-
Tomáš Bím
(1946)
Reservé Petangue
Položka č.: 15Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
litografie, 2003, 45 x 35 cm, sign. DU Tomáš Bím 03, rám, č. 9/65, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Olbram Zoubek
(1926-2017)
Postava dívky
Položka č.: 14Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
zlacený reliéfní tisk, 31 x 18 (38,5 x 25) cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu
-
Olbram Zoubek
(1926-2017)
Žena
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
reliéfní tisk, 29,5 x 21 cm, sign. PD Olbram Zoubek, konzultováno s Nadačním fondem Kmentová Zoubek, papír místy prosvítá, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Trio
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 53 x 37,5 cm, sign. PD Načeradský 67, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Jezdec
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
barevný lept, 1967, 55 x 39,5 cm, sign. PD Načeradský 1967, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Gynekologická prohlídka
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 29 x 33,5 cm, sign. PD Načeradský 67, pravý dolní roh mimo tisk ohnutý, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 8.001 CZK (334 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Veselá děvčátka
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tuš, papír, 1967, 43 x 29,7 cm, sign. PD Načeradský 1967, tato přípravná kresba k vrcholnému obrazu Jiřího Načeradského „Veselá děvčátka“, který je umístěn ve sbírce Galerie výtvarného umění v Ostravě, přináší představu o autorově práci s fotografií, kdy v některých případech předcházely přenosu nám…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Za městem
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 32 x 49 cm, sign. PD Načeradský 67, levý horní roh ohnutý, pravý okraj 2x natržený (vše mimo tisk), žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 7.300 CZK (305 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Veselá doba
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 33 x 48,5 cm, sign. PD Načeradský 67, č. 7/10, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
V parku
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 40 x 49 cm, sign. PD Načeradský 67, č. 2/8, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Na kohoutovi
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 32,5 x 34,5 cm, sign. PD Načeradský 67, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Picasso
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1961, 24,8 x 31,5 cm, sign. PD Načeradský 61, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Studie k benátskému zátiší
Položka č.: 104Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tužka, papír, 10,5 x 16 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Exlibris KWB Pravda vítězí
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tužka, papír, 9,5 x 5,5 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Ile de Sein
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1947/48, 5,8 x 10,4 cm, monogr. PD J.Z., rám, příloha časopisu "Okénko do dílny umělcovy" , Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Benátky
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
lept, 1974, 9,7 x 14,9 cm, PD značeno v desce J.Z., rám, tisk k publikaci "Jan Zrzavý o sobě a přátelích", Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Máne…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912)
Kostýmní návrh pro operu Salome
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tempera, karton, 1957, 49,5 x 66,3 cm, sign. LD Liesler 1957, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny RADAR. Věnoval se grafice, malbě…
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Matyska
(1977)
Zelená noc
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akryl, plátno, 2013, 30 x 39 cm, sign. vzadu Matyska, rám
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
-
Ivana Lomová
(1959)
Po bitvě
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akvarel, papír, 1995, 29,2 x 42,8 cm, sign. DU Ivana Lomová 1995, při dolním okraji uprostřed papír lehce natrhlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivana Lomová
(1959)
Hráz
Položka č.: 85Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
pastel, papír, 1995, 50 x 65 cm, sign. DU Lomová 95, rám, Antikvariát Ostrovní, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Odaliska
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 28.800 CZK (1.200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akryl, plátno, 2015, 30,5 x 39 cm, sign. NU A. Lamr 15, rám, vzadu na blindrámu autorsky název díla, tato inovativní koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompi…
Aktuální cena: 28.800 CZK (1.200 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Duhové hory
Položka č.: 78Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akvarel, papír, 1987, 32 x 45,5 cm, sign. NU A. Lamr 87, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu
-
Michael Rittstein
(1949)
Znepokojen hmyzem
Položka č.: 73Vyvolávací cena: 290.000 CZK (12.084 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akryl, plátno, 2020, 95 x 80 cm, sign. DU M. Rittstein 2020, rám, autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na Akademii výtvarných umění. Nabízená položka obsahuje vše, co je pro Rittsteinovo dílo charakteristické: na…
Aktuální cena: 290.000 CZK (12.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Kudlanka ranní
Položka č.: 72Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
olej, plátno, 2010, 54 x 65 cm, sign. PD Načeradský, rám, vzadu signováno a popsáno autorem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Róna
(1957)
Červená krajina
Položka č.: 70Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
koláž-kresba, papír, 1983, 41,5 x 33,5 cm, sign. PD Róna 83, rám, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Věra Janoušková
(1922-2010)
Hlava III
Položka č.: 68Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
fixa, koláž, papír, 1997, 29,7 x 21 cm, sign. PD V. J. 1997, na zadní straně popsáno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Kleopatra
Položka č.: 66Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
olej, plátno, 2012, 50 x 60 cm, sign. PD Načeradský, rám, námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek anebo naopak Venuší hodných úcty a zbožštění. Sám k tomu v…
Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloš Nesvadba
(1925-2020)
Zamilované kočky
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
pastel, papír, 1975, 28,5 x 39 cm, sign. PD a věnování Miloš Nesvadba 75, rám, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Sestřičky
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
lavírovaná tuš, papír, 38 x 26 cm, sign. PD L. Jiřincová, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Cesta na vrchol
Položka č.: 150Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tuš, běloba, papír, 80. léta 20. století, 30 x 21 cm, sign. PD Holý, na zadní straně razítko přijato uměleckou komisí českého fondu výtvarných umění, 6. března 1984, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu