Zdeněk Miler
(1921-2011)
Ostrůvek z mušlí
No.: 207Auction price: 18.000 CZK (750 €)
Planned termination: 07. 11. 2024 15:00
akvarel, tuš, běloba, tužka, papír, 27,8 x 21,5 cm, rám, Zdeněk Miler byl slavný český režisér, animátor a výtvarník, nejvíce známý jako tvůrce oblíbené postavičky Krtečka, která si získala srdce dětí i dospělých po celém světě. Svou kariéru zahájil po druhé světové válce v barrandovském studiu Brat…
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Estimate: 24 000 - 28 000 CZK
Zdeněk Miler
(1921-2011)
Krtek a zvířátka
No.: 206Auction price: 20.000 CZK (834 €)
litografie, 2011, 24 x 32 cm, sign. PD Zdeněk Miler 2011, č. 48/150, Zdeněk Miler byl český ilustrátor, režisér a výtvarník animovaných filmů. Filmy pro děti se Zdeněk Miler zabýval od roku 1949 a věnoval jim rozhodující část celé své filmové tvorby. Je autorem světově známé postavy Krtečka, který s…
Current price: 20.000 CZK (834 €)
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Chřipkové období
No.: 205Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Estimate: 5 000 - 7 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Místní pomatenec
No.: 204Auction price: 4.000 CZK (167 €)
akvarel, tuš, koláž, papír, 27,8 x 23,8 cm, Texty: "To je místní pomatenec, zabloudil tu, když šel v pětapadesátým z průvodu a vod tý doby se s ním nikdo nebaví! / Ameriku hrůza jímá za námi je rudá Čína"; na zadní straně technické poznámky: DIKOBRAZ 11 TITUL originál velikost., Provenance…
Estimate: 5 000 - 7 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Sklapla past
No.: 203Auction price: 4.000 CZK (167 €)
tuš, papír, 18,9 x 28,6 cm, Text: "To na nás musely nastražit ty kurvy myšácký!", Provenance: Antiquarian Dlážděná
Estimate: 5 000 - 7 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Valčík na rozloučenou
No.: 202Auction price: 4.000 CZK (167 €)
akvarel, tuš, papír, 14,5 x 28,2 cm, sign. na zadní straně J. Vyčítal, Text: "On už je prostě takovej, vždycky , než se do nich pustí, tak jim zahraje "Valčík na rozloučenou"!", Provenance: Antiquarian Dlážděná
Estimate: 5 000 - 7 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Zmáselněná
No.: 201Auction price: 4.000 CZK (167 €)
tuš, papír, 20,3 x 21,5 cm, Text: "Zatáhl mě do své mlékárny a tam mě zmáselnil!", Provenance: Antiquarian Dlážděná
Estimate: 5 000 - 7 000 CZK
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Na pláži
No.: 200Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Estimate: 5 000 - 7 000 CZK
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Do pekla
No.: 199Auction price: 27.000 CZK (1.125 €)
akvarel, tuš, papír, 1981, 27,5 x 28 cm, sign. LN Neprakta, rám, vzadu věnování Haničce k vánocům 1981 s pěkným pozdravem Neprakta, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague
Current price: 27.000 CZK (1.125 €)
Estimate: 35 000 - 42 000 CZK
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Muchomůrka zbělená (hlízovitá, jarní) Amanita phalloides subsp. verna
No.: 198Auction price: 12.000 CZK (500 €)
tuš, akvarel, papír, 33 x 45 cm, návrh na osvětovou pohlednici, vydala zdravotnická správa MNO v roce 1974, pro potřebu zdrav. výchovy, ve spolupráci s ing. M. Smotlachou, vzadu razítko Naprakta, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and Th…
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Estimate: 15 000 - 18 000 CZK
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Muchomůrka zelená (hlízovitá) Amanita phalloides
No.: 197Auction price: 12.000 CZK (500 €)
Estimate: 15 000 - 18 000 CZK
Martin Kuriš
(1973)
Račte si přát víno?
