná mědirytina od Karla Zemana, vydal Svaz českých dramatických umělců Supraphon v roce 1982, ku příležotosti celostátní přehlídky uměleckého přednesu Neumannovy Poděbrady. Vydáno 200 číslováných výtisků na ručním papíře z Velkých Losin, tento má č. 141. Uloženo v papírovém oba…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: ID5**6 History of bids
Václav Sivko
(1923-1974)
M. Pujmanová - Zpěv o Praze, ten nikdy nedozní
No.: 186Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, 4x dvoubarev. litografie V. Sivko, tisk Jos. Hrachovec, úprava Jan Wild, vydala Mladá fronta, Praha 1959, volné listy v deskách, ruční papír, nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Vodrazka at The State Graphic School in Prague, prof. F. Tro…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID3**9 History of bids
František Kobliha
(1877-1962)
Ant. Bebr: Vítězné oblouky a slepé uličky
No.: 189Auction price: 7.000 CZK (292 €)
bibliofilie, 7x sign. suchá jehla a signet a viněta v titulu dřevorytem, monogram v tiráži, úprava Fr. Kobliha, podpis autora na patitulu, 10 tisk, vydal Fr. Kobliha, Praha 1930, pův. brož s ob., ex. 13/77, císařský japan, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, …
Current price: 7.000 CZK (292 €)
Last auctioneer: ID4**7 History of bids
Ladislav Kuklík
William Shakespeare: Sonet šedesátý šestý a stý dvacátý devátý
No.: 193Auction price: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, 3x sign. bar. kombin. technika L. Kuklík, vyd. Nadace Lyra Pragensis, Praha, 1992, ex. 32/200 na ručním papíře z Velkých Losin, pův. clkž. vazba, 54s., výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J. Trnka and Z. Sklenar
Current price: 5.500 CZK (230 €)
Last auctioneer: ID6**0 History of bids
Vladimír Komárek
K.H. Mácha: Máj
No.: 184Auction price: 7.000 CZK (292 €)
Current price: 7.500 CZK (313 €)
Last auctioneer: ID5**7 History of bids
Josef Hrabák
Průvodce po Příbrami a okolí
No.: 534Auction price: 1.200 CZK (50 €)
průvodce, čb. fotografie a soubor map v zadní části knihy, vyd. Karel Simon, Příbram, 1893, pův. clpl. vazba se zlaceným názvem a raženou ornametální dekorací, 205s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: ID2**6 History of bids
Zdeněk Burian
(1905-1981)
K. May: Vánoce
No.: 562Auction price: 1.800 CZK (75 €)
kniha, il. Zd. Burian, V. Černý a C. Bergen, vyd. Toužimský & Moravec, Praha, 1934, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 414s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: ID8**8 History of bids
Heinrich Bruppacher
(1930-2010)
René Peter: Vierzehn Gedichte
No.: 169Auction price: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, 1x barevný, 4x jednobarevný lept (vše signováno) a podpis v tiráži H. Bruppacher, vyd. Galerie abc, ex. 86/100 s podpisem autora v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID7**4 History of bids
Vincenc Beneš
(1883-1979)
Podpis na fotografii
No.: 413Auction price: 300 CZK (13 €)
bromostříbrná fotografie, 18 x 11,5 cm, podpis s věnováním na bromostříbrné fotografii, 3. 8. 1972, přípis na zadní straně, ČTK, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Dite, E. K. Liska, V. Bukovac and R. Ottenfeld at The Academy of Arts, Architecture and Design in Pr…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID7**2 History of bids
Maxmilián Švabinský
E. Švabinská: Vzpomínky z mládí
No.: 431Auction price: 300 CZK (13 €)
kniha, věnování a podpisy E. Švabinská, M. Švabinský a Z. Švabinská-Vejrychová na titulní straně, vyd. SNKLU, Praha, 1960, pův. clpl. vazba s obálkou, 361s., obálka zašpiněna, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Pirner, J. Marak and E. Karel at The Academy of Fine …
Current price: 1.400 CZK (59 €)
Last auctioneer: ID3**7 History of bids
John Steinbeck
(1902-1968)
Hrozny hněvu
No.: 465Auction price: 6.000 CZK (250 €)
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Rudolf Medek
