František Tichý
(1896-1961)
Kankán
No.: 125Auction price: 19.000 CZK (792 €)
Planned termination: 07. 11. 2024 15:00
suchá jehla, 1955, 21,5 x 13 cm, sign. DU Tichý 55, rám, Tichý je považován za přední osobnost české výtvarné avantgardy 40. let 20. století. Přesto, že jeho tematický i výrazový rejstřík je velice bohatý – zátiší, motivy městské krajiny, portréty (například démonický portrét Paganiniho), knižní ilu…
Current price: 19.000 CZK (792 €)
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
Alfons Mucha
(1860-1939)
Biscuits Lefevre - Utile
No.: 124Auction price: 240.000 CZK (10.000 €)
litografie, 1896, 62 x 45,5 cm, rám, restaurováno
Current price: 240.000 CZK (10.000 €)
Estimate: 300 000 - 350 000 CZK
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Sedm havranů
No.: 123Auction price: 235.000 CZK (9.792 €)
barevný lept, 1903, 48,5 x 37 cm, sign. PD Vojt. Preissig 03, rám, dílo významného českého umělce přelomu minulého století, je vynikající ukázkou jeho kresebné dokonalosti a koloristického citu. Preissig, který své školení získal mmj. na pražské VŠUP a poté u A. Muchy v Paříži, se prosadil i jako pe…
Current price: 235.000 CZK (9.792 €)
Chlapec a Ezopovy bajky
No.: 122Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)
olej, plátno, pravděpodobně 18. století, 76 x 64 cm, rám, restaurováno, reintolováno
Current price: 30.000 CZK (1.250 €)
Estimate: 40 000 - 50 000 CZK
Portrét ženy
No.: 121Auction price: 6.000 CZK (250 €)
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Estimate: 8 000 - 10 000 CZK
Černá kuchyně
No.: 120Auction price: 18.000 CZK (750 €)
olej, plátno, 97,5 x 148 cm, rám
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Estimate: 24 000 - 28 000 CZK
Jan Konůpek
Z jiného světa
No.: 119Auction price: 13.000 CZK (542 €)
tužka, papír, 1924, 69 x 56 cm, sign. PD Konůpek 24, rám, výtvarnou tvorbu Jana Konůpka prostupuje zaujetí v nehmotném světě lidského bytí, ve světě lidských snů, myšlenek, idejí a duší. Témata pro své výtvarné vyjádření nacházel na poli filozofie, metafyziky, poezie či literatury. Inspirovaly ho ze…
Current price: 13.000 CZK (542 €)
Estimate: 16 000 - 20 000 CZK
Jakub Schikaneder připsáno
(1855-1924)
Dívka v dřevácích
No.: 118Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
uhel, papír, 1897, 74 x 48 cm, monogr. PD JS, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 25.000 CZK (1.042 €)
Estimate: 33 000 - 40 000 CZK
Jan Zrzavý
Neptun s Najádami
No.: 117Auction price: 380.000 CZK (15.834 €)
Current price: 380.000 CZK (15.834 €)
Estimate: 500 000 - 600 000 CZK
Jan Zrzavý
Pod Kinskou zahradou
No.: 116Auction price: 138.000 CZK (5.750 €)
tužka, papír, 29 x 19,5 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kterým reflektoval své vnitřní představy, se stal nepřehlédnutelným. Své obrazy často obohacoval o sugestivní symb…
Current price: 138.000 CZK (5.750 €)
Estimate: 180 000 - 220 000 CZK
Rudolf Adámek
(1882-1953)
Vodník a duše
No.: 115Auction price: 78.000 CZK (3.250 €)
kvaš, pastel, uhel, 1941, 58,5 x 42,3 cm, sign. PD Rud - Adámek 41, rám, Rudolf Adámek byl český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval na pražské Akademii výtvarných umění pod vedením profesora Františka Ženíška. Byl rovněž členem uměleckých skupin Sursum a SVU Myslbek. Tvořil dřevoryty, litografie, …