No.: 196Auction price: 10.000 CZK (417 €)
olej, plátno, 2017, 40 x 60 cm, sign. na zadní straně Martin Kuriš 2017, rám, Jízda panovníka do královského města Berouna připomíná Karlovo putování po zemi mezi lidem prostým. Karel IV. mimo to, že byl velmi pobožný, měl rovněž smysl pro detail, a tak i na tomto obraze se můžete setkat s detaily, …
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Estimate: 13 000 - 15 000 CZK
Martin Kuriš
(1973)
Víno napříč staletími
No.: 195Auction price: 10.000 CZK (417 €)
olej, plátno, 2017, 40 x 60 cm, sign. na zadní straně Martin Kuriš 2017, rám, Obraz s klečící ženou v modrém šatu před samotným králem v okolí hradu Karlštejn. Obraz symbolizuje zejména příběh o víně z dob boha Dionýsa, který ve stručnosti praví o tom, kolik toho vypiješ, takové bude tvé chování a t…
Estimate: 13 000 - 15 000 CZK
Martin Kuriš
(1973)
Víno na dvoře Karla IV.
No.: 194Auction price: 10.000 CZK (417 €)
olej, plátno, 2017, 40 x 60 cm, sign. na zadní straně Martin Kuriš 2017, rám, Triptych tří obrazů, který zobrazuje dvůr Karla IV. s exteriéry okolí, zejména luk a kopců kolem Karlštejna a také královského města Berouna. Každý z obrazů symbolizuje barevnost charakteristickou pro dobu v době Karla IV.…
Estimate: 13 000 - 15 000 CZK
Karel Jerie
Hon na houbaře
No.: 193Auction price: 68.000 CZK (2.834 €)
olej, plátno, 2024, 70 x 120 cm, sign. PD Jerie 2024, Autor studoval v letech 1999 - 2005 na Akademii výtvarných umění, obor malba (1999-2001 ateliér Antonína Střížka, 2001-2005 ateliér Michaela Rittsteina). Vedle malby se zabývá tvorbou komiksů a ilustrací. Mezi tituly, které ilustroval můžeme jmen…
Current price: 68.000 CZK (2.834 €)
Estimate: 85 000 - 100 000 CZK
Jozef Švač
Do taktu
No.: 192Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)
akryl, plátno, 2019, 50 x 50 cm, sign. DU Švač19, Jozef Švač je slovenský malíř a sochař. Studoval na Pedagogické fakultě Univerzity Pavola Jozefa Šafárika obor výtvarná výchova. Má za sebou řadu výstav na Slovensku i v Čechách. Jedním z motivů, kterým se ve svých dílech zabývá je barevný vír, torn…
Current price: 30.000 CZK (1.250 €)
Estimate: 40 000 - 50 000 CZK
Petr Písařík
(1968)
No.: 191Auction price: 39.000 CZK (1.625 €)
akryl, plátno, 1996, 105,5 x 95 cm, sign vzadu PISI 96, na plátně drobné poškození
Current price: 39.000 CZK (1.625 €)
Estimate: 48 000 - 58 000 CZK
Patrik Hábl
(1975)
Poutnice v zálivu
No.: 190Auction price: 55.000 CZK (2.292 €)
olej, plátno, 2011, 60 x 50 cm, sign. vzadu Patrik Hábl 2011, rám
Current price: 60.000 CZK (2.500 €)
Last auctioneer: ID8**7 History of bids
Estimate: 70 000 - 85 000 CZK
Leonid Ochrymčuk
(1929-2005)
LOB ( z cyklu Obrazy z katalogu)
No.: 189Auction price: 10.000 CZK (417 €)
akryl, plátno, 2000, 85 x 65,5 cm, sign. vzadu L. Ochrymčuk, vzadu popsáno, autor se narodil 19. 5. 1929 v Brně. Studoval na brněnské univerzitě v letech 1948 – 1953. Samostatně vystavoval od roku 1951. Svými díly se podílel na řadě kolektivních výstav doma a v zahraničí
Last auctioneer: ID6**2 History of bids
Estimate: 13 000 - 15 000 CZK
Leonid Ochrymčuk
(1929-2005)
