-
Jaroslav Horejc
(1886-1983)
Olympia
Položka č.: 138Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
bronz, 1938, v. 27 cm, pozdější, sběratelsky zajímavý odlitek; Jaroslav Horejc, přezdívaný Mistr českého Art deca, paří mezi výrazné osobnosti české sochařské scény 20. století. Bronzový odlitek milostného aktu je krásnou ukázkou autorova citu pro zobrazení lidské figury. Jaroslav Horejc se řadí mez…
Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Uprka
(1868-1929)
Neščasná vojna Moravská balada
Položka č.: 137Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
bronzový reliéf, 1903, 60,5 x 16,5 cm, zančeno LD Uprka, železárny Rožmitál, prémie Umělecké Besedy svým členům na rok 1903, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Sucharda
(1866-1916)
Vrba z kytice K.J.Erbena
Položka č.: 136Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
bronzový reliéf, 1899, 60,5 x 16,5 cm, značeno PD Sucharda, lito v železárnách Komárovských, prémie Umělecké Besedy svým členům na rok 1899, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. V. Myslbeka na VŠUP v Praze, J. Kouly a J. Maudera na České technice, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost III
Položka č.: 135Vyvolávací cena: 3.400 CZK (142 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron 1996 Bratislava., rám, předloha ke knize aforismů Róberta Gála. Kresba od Karola Barona zobrazuje surrealistickou postavu s bizarní kombinací anatomických a fantastických prvků. Dominantní jsou velké oči, výrazný růžový jazyk a různé organické tvary, kte…
Aktuální cena: 3.400 CZK (142 €)
Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu
-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost I
Položka č.: 134Vyvolávací cena: 3.400 CZK (142 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign. LD Baron - 1996 Bratislava., rám, obrázky Karola Barona z roku 1996 jsou ze série ilustrací k aforistickým textům slovenského autora Róberta Gála pro vydavatelství GplusG. Projekt dvou knížek aforismů se v GplusG nakonec realizoval (1997, 1998), ale na Gálovo př…
Aktuální cena: 3.400 CZK (142 €)
Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu
-
Ladislav Kuklík
(1947)
Cirkus
Položka č.: 133Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
lept, akvarel, 1986, 59 x 49 cm, sign. DU L. Kuklík 1986, A.T., žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Kuklík
(1947)
Torzo
Položka č.: 132Vyvolávací cena: 11.500 CZK (480 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
lept, akvarel, 1990, 59 x 38 cm, sign. DU L. Kuklík 1990, č. 13/120, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 11.500 CZK (480 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Jelínek
(1930)
Tristan s Tod
Položka č.: 131Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
barvené křídy, papír, 2003, 55,8 x 42 cm, sign. DU O. Jelínek 2003
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Hlobilová - Mrkvičková
(1903-1999)
Vlhavy
Položka č.: 130Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
akvarel. pastel, papír, 1977, 30 x 42 cm, sign. PD M.M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Hlobilová - Mrkvičková
(1903-1999)
Krásný den ve Vlastiboři
Položka č.: 129Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
akvarel. pastel, papír, 1981, 30 x 42 cm, sign. LD M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Hlobilová - Mrkvičková
(1903-1999)
Lomany u Frant. Lázní
Položka č.: 128Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
akvarel. pastel, papír, 30 x 42 cm, sign. PD M.M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Mladá Boleslav
Položka č.: 127Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
tužka, papír, 1936, 24,5 x 36 cm, monogr. LD KpK, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Les
Položka č.: 126Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
rudka, papír, 23 x 15 cm, monogr. PD KpK, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Pirner
(1854-1924)
Stojící akt
Položka č.: 125Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
kombinovaná technika, 24,2 x 15 cm, sign. LD M.P., rám, zažloutlý papír, oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rudolf Kundera
(1911-2005)
Paříž
Položka č.: 124Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
akvarel, papír, 1939, 32 x 49 cm, sign. PD Rudolf Kundera/Paříž39, rám, papír zažloutlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bedřich Feigl
(1884-1965)
Krajina
Položka č.: 123Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
kombinovaná technika, tuš, papír, 1914, 25 x 33,5 cm, sign. LD Feigl 1914, žák prof. Bukovace, Roubalíka a Thieleho na AVU v Praze, člen skupiny Osma
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Kreisinger
(1885-1956)
Matka s dítětem
Položka č.: 122Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 1945, 76,5 x 61,5 cm, sign. PD V. Kreisingr 1945, rám, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, člen Jednoty umělců výtvarných
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Ležící Vlasta
Položka č.: 121Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
olej, překližka, 74 x 115 cm, sign. PD Dillinger, malba místy poškozena, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rostislav Hudeček
(1916-?)
Chrámový žebrák
Položka č.: 120Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
olej, dřevěná deska, 1937, 40 x 30,5 cm, sign. LD Hudeček R., sign. vzadu Hudeček Rostislav 1937, rám, přiložen doklad o koupi z roku 1997 Antikva nova Praga, vzadu popsáno
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Polívka
(1869-1969)
Vesnická scenérie
Položka č.: 119Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 69 x 95,5 cm, sign. PD V. Polívka, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef M. Černovický
(1906-1991)
Na Balkáně
Položka č.: 118Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 55 x 65 cm, sign. LD J. M. Černovický, rám, mírně zašpiněná malba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Truppeho v Brně, prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, poté studium v Paříži na škole École des Arts et Métiers
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Kuba
(1863-1956)
Na dvorku
Položka č.: 117Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
olej, karton, 1906, 36 x 46 cm, sign. PD LKuba 06, rám, velmi vzácná autorova žánrová malba se sociálním motivem charakterizujícím českou vesnici na přelomu století, žák prof. M. Pirnera
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Filosof (Portrét staršího muže s plnovousem)
Položka č.: 116Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, pravděpodobně 1. polovina 18. století, 55,5 x 41,5 cm, rám, přiložena restaurátorská zpráva, rentoilováno, místy sedřená malba, restaurováno
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor (podle Rafaela)
Svatá rodina
Položka č.: 115Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
olej, měděný podklad, pravděpodobně 19. století, 14 x 11,5 cm, rám
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Stařena čtoucí knihu
Položka č.: 114Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 30,5 x 25 cm, rám
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Páže
Položka č.: 113Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 24,5 x 20 cm, rám, zkrakelováno
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Victor Vasarely
(1908-1997)
Kompozice
Položka č.: 112Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
serigrafie, 65,5 x 65 cm, sign. PD Vasarely, č. 173/275, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. Ve sn…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Victor Vasarely
(1906-1997)
Kompozice
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 9.600 CZK (400 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
serigrafie, 40 x 40 cm, sign. PD Vasarely, č. 243/250, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. Ve snaz…
Aktuální cena: 9.600 CZK (400 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Desatero přikázání
Položka č.: 110Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
stříbro, 48,7g čistého stříbra, 1975, adjustováno v plexiskle, 10 x ag medaile (celkem 487g ag), ryzost 999/1000, rozměr objektu 2x 18 x 13 x 4,5 cm, plexisklo místy poškrábáno, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Plátěný drak a červený trojboký jehlan
Položka č.: 109Vyvolávací cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, podlepeno, 1964, 23 x 42 cm, sign. LD Kamil Lhoták 64, rám, vzadu napsán název autorem Drak a Jehlan, zatím co v soupise díla uvedeno pod názvem: Plátěný drak a červený trojboký jehlan. Dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámějš…
Aktuální cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO