Jiří Načeradský
Dvě ležící
Položka č.: 45Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
akryl, lepenka, sololit, 1987, 70 x 51 cm, sign. DU Načeradský 1987, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně …
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Figures
Položka č.: 41Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
proláž, 1975, 21 x 16 cm, monogr. PD JK, pasparta, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let …
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
Victor Vasarely
(1906-1997)
Položka č.: 35Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
serigrafie, 36,5 x 36,5 cm, sign. PD Vasarely, rám, č. 64/90, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. …
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu
Tavík František Šimon
(1877-1942)
Zasněžené včelí úly
Položka č.: 30Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
lept, 1917, 24,5 x 24,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, Vydáno 150 listů, Klub přátel umění, Brno. Uvedeno pod č. 284 v soupisu grafického díla na tfsimon.com. Na zadní straně značeno razítkem Doc. Dr. Karel Wachsmann, zažloutlý papír a při pravém okraji mimo tisk natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Aleš Lamr
(1943-2024)
Dynamicky
Položka č.: 47Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Aleš Lamr
(1943-2024)
Hmotičky
Položka č.: 46Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Jiří Načeradský
Dvě kudlanky
Položka č.: 44Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
akvarel, uhel, papír, 2006, 66 x 51 cm, sign. DU Načeradský 2006, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Jiří Načeradský
Mladý muž
Položka č.: 43Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
kvaš, tuš, papír, 1989, 59 x 43 cm, sign. DU Načeradský 89, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Jiří Sopko
Položka č.: 42Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)
akvarel, pastel, ruční papír, 1993, 41,5 x 28,5 cm, sign. PD Sopko 93, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy
Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Ptáček
Položka č.: 40Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
proláž, 1976, 17 x 10,5 cm, monogr. PD JK, pasparta, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Salvador Dalí
(1904-1989)
Tanec
Položka č.: 33Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
dřevoryt, 1960, 50 x 30 cm, sign. PD Dalí, rám, č. 41/200, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero
Václav Špála
(1885-1946)
Zátiší s ovocem
Položka č.: 27Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Václav Špála
(1885-1946)
Položka č.: 26Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)