auction history

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Upoutaný Prométheus

    No.: 117

    Auction price: 9.000 CZK (375 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 20. 11. 2024 18:56

    litografie, 48,5 x 37,5 cm, sign. DU VladSuchánek, rám, autorský tisk, nově adjustováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidicky at The Faculty of Education - Charles University in Prague and V. Silovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member a…

    Current price: 9.000 CZK (375 €)

    Last auctioneer: ID7**7 History of bids

    Estimate: 12 000 - 14 000 CZK

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Chřipkové období

    No.: 109

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 20. 11. 2024 18:48

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

    Estimate: 5 000 - 7 000 CZK

  • Jan Vyčítal

    (1942-2020)

    Na pláži

    No.: 107

    AUCTION IS TERMINATED: 20. 11. 2024 18:46

    Estimate: 5 000 - 7 000 CZK

  • Karel Jerie

    Námořníci

    No.: 31

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 13. 11. 2024 18:29

    litografie, 2024, 32,5 x 48,5 cm, sign. PD Jerie 2024, č. 14/48, the disciple of prof. M. Rittstein and A. Strizek at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 3.100 CZK (130 €)

    Last auctioneer: ID7**1 History of bids

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Metafyzický hřbitov

    No.: 25

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 13. 11. 2024 18:23

    litografie, 2023, 19 x 53 cm, sign. PD Igor Grimmich, č. 67/69, the disciple of M. Rittstein at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: ID5**3 History of bids

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Nemetafyzický hřbitov

    No.: 24

    AUCTION IS TERMINATED: 13. 11. 2024 18:22

    litografie, 2023, 19 x 53 cm, sign. PD Igor Grimmich, č. 39/69, the disciple of M. Rittstein at The Academy of Fine Arts in Prague

  • Igor Grimmich

    (1979)

    No.: 20

    Auction price: 3.800 CZK (159 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 13. 11. 2024 18:18

    litografie, 2019, 73 x 56,5 cm, sign. PD Igor Grimmich 19, č. 27/79, the disciple of M. Rittstein at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 3.800 CZK (159 €)

  • Jitka Walterová

    L. Stehlík: Břehy a vody

    No.: 733

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 11. 2024 15:03

    bibliofilie, 21 x 15,5 cm, 3x sign. lept J. Walterová, vyd. Supraphon, Praha, 1971, 12. svazek edice Polyhymnia, 40. svazekl edice Lyra Pragensis, ex.: 186/200, ruční papír z Velkých Losin, volné listy v obálce, 37s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: ID6**9 History of bids

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Domácí úkoly z pilnosti

    No.: 97

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, 20 x 13 cm, dedikace s podpisem B. Hrabal, r. 1971, 1. vydání, jehož náklad byl zabaven a posléze zničen, se oproti Hrabalovým Poupatům objevuje přece jen vzácněji. Autor se k tomuto titulu po 12 letech vrátil a na základě mnoha doporučených úprav a v době svého vzniku nutné autocenzuře titul…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Proluky

    No.: 96

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    samizdat, 20,5 x 14,5 cm, Edice Prostor, 1988, Hradec Králové, reprodukovaný strojopis, 103s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID4**2 History of bids

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Listopadový uragán

    No.: 95

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    samizdat, 21 x 15 cm, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, sv. 92, 1. vydání, sešit, 20s., dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Třínohý kůň na dostihové dráze

    No.: 94

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    samizdat, 20 x 14 cm, Pražská Imaginace, svazek 83, říjen 1989, strojopis, sešit, 18s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Usměvavý apollon a v pravé poledne

    No.: 93

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    sešit, 21 x 15 cm, 1. vydání, náklad 90 výtisků, Pražská Imaginace, svazek 300, r. 1994, sešit, 4s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • neurčený autor

    Památník

    No.: 92

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    památník, památník, kresby a texty kolem r. 1890, poloplátěná vazba s reliéfem, uvolněný vnitřní knižní blok, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

  • neurčený autor

    Dopis s rodinnou spirálovitou značkou

    No.: 91

    dopis, 29,5 x 21 cm, strojopis, podepsáno Popelka, spirála jako rodinná značka na dopise, obálce a v podpisu, volný přeložený list, obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Marie Schäferová-Holešovská

    (1891-1975)

    Dopis Stanislavu Neumannovi

    No.: 90

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    2x fotografie, 1x dopis, 23 x 17 cm, strojopis, podpis, r. 1962, přeloženo, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 200 CZK (9 €)

  • Stanislav Neumann

    (1902-1975)

