Různí autoři
Pohlednice s podpisy českých a německých literátů
No.: 483Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
rukopis, na rubu podepsáni: Angela Kraus, Wulf Kirsten, Vjačeslav Kuprijanov, Oskar Pastior, Urs Jaeggi, Zehra Cirak, Petr Prouza a Alexandr Kliment, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 200 CZK (9 €)
Josef Škvorecký
(1924-2012)
Zbabělci
No.: 482Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, podpis na titulu Josef Škvorecký, obálka a úprava Z. Seydl, ed. Žatva, vydal Československý spisovatel, Praha 1964, clpl. vazba s ob., 355 s., drobné opotřebení vazby, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: ID6**2 History of bids
Jan Zrzavý
P. Loti: Islandský rybář
No.: 481Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, podpis s věnováním, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijn…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID3**2 History of bids
Helena Čápová
(1956-2019)
Nejlepší mužskej na světě - Jiří Voskovec, Jan Werich
No.: 249Auction price: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, 5 x lept, uloženo v pevných deskách, 1990, rozměr bibliofilie A4 cm, vše signováno, Nezkrácený text vzpomínky Jiřího Voskovce připravil spolu s pěti lepty Hany Čápové k nedožitým 85. narozeninám Jiřího Voskovce a Jana Wericha dr. Ivan Hrdina. Náklad 200 ks. Tento má číslo 66.
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID5**5 History of bids
Josef Čapek
(1887-1945)
P. Kropotkin: Anarchistická morálka
No.: 79Auction price: 500 CZK (21 €)
brož, ob. J. Čapek, vyd. Fr. Borový, Praha, 1919, pův. brož s obálkou, 133s., podpis bez souvislosti, uvolněné listy, lehce opotřebeno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID3**0 History of bids
Cyril Bouda
Prosté motivy
No.: 29Auction price: 1.000 CZK (42 €)
4x mědiryt, 4x sign. mědiryt C. Bouda, ilustrace ke kniha J. Nerudy Prosté motivy, 4x volný grafický list, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Ludmila Jiřincová
H. Heine: Toť starý pohádkový les
No.: 363Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Rozpravy Aventina 1929-30
No.: 98Auction price: 2.000 CZK (84 €)
kniha, 45x32 cm, 38 barevných obálek A. Hoffmeister, 40 svázaných č., č. 13-14 a 39-40 v jednom čísle, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929-30, ročník č. V., pův. plpl. převazba, 503s., obálka č. 16 natržena, některé stránky opraveny lepenkou, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the c…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: ID9**4 History of bids
Vincenc Makovský
(1900-1966)
Signovaná reprodukce
No.: 381Auction price: 500 CZK (21 €)
podpis na reprodukci, 19 x 17 cm, sign. PD V. Makovský, the disciple of J. Obrovsky, K. Krattner, J. Stursa, member of The Manes Association of Fine Artists
Current price: 500 CZK (21 €)
Václav Sivko
(1923-1974)
Stanislav K. Neumann: Kniha lesů, vod a strání
No.: 303Auction price: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, 15x lept a kresba na obálce V. Sivko, typo A. Dvořák, 5. sv. edice Dílo, vydal Spolek českých bibliofilů a Čs. spisovatel, Praha 1952, nesvázáno, volné listy v pův. ob. s celofán. přebalem, ex.686/750, 132s., maršovský papír, velmi dobrý stav, vzadu skvrny na přebalu , Provenance: Anti…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID3**9 History of bids
František Tichý
(1896-1961)
Francouzská poesie nové doby
No.: 301Auction price: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, sign. suchá jehla ve frontispisu a 4 ilustrace Fr. Tichý, úprava R. Hála, tisk M. Pegrassi, výbor sestavil K. Čechák, vydalo NČSVU se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1957, volné listy v deskách, maršovský papír, 76s., desky při krajích zašlé a na hřbetu opotřebené, velmi dobrý stav, P…
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
Cyril Bouda
Korespondence s Dr. Ivanem Hrdinou
No.: 385Auction price: 1.000 CZK (42 €)
dopis, pohlednice, 8x rukopisné psaní Dr. Ivanovi Hrdinovi, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Last auctioneer: ID1**1 History of bids
Milan Kundera
Život je jinde
No.: 51Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, strojopis, 1970, 303 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Last auctioneer: ID4**4 History of bids
Jiří John
(1923-1972)
M. Buonarroti: Z lyriky
No.: 302Auction price: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, orig. sign. litografie ve frontispisu a ilustrace Jiří John, přeložil Jan Vladislav, vydalo NČSVU, Praha 1958, 81 s., volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Kaplicky, member of UB 12, The Umelecka beseda and SCUG
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID3**1 History of bids
František Tichý
(1896-1961)
R. L. Stevenson: Dítě tak samo
No.: 300Auction price: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, orig. sign. suchá jehla ve frontispisu a suchá jehla v závěru František Tichý, vybral a přebásnil Vl. Thiele, soukromý pamětní tisk k šedesátinám Fr.Tichého, Praha 1956, 34 s., volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky, V…
Jan Sládek
(1906-1982)
S. K. Neumann: Staří dělníci
No.: 305Auction price: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, 5x kolorovaný linoryt J.Sládek, vydal Fr. Borový, Praha 1936, sešit v pův. ob. z čerpaného papíru, ex. nečísl./ 100, 37s., papír Van Gelder, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 600 CZK (25 €)
