Jaroslav Velinský (Kapitán Kid)
(1932-2012)
Koráb na pobřeží
Položka č.: 144Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
tempera, běloba, tuš, sololit, 1950, 29 x 39 cm, sign. PD Velinský 50, rám, Jaroslav Velinský byl tramp, český spisovatel, písničkář a hudebník, známý také pod přezdívkou Kapitán Kid. Pocházel z umělecké rodiny, maminka byla herečka Lída Rabská-Velínská (1903–1969), děda divadelní a filmový herec V…
Aktuální cena: 4.100 CZK (171 €)
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 Kč CZK
Otakar Hůrka
(1889-1966)
Na hrázi
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
olej, karton, 50 x 56 cm, sign. PD Otakar Hůrka, původní rám, Otakar Hůrka (1889-1966) byl žákem význačného českého krajináře Aloise Kalvody a tomuto žánru, české krajině, zůstal věrný po celý život. V letech 1920–1923 absolvoval Hůrka studijní pobyt ve Francii (stipendium od prezidenta T. G. Masary…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 Kč CZK
Josef Písecký
(1878-1957)
Pohled na chrám sv. Mikuláše
Položka č.: 152Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
olej, plátno, 1918, 59 x 43 cm, sign. LD J. Písecký 1918, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, autor byl český krajinář tvořící na počátku 20. století. Studoval soukromě v Kroměříži, posléze cestoval a čerpal inspiraci hlavně v jadranských reáliích. Známé a vyhledávané jsou …
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Odhadní cena: 22 000 - 25 000 Kč CZK
Radim Malát
(1930-1997)
Stavba
Položka č.: 162Vyvolávací cena: 115.000 CZK (4.792 €)
olej, plátno, 1963, 70 x 50 cm, sign. PD Malát 63, rám, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom v j…
Aktuální cena: 115.000 CZK (4.792 €)
Odhadní cena: 150 000 - 200 000 Kč CZK
Jan Saudek
Položka č.: 219Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
bromostříbrná fotografie, 1971, 26 x 31,5 cm, sign. PD Jan Saudek, vzadu připsáno věnování: Markétě Lusk jednou na jaře, okraje lehce poškozené a pokrčené, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Ivana Lomová
Sen
Položka č.: 83Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
akvarel, papír, 27 x 35,5 cm, Antikvariát Dlážděná, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 Kč CZK
Aleš Lamr
(1943-2024)
Osten v těle
Položka č.: 77Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
akryl, plátno, 2004, 30 x 40 cm, sign. PD A. LAmR 04, Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a výraznou barevnost. Své obrazové cykly i jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby. Práv…
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu
Odhadní cena: 30 000 - 45 000 Kč CZK
Tichý Don 1, II. díl
Položka č.: 158Vyvolávací cena: 37.000 CZK (1.542 €)
Aktuální cena: 37.000 CZK (1.542 €)
Odhadní cena: 45 000 - 55 000 Kč CZK
Antonín Pelc
(1895-1967)
Na západě
Položka č.: 167Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
voskový pastel, papír, 1959, 25,5 x 39 cm, sign. LD A. Pelc 59, rám, Antonín Pelc navštěvoval pražskou UMPRUM, kde mezi roky 1913-1918 studoval v ateliérech Vlaha Bukovace a Maxe Pirnera. Po nástupu Hitlera k moci začal spolu s Adolfem Hoffmeisterem vytvářet protifašistické a protiválečné karikatury…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Zdeněk Raiser
Bivoj a Pivoj
Položka č.: 175Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
akryl, sololit, 2020, 70 x 50 cm, sign. PD Raiser 20, Zdeněk Raiser se narodil v roce 1935 v Praze. Pracoval jako kameraman a výtvarnému umění se začal věnovat ve svém volném čase. Uměleckým projevem, pohnutkami i přístupem k tvorbě jej můžeme řadit do skupiny naivních umělců. O výstavy a prezentaci…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Odhadní cena: 12 000 - 20 000 Kč CZK
Aleš Lamr
(1943-2024)
Barevné nebe
Položka č.: 75Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
akvarel, papír, 1994, 76 x 55,5 cm, sign. DU A. Lamr 94, rám, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bue…
Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK
Jan Smetana
(1918-1998)
Položka č.: 43Vyvolávací cena: 49.000 CZK (2.042 €)
olej, sololit, 1975, 24 x 41,5 cm, sign PD Smetana, rám, vzadu razítku ČFVU. Ve svém díle se Smetana inspiroval prostředím, kde žil. Raná díla jsou inspirovaná městem a jeho periferiemi, velký důraz kladl na světlo, linie, barevné odstíny a jejich sytost, kombinoval malbu, koláž, kresbu a techniku o…
