Jana Míčková
(1940-2020)
Dívka s holubičkami
Položka č.: 270034Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2023 18:23
suchá jehla, 15 x 10 cm, Antikvariát Dlážděná, rozená Krahulíková, žákyně prof. A. Paderlíka a V. Sychry na AVU v Praze
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
František Ženíšek
(1877-1935)
Záchrana cti
Položka č.: 249154Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2023 18:22
tuš, papír, 1913, 23 x 17 cm, sign. PD F. Ž. J. 13, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu
Karel Veržakovský
(1924-1963)
Na stole
Položka č.: 269986Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2023 18:19
olej, papír, 30 x 44,5 cm, monogr. DU KV, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu
Zdeněk Šputa
(1916-2014)
Na opuštěné cestě
Položka č.: 269987Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2023 18:16
olej, plátno, 1936, 45 x 34 cm, sign. PD Šputa, rám, Jedna z raných prací tohoto autora, ve kterých se projevoval jeho výrazný talent. Malíř Zdeněk Šputa (23. 6. 1916–9. 6. 2014) vyrůstal v Ostravě, tam také studoval na gymnáziu a později na Obchodní akademii. S otcem se ale nepohodl a v roce 1938 o…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Jakub Obrovský
(1882-1949)
Sv. Jiří zabíjí draka
Položka č.: 263485Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2023 18:13
uhel, papír, 25,6 x 41 cm, sign. PD J. Obrovský, Antikvariát Dlážděná, žák E. K. Lišky, M. Pirnera a S. Suchardy na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných a Sdružení výtvarných umělců moravských (SVUM)
Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu
Oldřich Hamera
(1943-2021)
Položka č.: 267667Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2023 18:04
monotyp, 1995, 5 x 8,3 cm, sign. PD Old. Hamera 95, rám, Antikvariát Dlážděná
Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Kavalerie
Položka č.: 242505Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2023 18:01
lept, suchá jehla, 24,8 x 23 cm, sign. PD A. J. Alex, Antikvariát Dlážděná, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Cikáni
Položka č.: 251883Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2023 18:00
akvatinta, 20 x 24,5 cm, sign. A. J. Alex, při okraji tmavá vodní skvrna na papíře, Antikvariát Dlážděná, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu
František Hudeček
(1909-1990)
Horník
Položka č.: 268269Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 02. 2023 16:03
dřevoryt, 1949, 13,9 x 8,8 cm, sign. PD F. Hudeček 49, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Josef Hodek
(1888-1973)
Položka č.: 268268Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 02. 2023 16:02
dřevoryt, 12 x 6 cm, sign. DU Josef Hodek, Antikvariát Ostrovní, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian v Praze, člen Spolku výtvarníků plzeňských
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
M. Šerý
PF
Položka č.: 267989Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 02. 2023 15:57
akvarel, tužka, papír, 1994, 16,5 x 12,5 cm, sign. PD M. Šerý, rám, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
.
Sana chutná jako máslo
Položka č.: 267968Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 02. 2023 15:44
reklamní plakát, 126 x 95 cm, přeložený, zažloutlý, při okrajích potrhaný papír, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 450 CZK (19 €)
Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu
Jiří Školník
Grotesknost v českém výtvarném umění 20. století
Položka č.: 267963Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 02. 2023 15:39
výtvarný plakát, 57,5 x 83,5 cm, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu
.
Jeden starší - jeden mladší
Položka č.: 267961Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 02. 2023 15:37
výtvarný plakát, 98 x 53 cm, skvrny na papíře, potrhaný, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
.
Konec léta
Položka č.: 267940Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 02. 2023 15:23
hudební plakát, 1995, 64,5 x 33 cm, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu
Mirko Šašek
Pasačka koz
Položka č.: 266821Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 02. 2023 15:05
olej, překližka, 1964, 18 x 23,5 cm, sign. LD Mirko Šašek 64, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Karel Chaba
(1925-2009)
Drak
Položka č.: 263375Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 02. 2023 14:40
lept, 20 x 14,7 cm, sign. PD Karel Chaba, č. 55/110, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Dana Puchnarová
Postava
Položka č.: 258120Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2023 15:36
litografie, 1980, 13,5 x 9,5 cm, sign. DU Puchnarová 1980, č. 12/200, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. K. Součka, L. Čepeláka, členka SČUG Hollar a SOV
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Alois Moravec
Divý muž
Položka č.: 258116Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2023 15:34
litografie, 11,5 x 8,8 cm, sign. DU AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Rudolf Klimovič
(1917-1990)
Portrét dívky
Položka č.: 258106Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2023 15:32
litografie, 11,6 x 8,8 cm, sign. PD R. Klimovič, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Ludmila Jiřincová
Dva poháry
Položka č.: 258104Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2023 15:30
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Alois Moravec
Dřevaři
Položka č.: 258049Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2023 15:25
dřevoryt, 11,3 x 12,4 cm, sign. DU AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Jindřich Mahelka
(1919-1990)
Poutník před hřbitovem
Položka č.: 238806Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 02. 2023 15:37
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Jaroslav Vodrážka
(1894-1984)
Popraviště
Položka č.: 238785Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 02. 2023 15:35
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Jaroslav Vodrážka
(1894-1984)
2x Umrlec
Položka č.: 238783Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 02. 2023 15:33
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Jaroslav Vodrážka
(1894-1984)
Kokořín a umrlec
Položka č.: 238782Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 02. 2023 15:32
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Marie Michaela Šechtlová
Máchovská krajina
Položka č.: 238763Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 02. 2023 15:31
mezzotinta, 9 x 6,5 cm, sign. PD M.M. Šechtlová, č. 23/50, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Adamité
Položka č.: 230324Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 02. 2023 15:16
lept, 42,2 x 64,5 cm, sign. PD JA. Alex, zašpiněný, pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Viktor Vorlíček
(1909-1976)
V aleji
Položka č.: 226669Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 02. 2023 15:00
lept, 19,5 x 16 cm, sign. PD Vorlíček, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka na ČVUT v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU v Praze
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
Miroslav Houra
(1933-2006)
Rodina
Položka č.: 220330Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 02. 2023 14:14
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)