(1890-1940)
Rudolf Medek: Veliký pochod Čechoslováků Ruskem a Sibiří
No.: 479Auction price: 200 CZK (9 €)
kniha, podpis s věnováním na patitulu Rud. Medek, rekapitulace ruského legionářského tažení, vydalo Státní nakladatelství, Praha 192, orig. brož, 40s., obálka pomačkaná a zašlá, listy zažloutlé, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 200 CZK (9 €)
Marie Úlehlová-Tilschová
(1896-1978)
Česká strava lidová
No.: 492Auction price: 300 CZK (13 €)
kniha, vyd. Družstevní práce, Praha, 1945, pův. vazba s obálkou, 631s., obálka opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 600 CZK (25 €)
Karel Svolinský
Podpis
No.: 407Auction price: 150 CZK (7 €)
podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The Hollar Association of Czech Graph…
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: ID5**8 History of bids
Jan Smetana
(1918-1998)
Podpis
No.: 409Auction price: 150 CZK (7 €)
podpis, 24 x 20 cm, podpis a věnování na papíře s vyobrazením autora, 26. 10. 1976, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, K. Pokorny and C. Bouda at The Faculty of Architecture - The Czech Technical University in Prague, prof. J. Benda and A. St…
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
Eduard Hájek
(1928)
Podpis s kresbičkou
No.: 367Auction price: 100 CZK (5 €)
vlastnoruční podpisy, podpis s kresbičkou čerta, 10,5 x 7,5 cm, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: ID4**9 History of bids
Jiří Kolář
(1914-2002)
Ódy a variace
No.: 4Auction price: 3.000 CZK (125 €)
kniha s podpisem, podpis na předsádce J. Kolář, 1. vydání, vyd. družstvo Dílo, Praha, 1946, ob. a il. František Hudeček, pův. brož, 89s., zažloutlý papír, jinak velmi dobře zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
John Bowring
(1792-1872)
WÝBOR Z BÁSNICTWI ČESKÉHO. - CHESKIAN ANTHOLOGY: BEING A HISTORY OF THE Poetical Literature of Bohemia,..
No.: 527Auction price: 1.200 CZK (50 €)
kniha, vzácné vydání první antologie českých obrozeneckých básníků v cizím jazyce z pera anglického polyglota, ekonoma a právníka Johna Bowringa, nejprve autorova studie o české literatuře, následuje antologie anglických překladů z děl dle autora nejvýzn. představitelů české literatury konce 18. a p…
František Martin Pelcl
(1734-1801)
Boehmische, Maehrische und Schlesische Gelehrte und Schriftsteller aus dem Orden der Jesuiten
No.: 498Auction price: 800 CZK (34 €)
kniha, slovník českých spisovatelů z Čech, Moravy a Slezska z jezuitského řádu, vyd. Verlag des Verfaffers, Praha, 1786, brož, 295s., rozvolněné listy, flíčky na listech, značně opotřebené okraje, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 800 CZK (34 €)
Johann Georg Hamann
(1730-1788)
Poetisches Lexicon
No.: 497Auction price: 900 CZK (38 €)
kniha, poetický lexikon německého filosofa a spisovatele, inspirátora hnutí Sturm und Drang J.G. Hamanna; celý název: Poetisches Lexicon: oder, Nützlicher und brauchbarer Vorrath von allerhand poetischen Redens-Arten, Beywörtern, Beschreibungen, scharfsinnigen Gedancken und Ausdrückungen, nebst eine…
Current price: 900 CZK (38 €)
Johann Wolfgang von Goethe
(1749-1832)
Reineke Fuchs
No.: 496Auction price: 900 CZK (38 €)
Current price: 900 CZK (38 €)
Jan Kettner
Moučníkářka
No.: 495Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 1250 receptů na moučníky, vyd. Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha, 1926, pův. clpl. vazba, 277s., vazba lehce zašpiněna, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.100 CZK (46 €)
Last auctioneer: ID3**8 History of bids
Antonín Kuperius
No.: 494Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, vyd. v Jindřichově Hradci, 1821, 92s., samostatný sešitý blok, chybí desky, stránky kompletní od titulní strany po obsah, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.100 CZK (88 €)
Last auctioneer: ID3**0 History of bids