Karel Svolinský
K. Bednář: Procházky v zrcadlovém bludišti
No.: 312Auction price: 1.200 CZK (50 €)
bibliofilie, 2x sign. suchá jehla, úprava a podpis v titulu i tiráži K. Svolinský, suché jehly tiskl P. Dřímal, 3. sv. ed. Inedicta, vydal Klub přátel výtvarných umění, Gottwaldov 1974, volné listy v deskách, ex. 3/60, ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of …
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: ID6**9 History of bids
Vojmír Vokolek
(1910-2001)
No.: 311Auction price: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, obálka, ilustrace v textu, závěr. viněta vše dřevorytem Vojmír Vokolek, 2. sv. edice Lis tří bratří, tiskl a vydal Vlastimil Vokolek,, Pardubice 1939, pův. brož, 24s., přednostní výtisk na holandském Pannekoeku, ex. 36/75, velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Provenance: An…
Current price: 900 CZK (38 €)
Jindřich Pileček
(1944-2002)
Edgar Allan Poe: Havran
No.: 310Auction price: 3.500 CZK (146 €)
bibliofilie, 3x celostr. sign. lept s akvatintou, 1x lept na obálce a 1x lept s akvatintou v závěru J. Pileček, 2. sv. edice Eva, vyd. Bonaventura, Praha 1990, pův. brož, kartonové pouzdro, ex. 64/200, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky, member of …
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Václav Mašek
(1893-1973)
Josef Hora: Jan houslista
No.: 316Auction price: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, obálka, frontispis, viněta v titulu a celostr. ilustrace vše dřevorytem V. Mašek, podpis básníka a výtvarníka v tiráži, 1. sv. edice Krásné tisky Melantricha, vydal Melantrich, Praha 1939, pův. brož, 68s., na holandském Pannekoeku, ex. 116/200, celofán. přebal, velmi dobrý stav, Provena…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
Různí autoři
k 90. narozeninám Fr. Dvořáka
No.: 321Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID5**4 History of bids
Antonín Procházka
(1882-1945)
Píseň písní
No.: 324Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, 16 celostr. kreseb světlotiskem Ant. Procházka, přeložil a doslovem opatřil dr. J. Hirsch, úprava a podpis v tiráži F. J. Müller, 6 sv. edice Lis knihomilův, vydal F. J. Müller, Praha 1935, pův. brož, ex. 268/300, nestr. (42), holandský papír Pannekoek, velmi dobrý stav, na deskách drob…
Current price: 300 CZK (13 €)
František Kobliha
(1877-1962)
Rudolf Medek: Žena (báseň)
No.: 318Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu, ornament titulu a úprava Fr. Kobliha, faksimile básně R. Medka, vydali bibliofilové královéhradečtí, Hradec Králové 1928, pův. brož, 68s., na holandském Pannekoeku, dobrý stav, desky zašlé a při krajích drobně poškozené, Provenance: Antiquarian Ostrovní, s…
Current price: 700 CZK (30 €)
Kamil Lhoták
Karel Hlaváček: Pařížská nároží
No.: 315Auction price: 8.500 CZK (355 €)
bibliofilie, 8x sign. litografie K. Lhoták, vydal S.Č.U.G. Hollar, Praha 1958, 16 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42
Current price: 8.500 CZK (355 €)
Různí autoři
Ostrava
No.: 319Auction price: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, 1x sign. lept Karel Haber, 1x sign. litografie Vlad. Kristin, 1x sign. dřevoryt Jan Sládek, 1x sign. linoryt Vlad. Kristin, u příl. 4. sjezdu Moravských bibliofilů a exlibristů, vydala Mor.-Ostravská spořitelna, Mor. Ostrava 1931, ex. 119/250, volné listy v deskách, Provenance: Antiquar…
Current price: 600 CZK (25 €)
Vincent Hložník
(1919-1997)
Ján Botto: Svetskí víťaz
No.: 323Auction price: 2.200 CZK (92 €)
bibliofilie, 7 x celostr. litografie, litografie ve frotispise a obálce, podpis v titulu V. Hložník, vydala Matica Slovenská, 1943, 35 s., brož, obálka zašpiněná a potrhaná, drobné skvrny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela and J. Novak at The Aca…
Current price: 2.200 CZK (92 €)
Last auctioneer: ID4**7 History of bids
Ludmila Jiřincová
Jar. Seifert: Vlaštovky nad řekou
No.: 327Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 2x litografie L. Jiřincová, úprava J. Sonberg, vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1962, volné listy v obálce, 28s., ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F. Simon
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID8**4 History of bids
Kamil Lhoták
A. Branald: Dary a nezdary - vzpomínka na Kamila Lhotáka
No.: 336Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, lept z původní originální desky Kamila Lhotáka, podpis v tiráži A. Branald, obálka, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, tisk Pavel Dřímal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1997, pův. brož, 22s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID4**9 History of bids
Jan Bauch
(1898-1995)
Jiří Suchánek: Jan Jiří
No.: 335Auction price: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, 3x orig. 2x sign. litografie Jan Bauch, vydal Miloslav Kopecký, Kolín 1946, pův. brož, 40s., velmi dobrý stav, vazba rozlepená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple prof. E. Dite and V. H. Brunner at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. M. Svabinsky at…
Current price: 800 CZK (34 €)
Čeští básníci a grafici Divadlu hudby
No.: 340Auction price: 800 CZK (34 €)
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID5**8 History of bids