Adolf Kašpar
(1877-1934)
A. Jirásek: Ballada z rokoka
No.: 1142Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:00
Current price: 300 CZK (13 €)
Jan Alda
(1901-1970)
od noci k ránu
No.: 1143Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:01
bibliofilie, podpis a věnování básníka na patitulu, 15. sv. edice Paprsek, vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1929, orig. brož., ex.144/300, 38 s., obálka mírně zašlá a při krajích ošoupaná, velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Josef Hora
Machovské variace; Zahrada Popelčina; Tonoucí stíny
No.: 1144Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:02
bibliofilie, 3 svazky, podpis a věnování J. Hora, vydal Fr. Borový, Praha 1933, 1936, 1940, 99+68+40 s., 2x plpl. a 1x clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Ivo Rublič
(1917)
Publius Ovidius Naso: Sapfó Faónovi
No.: 1145Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:03
bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispise a dřevoryty v textu I. Rublič, podpis překladatale J. Fišera, vydal F. J. Müller, Praha 1944, 18. sv. sbírky Lis knihomilův, Ex. 203/380, 31 s., plpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Jaroslav Picka
(1897-1957)
Jan Noha: Ruce a práce
No.: 1146Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:04
bibliofilie, Básně o sazbě, tisku a knize, podpis autora v tiráži, úprava Jar. Picka, vydal Československý spisovatel pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1950, Ex. 125/450, 51 s., polokožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Alois Chvála
Jan Týml: Vyznání
No.: 1147Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:05
bibliofilie, podpis autora, obálka, dřevořezba a úprava Alois Chvála, vydal Rudolf Rejman, Praha 1931, 41 s., brož., při okraji lehce zašlá, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Karel Konrád
(1899-1971)
U vrbiček
No.: 1148Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:06
bibliofilie, dvě parodické básně s věnováním herci a spisovateli Václavu Mengerovi a jeho choti a podpis na patitulu, obálka a kresba Věra Štrossová, úprava Alois Chvála, vydal Vincy Schwarz, Praha 1934, 220 výtisků, 75 s., brož, obálka při okrajích lehce otřepená, velmi dobrý stav, Provenance: Anti…
Current price: 400 CZK (17 €)
František Vik
Jaroslav Durych: Budějovická louka
No.: 1149Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:07
bibliofilie, podpis autora, kresby a úprava Fr. Vik, 6 sv. edice Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1928, Ex. 51/200, 29 s., brož, obálka místy poškozená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Kája Saudek ?
Podepsaná karta sběratele Petra Horáka
No.: 1150Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:08
podpis, 33 x 24 cm, sign. Kája Saudek
Current price: 100 CZK (5 €)
Jaroslav Šerých
(1928-2014)
3x PF s rukopisným přáním
No.: 1151Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:09
Current price: 400 CZK (17 €)
Karel Valter
(1909-2006)
P. F. 1970
No.: 1152Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:10
dřevoryt, 1969, 21 x 10,8 cm, sign. PD Valter, the disciple of the group Linie, The Association of South-Bohemian Fine Artists, the group Kolektiv, Index, member of The Umelecka beseda
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Karel Valter
(1909-2006)
P. F. 1969
No.: 1153Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:11
dřevoryt, 1968, 11,5 x 16,5 cm, sign. PD Valter, the disciple of the group Linie, The Association of South-Bohemian Fine Artists, the group Kolektiv, Index, member of The Umelecka beseda
Karel Valter
(1909-2006)
Srdce
No.: 1154Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:12
dřevoryt, 1968, 14,5 x 22,5 cm, sign. PD Valter 68, the disciple of the group Linie, The Association of South-Bohemian Fine Artists, the group Kolektiv, Index, member of The Umelecka beseda
Karel Valter
(1909-2006)
P. F. 1987
No.: 1155Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:13
kombinovaná technika, tuš, pastel, papír, 1986, 21 x 10,5 cm, sign. DU Valter K., the disciple of the group Linie, The Association of South-Bohemian Fine Artists, the group Kolektiv, Index, member of The Umelecka beseda
Karel Valter
(1909-2006)
P. F. 1988
No.: 1156Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:14
kombinovaná technika, tuš, pastel, papír, 1987, 20,9 x 9,9 cm, sign. PD Valter K., the disciple of the group Linie, The Association of South-Bohemian Fine Artists, the group Kolektiv, Index, member of The Umelecka beseda
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Karneval
No.: 1157Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:15
kniha, barevná autorská vazba (značeno HAKL), pův. ob. vevázána, vyd. Jan Fromek, Praha, 1926, ed. Odeon, sv. 6., clpl. vazba, 103s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the member of Devetsil
Current price: 600 CZK (25 €)
Josef Bohuslav Foerster
(1859-1951)
Žalm 150
No.: 1158Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:16
Current price: 800 CZK (34 €)
Poslední vůle Josepha Makinsona
No.: 1159Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:17
listina
Current price: 500 CZK (21 €)
Příloha poslední vůle Josepha Makinsona
No.: 1160Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:18
listina
Current price: 500 CZK (21 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
Dívka s vějířem I
No.: 1161Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:19
tisk, 12 x 9 cm, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
Dívka s vějířem II
No.: 1162Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:20
Josef Čapek
(1887-1945)
Stanislav Kostka Neumann - Horký van
No.: 1163Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:21
2x linoryt, 22 x 13; 23 x 13,9 cm, 2x předsádka z knihy Horký van S. K. Neumanna, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
Konvolut obálek a ilustrací
No.: 1164Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:22
linořez, tisk (6 kusů), Karel Čapek - Trapné povídky, rozměr 17,4 x 10,7 cm, okraje potrhány, místy chybějící papír; Karel Čapek - Matka, rozměr 19,5 x 12,5 cm; Bratři Čapkové - Komedie ze života hmyzu, 21,5 x 14 cm, na levé straně torzo hřbetu; Karel Čapek - Kritika slov (přední i zadní strana), 14…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
RUR - obálka
No.: 1165Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:23
linořez, 22,5 x 15 cm, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Vladimír Iljič Sidorin
Ohnisko světového požáru
No.: 1166Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:24
brožura, přel. B. Baša, vydal Svaz ruských válečných invalidů v Československé republice, Praha 1938, 30 s., brož, ob. na rozích poškozená, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 250 CZK (11 €)
Edgar Rice Burroughs
(1875-1950)
Tarzan (Lidé v jeskyních)
No.: 1167Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:25
kniha, il. Jiří Wowk, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939, plpl. zdobená vazba, přední strana pův. obálky (Zd. Burian) přiložena (lehce oříznutá), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Jan Kostroun
Devisová příručka
No.: 1168Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:26
kniha, sestavili J. Kostroun a O. Weisskopf, úředníci Banky pro obchod a průmysl, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1937, brož, 130s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
A. Novotný: Naposledy o Praze F.L. Věka
No.: 1169Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:27
kniha, obálka, frontispis a bar. ilustrace V. Kubašta, polopergamenová zdobená převazba, 450s., pův. obálka vevázána, na patitulu nesouvisející věnování, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague
Current price: 200 CZK (9 €)
Antoni Gaudí
(1852-1926)
Emilio Sagristá: Gaudí en la Cathedral de Mallorca
No.: 1170Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:28
kniha, obs. řadu čb. vyobrazení a 1 rozkládací plánek, vyd. Castellón de la Plana, 1962, brož, 67s., nepatrně zašlé okraje obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Lewis Carroll
(1832-1898)
Alice´s Adventures in Wonderland
No.: 1171Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 14:29
kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)