No.: 188Auction price: 10.000 CZK (417 €)
Estimate: 13 000 - 15 000 CZK
Leonid Ochrymčuk
(1929-2005)
No.: 187Auction price: 10.000 CZK (417 €)
olej, plátno, 1999-2000, 80 x 60 cm, sign. vzadu L. Ochrymčuk, vzadu popsáno, autor se narodil 19. 5. 1929 v Brně. Studoval na brněnské univerzitě v letech 1948 – 1953. Samostatně vystavoval od roku 1951. Svými díly se podílel na řadě kolektivních výstav doma a v zahraničí
Estimate: 13 000 - 15 000 CZK
Victor Vasarely
(1906-1997)
Lyžař
No.: 186Auction price: 13.500 CZK (563 €)
serigrafie, 63 x 48 cm, rám, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. Ve snaze najít si svůj vlastní um…
Current price: 13.500 CZK (563 €)
Estimate: 16 000 - 20 000 CZK
Victor Vasarely
(1906-1997)
Geometrická kompozice
No.: 185Auction price: 13.000 CZK (542 €)
serigrafie, 1984, 51,5 x 44 cm, sign. PD Vasarely 1984, rám, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. V…
Current price: 13.000 CZK (542 €)
Estimate: 16 000 - 20 000 CZK
Ruprecht Geiger
(1908-2009)
Geometrie
No.: 184Auction price: 6.000 CZK (250 €)
serigrafie, 49,5 x 54 cm, sign. PD , č. 273/500
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Estimate: 8 000 - 10 000 CZK
Jiří Sopko
Hlavičky
No.: 183Auction price: 8.000 CZK (334 €)
litografie, 1995, 54 x 43,5 cm, sign. PD Sopko 95, č. 6/100, the disciple of prof. A. Pelc, member of Volne sdruzeni 12/15, The Umelecka beseda
Current price: 8.000 CZK (334 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
Estimate: 11 000 - 13 000 CZK
Jan Švankmajer
Bilderlexikon Hexapoda 6
No.: 182Auction price: 13.000 CZK (542 €)
litografie, ručně kolorovaná , 2023, 34,5 x 26 cm, sign. PD Švankmajer J. 2023, č. 49/50, studied at The Tertiary School of Applied Arts in Prague, the disciple of prof. R. Lander at The Depatment of Puppetry at The Theatre Faculty of the Academy of Performing Arts in Prague, member of The Surrealis…
Estimate: 16 000 - 20 000 CZK
Jan Švankmajer
Bilderlexikon - Hexapoda 5
No.: 181Auction price: 13.000 CZK (542 €)
litografie, ručně kolorovaná , 2023, 25,5 x 33 cm, sign. PD Švankmajer J. 2023, č. 34/50, Jan Švankmajer je český režisér, výtvarník a animátor. Studoval scénografii na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze v Křižovnické ulici u profesora Richarda Landera a obor režie a scénografie na katedře lout…
Estimate: 16 000 - 20 000 CZK
Václav Boštík
(1913-2005)
Mlhovina se čtvercem
No.: 180Auction price: 17.000 CZK (709 €)
litografie, pastel, 1998, 17 x 22,5 cm, sign. DU Boštík 98, rám, nově adjustováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of W. Nowak, member of The Umelecka beseda, later UB 12
Current price: 17.000 CZK (709 €)
Estimate: 22 000 - 27 000 CZK
Jiří Kovanda
V. M. s dcerou
No.: 179Auction price: 2.000 CZK (84 €)
serigrafie, 1997, 42,5 x 30 cm, sign. PD J. Kovanda 97, č. 77/100
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Estimate: 3 000 - 4 000 CZK
Jiří Kovanda
Umělec dneška musí být konzervativní
No.: 178Auction price: 2.000 CZK (84 €)
serigrafie, 1998, 35 x 27 cm, sign. PD Kovnada 98, č. 49/100
Estimate: 3 000 - 4 000 CZK