Current price: 78.000 CZK (3.250 €)
Estimate: 100 000 - 120 000 CZK
Emil Orlik (připsáno)
(1870-1932)
Odpolední čaj
No.: 114Auction price: 65.000 CZK (2.709 €)
olej, plátno, dřevěná deska, 55 x 49 cm, rám, vzadu štítek s číslem 102, vzadu rukopisný šítek v němčině: v osobním vlastníctví Emil Orlik, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem
Current price: 65.000 CZK (2.709 €)
Estimate: 85 000 - 100 000 CZK
Alfons Mucha
(1860-1939)
Slovanská Epopej
No.: 113Auction price: 180.000 CZK (7.500 €)
litografie, 1928, 124 x 82 cm, rám, chybí textová část plakátu, místy poškozeno, zažloutlý papír
Current price: 180.000 CZK (7.500 €)
Estimate: 230 000 - 270 000 CZK
Alfons Mucha
(1860-1939)
Krajinská výstava v Ivančicích
No.: 112Auction price: 100.000 CZK (4.167 €)
litografie, 1912, 92 x 56,5 cm, rám
Current price: 100.000 CZK (4.167 €)
Estimate: 90 000 - 110 000 CZK
Jan Štursa
(1880-1925)
Melancholické děvče
No.: 111Auction price: 57.000 CZK (2.375 €)
bronz, 1905 - 1906, v. 38 cm
Current price: 57.000 CZK (2.375 €)
Estimate: 70 000 - 85 000 CZK
Jaroslav Horejc
(1886-1983)
Spící Satyr
No.: 110Auction price: 45.000 CZK (1.875 €)
bronz, 1931, v. 27 cm, pozdější odlitek, Jaroslav Horejc, přezdívaný Mistr českého Art deca, paří mezi výrazné osobnosti české sochařské scény 20.století. Bronzový odlitek milostného aktu je krásnou ukázkou autorova citu pro zobrazení lidské figury. Jaroslav Horejc se řadí mezi solitéry českého výtv…
Current price: 45.000 CZK (1.875 €)
Estimate: 60 000 - 70 000 CZK
Bohumil Kafka
(1878-1942)
Koupající se
No.: 109Auction price: 10.000 CZK (417 €)
bronz, 17,5 x 4,5 x 9 cm, značeno na podstavci B. Kafka, Bohumil Kafka byl významný český sochař, který tvořil v duchu secese a symbolismu. Studoval na sochařskokamenické škole v Hořicích a poté na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Stanislava Suchardy, se kterým spolupracoval například na pomníku F…
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Estimate: 13 000 - 15 000 CZK
Vladimír Boudník
(1924)
Variace na Rorschachův test
No.: 108Auction price: 78.000 CZK (3.250 €)
lept, 1966, 34,5 x 48,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1966, rám, Autor známého manifestu explosionalismu, v němž vyzývá společnost k aktivnímu přístupu k tvorbě, která může vznikat za pomoci asociací. Na konci 50. let Boudník experimentoval s novými grafickými technikami (zcela neznalý probíhajících…
Čestmír Kafka
(1922-1988)
No.: 107Auction price: 18.000 CZK (750 €)
monotyp, 1965, 28 x 35,5 cm, sign. DU Č. Kafka 65, the disciple of prof. E. Filla, member of the group Trasa, representative of the Czech informel
Estimate: 24 000 - 28 000 CZK
Teodor Rotrekl
(1923-2004)
Nadzvukáči-šatna (kresby z Mladé - letiště)
No.: 106Auction price: 45.000 CZK (1.875 €)
kvaš, pastel, papír, 53,6 x 37,4 cm, sign. PD Rotrekl 62, rám, dole autorská poznámka kresby Radar, skvělá ukázka neokubistické Rotreklovy tvorby 60. let z období skupiny Radar, jejímž byl v letech 1950-1970 členem a která se snažila vytvářet moderní umění proti tehdy upřednostňovanému socialistické…
Estimate: 60 000 - 70 000 CZK
František Gross
(1909-1985)
Člověk a krajina
No.: 105Auction price: 8.500 CZK (355 €)
