Eugen Weidlich
(1916-1983)
Černobílá kompozice
Položka č.: 973Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:50
serigrafie, 70,5 x 50 cm, sign. PD Eugen Weidlich, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Bendy a A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen tvůrčí skupiny Plakát a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
Eugen Weidlich
(1916-1983)
Kompozice I.
Položka č.: 972Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:49
serigrafie, 1972, 59,5 x 40,5 cm, sign. PD Eugen Weidlich 1972, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Bendy a A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen tvůrčí skupiny Plakát a SČUG Hollar
Karel Vik
(1883-1964)
Andromeda
Položka č.: 963Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:37
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu
Josef Vaic
(1884-1961)
Sv. Mikuláš
Položka č.: 954Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:28
lept, 35 x 24 cm, sign. PD Josef Vaic, rám, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
Bohumil Ullrych
U vody
Položka č.: 949Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:23
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Bohumil Ullrych
Koupání
Položka č.: 948Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:22
olej, karton, 23 x 30 cm, rám, Antikvariát Dlážděná
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
Václav Trefil
(1906-1989)
Sběračky brambor
Položka č.: 942Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:16
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Dan Trantina
Buďte opicemi
Položka č.: 941Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:15
litografie, 2015, 37 x 27 cm, sign. PD Trantina D 15, č. 1/50, žák prof. Načeradského na AVU v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Jan Trampota
(1889-1942)
Rybářské bárky
Položka č.: 940Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:14
litografie, 1931, 35 x 44,5 cm, sign. PD Jan Trampota 31/10 31, S. V. U. Mánes svým členům na rok 1932, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a J. Preislera na VŠUP v Praze, člen Spolku výtvarných umělců Mánes
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Maxmilián Švabinský
Neruda
Položka č.: 937Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:11
heliogravura, 1904, 27 x 22 cm, značeno PD kreslil Max Švabinský 1901, vydal Mánes v Praze 1904, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Maxmilián Švabinský
Josef Manes
Položka č.: 936Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:10
heliogravura, 1904, 28 x 21,5 cm, značeno PD kreslil Max Švabinský 1901, vydal Mánes v Praze 1904, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Holl…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Maxmilián Švabinský
Mikoláš Aleš
Položka č.: 935Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:09
heliogravura, 1908, 32,5 x 28,5 cm, značeno LD M. Švabinský del., Mánes svým členům na rok 1909, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Maxmilián Švabinský
Karel Hynek Mácha
Položka č.: 934Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:08
heliogravura, 1910, 35 x 29 cm, značeno LD v desce M. Švabinský del. 1907, Mánes svým členům na rok 1910, tisk Štenc praha, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, z…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Maxmilián Švabinský
Portrét Svatopluka Čecha
Položka č.: 932Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:06
litografie, 1900, 36 x 29 cm, sign. PD MŠvabinský, mírně zašpiněný papír, při krajích mimo tisk místy natržený, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající č…
Jaroslav Štika
(1906-1940)
Erotika I
Položka č.: 931Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:05
tužka, akvarel, papír, 1935, 19 x 31 cm, monogr. LD JŠ 1935, rám, papír zažloutlý, na papíře skvrny, na rámu oděrky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Jaroslav Štika
(1906-1940)
Erotika II
Položka č.: 930Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:04
tužka, akvarel, papír, 44 x 26 cm, monogr. LD JŠ, rám, zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Jaroslav Šerých
(1928-2014)
Položka č.: 913Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 14:47
litografie, 1972, 14 x 9 cm, sign. PD J. Šerých 72, pasparta, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střední výtvarné škole v Turnově, žák prof. V. Rady na AVU, prof. V. Pukla ve speciální grafické škole, aspirantura u prof. V. Silovs…
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Karel Šafář
Klaun
Položka č.: 905Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 14:39
lept, 21,5 x 32 cm, sign. PD K. Šafář, rám, č. 55/150
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Šafář
Postava
Položka č.: 904Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 14:38
lept, 22 x 31 cm, sign. PD K. Šafář, rám, č. 33/100
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Básník V. N.
Položka č.: 894Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 14:31
litografie, 16 x 15 cm, sign. DU Vlad. Suchánek, pasparta, č. 33/80, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Karel Čapek
Položka č.: 893Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 14:30
litografie, 19,3 x 15 cm, sign. DU Vlad. Suchánek, pasparta, č. 100/200, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Otto Stritzko
(1908-1986)
Vesnice v noci
Položka č.: 892Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 14:26
litografie, 1971, 29 x 58,5 cm, sign. DU OStritzko 71, autorský tisk, LD věnování: Panu Svobodovi s přáním, aby prospíval na svobodě srdečně OStritzko 71, žák prof. J. Bendy a A. Hofbauera na UMPRUM v Praze
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Pravoslav Sovák
(1926)
Na ulici
Položka č.: 879Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 14:13
lept, 21 x 19 cm, sign. DU Sovák, rám, studium na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, skupiny Exil a Skupiny G
Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu
Zdeněk Seydl
(1916-1978)
Položka č.: 869Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 14:03
linoryt, 38 x 28,7 cm, sign. PD Seydl, č. 5/6, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze a F. Kysely na VŠUP tamtéž, člen SČUG Hollar, Umělecké besedy a skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
Jan Rýz
(1946-2016)
Alegorie létání
Položka č.: 866Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 14:00
tuš, akvarel, perforovaný papír, 1996, 84 x 60 cm, sign. PD Jan Rýz 96, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Borovského na Pedagogické fakultě Univerzity v Hradci Králové, člen Středočeského sdružení výtvarníků a Sdružení pražských malířů
Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu
Petr Ptáček
Motorka
Položka č.: 839Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 13:33
litografie, 2012, 20,5 x 28,3 cm, sign. PD Petr Ptáček 2012, č. 52/100, u horního okraje papíru malá nepatrná šmouha, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Jan Bohumil Pospíšil
(1898-1968)
Hrachor ve váze
Položka č.: 837Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 13:31
olej, karton, 35,5 x 30 cm, sign. PD J.B. Pospíšil, rám, na zadní straně štítek s popisem a věnováním autora z roku 1943, malba mírně zašlá, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků v Praze
František Podešva
(1893-1979)
Touha
Položka č.: 835Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 13:29
Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu
Jan Antonín(Jeňýk) Pacák
(1941-2007)
Postavička
Položka č.: 825Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 13:19
dřevořez, 1980, 20 x 14 cm, sign. DU Jeňýk 80, č. 61/75, žák prof. V. Sychry a A. Paderlíka, člen SČUG Hollar, Tolerance
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Jan Antonín(Jeňýk) Pacák
(1941-2007)
Položka č.: 824Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 13:18
dřevořez, 1985, 25 x 17 cm, sign. DU Jeňýk Pacák 1985, č. 43/100, žák prof. V. Sychry a A. Paderlíka, člen SČUG Hollar, Tolerance
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)