    Stanislav Neumann vnukovi

    No.: 89

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    2x fotografie, 1x dopis, 15 x 21 cm, věnováno vnukovi Julkovi, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Stanislav Neumann

    (1902-1975)

    André Breton: Cahier d´un retour au pays natal

    No.: 88

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    brož, 18 x 12 cm, vlastnický podpis S. Neumanna na titl straně, vyd. Bordas, 1947, brož, 96s., volný šitý blok, chybí obálka, místy potrháno , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • František Gellner

    (1881-1914)

    Radosti života

    No.: 87

    brož, 17 x 10,5 cm, podpis F. Gellner, věnováno S. K. Neumannovi, r. 1903. edice Spolku literátů mladé generace Syrinx, brož, 59s., zcela rozpadlá brož, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.300 CZK (96 €)

    Last auctioneer: ID8**0 History of bids

  • neurčený autor

    Z listů markýze de Grammont paní vévodkyni de Richelieu: List 5

    No.: 86

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    bibliofilie, 13,5 x 9,5 cm, erotické ilusrace, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • neurčený autor

    Z listů markýze de Grammont paní vévodkyni de Richelieu: List 3

    No.: 85

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    bibliofilie, 14 x 9,5 cm, erotické ilusrace, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Vladimír Diviš

    Básně libertinů

    No.: 84

    bibliofilie, 13,5 x 9,5 cm, 5x perokresba V. Diviš, vyd. Stanislav Neumann, 1929, ex. 2C/300, celkem 360 výtisků, z francouzské poesie XV až XVIII století, pův. brož, ruční papír, 63s., potrhaná průsvitná obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Emil Rabenstein

    (1904-1984)

    Neúprosná kurtisána

    No.: 83

    bibliofilie, 14 x 9,5 cm, 13x kolorovaná il. Emil Rabenstin, jednou sign., vydáno soukromým tiskem Stanislava Neumanna, 1930, jako 12. svazek sbírky Knížky pro potěšení, ex.: XLI, pův. brož, opotřebená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Abbé de Voisenon: Duchovní cvičení pana Jinřicha Rocha a pané vévodkyně de Condor

    No.: 82

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    bibliofilie, 14 x 9,5 cm, 5x kolorovaná erotická ilustrace O. Mrkvička, podpis výtvaníka, tato knížka vyšla v srpnu 1930 jako 14. a 15. svazek sbírky Knížky pro potěšení, vyd jako soukromý tisk Stanislav Neumann, ex.: II.A/10, majitel Stanislav Neumann, pův. brož, 90s., dobrý stav, Provenance: Anti…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

  • Henri-Joseph Dulaurens

    (1719-1799)

    Příběh diecesního breviáře

    No.: 81

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    bibliofilie, 13 x 10 cm, kniha vyšla v roce 1930 jako 13. svazek sbírky Knížky pro potěšení, soukromý tisk vydaný S. Neumannem, il. A. Pospíšil, exlibris S. Neumanna, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Perlička na dně

    No.: 98

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, 20,5 x 14 cm, podpis B. Hrabal, Kersko, 1971, vyd. Čs. spisovatel, Praha, 1963, clpl. vazba, 152 s., poškozená obálka, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Toto město je ve společné péči obyvatel

    No.: 99

    kniha, 24,5 x 17,5 cm, podpis B. Hrabal, Kersko, 30. 10. 71, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1967, typ. O. Hlavsa, fot. Miroslav Peterka, pův. clpl. vazba s ob., bez paginace, obálka místy potrhána, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Děkovný tisk

    No.: 603

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    sešit, slovutnému českému umělci a grafiku mistru Vojtěchu Preissigovi nyní v Jamaica Plain..., vyd. Spolek Typografia, Praha, 1926, děkovný tisk s vyjádřením úcty a vděčnosti, 2x dvojlist svázaný nití, 8s., nit přetržena, lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the dis…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID1**2 History of bids

  • Ota Janeček

    P. Koyš: Vyznanie lásky

    No.: 455

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    kniha, podpis na titulním listu, obálka, předsádky a ilustrace Ota Janeček, úprava M. Kopřiva, vydala Smena, Bratislava 1975, celopl. vazba s ob., 68s., velmi dobrý stav, ob. mírně zašlá a opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, membe…

    Current price: 900 CZK (38 €)

  • Ota Janeček

    Hudební výchova 2

    No.: 456

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    kniha, kresba s věnováním a podpis na frontispisu, vazba a ilustrace Ota Janeček, úprava V. Kučera, vydalo SPN, Praha 1984, laminovaná vazba, 115s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine…

    Current price: 700 CZK (30 €)