suchá jehla, akvarel, 1944, 8 x 10,5 cm, sign. PD F. Gross 44, the disciple of prof. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of Skupina 42, UB, The Hollar Association of Czech Graphic Artists and Radar
Current price: 8.500 CZK (355 €)
Estimate: 11 000 - 13 000 CZK
František Hudeček
(1909-1990)
Postava
No.: 104Auction price: 15.000 CZK (625 €)
tuš, papír, 1945, 24 x 12 cm, opatřeno štítkem z výstavy, the disciple of prof. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Umelecka beseda, Skupina 42, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Radar and Index
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
Kamil Lhoták
Japonsko
No.: 103Auction price: 168.000 CZK (7.000 €)
Current price: 168.000 CZK (7.000 €)
Estimate: 220 000 - 250 000 CZK
Jiří Kolář
(1914-2002)
Venušin soud, v mlze a za soumraku nedaleko Temže (5 objektů)
No.: 102Auction price: 430.000 CZK (17.917 €)
asambláž, koláž, dřevo, objekt, 1980, 150 x 100 x 43 cm, sign. vzadu J. Kolář, sign. vzadu Jiří Kolář 80, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Current price: 430.000 CZK (17.917 €)
Estimate: 550 000 - 700 000 CZK
Vlastimil Beneš
(1919-1981)
Parníček
No.: 101Auction price: 190.000 CZK (7.917 €)
olej, sololit, 1965, 19 x 28 cm, sign. LD Beneš, rám, na zadní straně popsáno autorem, štítek galerie Dílo s popisem a razítko ČFVU, Vlastimil Beneš byl český malíř, grafik a scénograf. Studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v letech 1940–1943 navštěvoval soukromou školu malby u E. Fri…
Current price: 190.000 CZK (7.917 €)
Estimate: 250 000 - 300 000 CZK
Josef Čapek
(1887-1945)
Koupání I
No.: 100Auction price: 15.000 CZK (625 €)
linořez, 1974, 9,5 x 14 cm, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
Estimate: 50 000 - 70 000 CZK
Kamil Lhoták
Auto snů
No.: 19Auction price: 110.000 CZK (4.584 €)
litografie, 1964, 44 x 59,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 23. 10. 64, rám, autorský tisk, dílo Kamila Lhotáka, především díky nezaměnitelným ilustracím s charakteristickou výrazovou zkratkou, se stalo rozpoznatelným napříč širokou veřejností. Poetismus a imaginace jsou typickými vypravěči Lhotákovy tvor…
Current price: 110.000 CZK (4.584 €)
Estimate: 140 000 - 160 000 CZK
Kamil Lhoták
Anička Skřítek a slaměný Hubert
No.: 18Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
litografie, 1975, 33 x 23,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1975, rám, č. 174/200, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42
Estimate: 33 000 - 40 000 CZK
Kamil Lhoták
Letadlo nad Řípem
No.: 17Auction price: 7.500 CZK (313 €)
serigrafie, 1984, 12 x 14,5 cm, monogr. PD K. L., rám, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42
Current price: 7.500 CZK (313 €)
Estimate: 10 000 - 12 000 CZK
Otakar Marcin
(1937-2024)
Dvojportrét
No.: 171Auction price: 24.000 CZK (1.000 €)
patinovaná sádra, 42 x 24 x 20 cm, Tato plastika od Otakara Marcina představuje dvojitou tvář, zčásti mužskou a zčásti ženskou, symbolizující propojení mužského a ženského principu. Postava je zjednodušená do geometrických forem, přičemž klobouk dává dílu jakousi lehkost a hravost. Dvě rozdílné stra…
Current price: 24.000 CZK (1.000 €)
Estimate: 30 000 - 38 000 CZK