Aktuální cena: 49.000 CZK (2.042 €)
Odhadní cena: 70 000 - 90 000 Kč CZK
Jan Smetana
(1918-1998)
Krystal
Položka č.: 42Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
olej, plátno, 1980, 23 x 20 cm, sign. DU Smetana, rám, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 58
Odhadní cena: 40 000 - 60 000 Kč CZK
František Gross
(1909-1985)
Hlava na zeleném podkladě
Položka č.: 41Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
olej, sololit, 1984, 46 x 39 cm, sign. PN F. Gross 84, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
František Gross
(1909-1985)
Ve městě
Položka č.: 40Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)
akvarel, pastelky, tuš, papír, 1972, 34 x 24 cm, sign. PD F. Gross, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar
Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)
Odhadní cena: 25 000 - 30 000 Kč CZK
Jan Skorka Lauko
(1966)
Sýraři
Položka č.: 174Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
olej, plátno, 2021, 80 x 70 cm, sign. PD Jan Skorka Lauko 2021, klínový rám, Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označován…
Jan Kratochvíl
(1941-1997)
Sudičky
Položka č.: 186Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Odhadní cena: 45 000 - 60 000 Kč CZK
Pierre Spiess
(1932-?)
Intimní škála: kuřák marihuany
Položka č.: 182Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
olej, plátno, 1970, 99 x 70,8 cm, sign. PN P. Spiess 70, rám, na zadní straně autorský štítek s popisem,absolvent Vysoké chemické školy v Praze se v padesátých letech věnoval průzkumu Českého krasu. Nedlouho poté se začal věnovat výtvarnému umění, v němž si už v počátcích našel vlastní osobitý pastó…
Odhadní cena: 15 000 - 30 000 Kč CZK
Tomáš Paul
(1947-2015)
Jeníček a Mařenka
Položka č.: 181Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
tempera, pastel, kombinovaná technika, 1989, 68 x 97 cm, sign. PD Paul 89, rám, LD Jeníček a Mařenka, po střední uměleckoprůmyslové škole výtvarník pokračoval se studiem na pražské DAMU, kde si vybral obor Scénografie, který vedl prof. Tröster. V roce 1972 nastoupil do Jihočeského divadla, v němž pů…
František Cína Jelínek
(1882-1961)
Dubrovník
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
olej, karton, 36 x 52 cm, sign. PD Cína Jelínek, rám, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK
Lev Šimák
(1896-1989)
Jižní Čechy
Položka č.: 143Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
akvarel, papír, 1949, 30,6 x 44,2 cm, sign. LD Lev 49, rám, na zadní straně razítko Galerie Art Praha, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského, A. Bröhmse a F. Thieleho na AVU v Praze, čelní člen Umělecké besedy, místopředseda a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Karel Schadt
(1888-1955)
Podzimní les
Položka č.: 141Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
olej, karton, 50 x 60 cm, sign. PD K. Schadt, rám, Antikvariát Ostrovní, malíř, krajinář,žák prof. A. Kalvody
Vilém Plocek
(1905-2001)
Nákladní loď na řece
Položka č.: 154Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
voskovaná kombinovaná technika, karton, 1983, 39,4 x 70,3 cm, sign. PD Vilém Plocek 1983, rám, na zadní straně štítek dílo s popisem, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák prof. J. Bendy a F. Tichého, člen spolku Purkyně, SVU Mánes
Odhadní cena: 12 000 - 15 000 Kč CZK
Jan Trampota
(1889-1942)
Ledeburská zahrada
Položka č.: 153Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Odhadní cena: 35 000 - 45 000 Kč CZK
Krištof Kintera
(1973)
One or two or crowd III
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 21.000 CZK (875 €)
Aktuální cena: 21.000 CZK (875 €)
Utagawa Kunisada
(1786-1865)
Sběr ústřic za odlivu (triptych)
Položka č.: 196Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Kamil Lhoták a další
Hanácká lidová
Položka č.: 199Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč CZK
Albín Brunovský
(1935-1997)
Ruže
Položka č.: 207Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
František Xaver Margold
(1887-1967)
Pohled na Pražský hrad
Položka č.: 151Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Odhadní cena: 9 000 - 12 000 Kč CZK
Karel Oberthor
Derby (Chuchle)
Položka č.: 159Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)