Šárka Radová
Zástup
No.: 254Auction price: 8.000 CZK (334 €)
Planned termination: 07. 11. 2024 15:00
porcelán, 17 x 13,5 x 5,5 cm, sign. z boku Š. Radová, Šárka Radová vystudovala VŠUP v Praze u profesora Otto Eckerta. Autorčina technika, tedy keramická tvorba, umožňuje širokou škálu využití různorodých kontrastních materiálů. Šárka Radová vyzkoušela červenici, kameninu, šamot, technický porcelán, …
Current price: 8.000 CZK (334 €)
Estimate: 11 000 - 13 000 CZK
Rudolf Dzurko
(1941-2013)
No.: 253Auction price: 17.000 CZK (709 €)
lípové dřevo, v. 59 cm, chybí podstavec
Current price: 17.000 CZK (709 €)
Estimate: 22 000 - 27 000 CZK
Josef Sudek
(1896-1976)
V zimě
No.: 252Auction price: 10.000 CZK (417 €)
bromostříbrná fotografie, 28,8 x 8,8 cm, sign. PD Sudek, fotografie ztělesňuje Sudkův charakteristický styl práce s přírodou a světlem. Zimní scéna s osamělým stromem v zasněžené krajině nese melancholický a tichý nádech. Sudek mistrně využívá světlo a stíny, aby zdůraznil jemné detaily stromu a jeh…
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Estimate: 13 000 - 15 000 CZK
Jan Saudek
10 years of my girl
No.: 251Auction price: 15.000 CZK (625 €)
fotografie, 20,5 x 30 cm, sign. DU Jan Saudek, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
Jan Saudek
U zdi
No.: 250Auction price: 15.000 CZK (625 €)
fotografie, 19,9 x 25,7 cm, sign. PD Jan Saudek, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
Jan Saudek
Dívka - motýl
No.: 249Auction price: 15.000 CZK (625 €)
fotografie, 28,2 x 19,5 cm, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
Jan Saudek
David, navždy osamělý
No.: 248Auction price: 3.500 CZK (146 €)
xerox, papír, 40 x 30 cm, sign. PD v tisku Jan Saudek, limitovaná edice, v orig. paspartě a papírových deskách, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Estimate: 4 000 - 6 000 CZK
Josef Multrus
(1898-1957)
No.: 247Auction price: 14.000 CZK (584 €)
olej, plátno, 75 x 59 cm, sign. PD Multrus Jos, rám, Josef Multrus byl český malíř, který se vypracoval z chudých poměrů. Učil se malbě pod vedením prof. Jaroslava Bendy na Uměleckoprůmyslové škole a následně na Akademii výtvarných umění pod Vratislavem Nechlebou. Zásadní pro jeho tvorbu byly studij…
Current price: 14.000 CZK (584 €)
Estimate: 18 000 - 22 000 CZK
Ukřížování
No.: 246Auction price: 12.000 CZK (500 €)
olej, plátno, rentoaláž, 31,5 x 17 cm, drobná olejová malba představuje v baroku oblíbený námět truchlící Panny Marie stojící před Ukřižovaným Kristem. Tlumená barevnost odpovídá náladě výjevu, který se odehrává na kopci Golgota. Pod křížem je umístěna lebka, v pozadí jsou vidět obrysy města předsta…
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Estimate: 15 000 - 18 000 CZK
Arnošt Folprecht
(1902-1977)
Cesta
No.: 245Auction price: 12.000 CZK (500 €)
Estimate: 15 000 - 18 000 CZK
Václav Kozák
(1889-1969)
Uvázaná plachetnice
No.: 244Auction price: 4.000 CZK (167 €)
olej, karton, 48,5 x 49 cm, sign. PD V. Kozák, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the private study at the atelier of F. Engelmuller at the art school in Prague
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Estimate: 5 000 - 7 000 CZK
Alois Schneiderka
(1896-1958)
Vesnický motiv
No.: 243Auction price: 10.000 CZK (417 €)
olej, plátno, 69 x 94 cm, klínový rám, Alois Schneiderka byl žákem prof. Rumplera na Akademii výtvarných umění ve Vídni a na Akademii Julian v Paříži u A. Debaye. První světovou válku prožil v Dolomitech. Po válce se vrátil na vídeňskou Akademii a studoval u prof. A. Sochaczevského. Studijní cesty p…
Estimate: 13 000 - 15 000 CZK
Emil Pitterman-Longen
(1885-1936)
Pula
No.: 242Auction price: 55.000 CZK (2.292 €)
olej, plátno, 1914, 48 x 65 cm, sign. PD E. Pittermann Pula 1914, rám, Emil Artur Pitterman-Longen byl český malíř, scénograf, herec a scénárista. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením prof. Františka Thieleho, odkud byl v roce 1908 vyloučen pro kázeňské přestupky. Pitterman-Long…
Current price: 55.000 CZK (2.292 €)
Estimate: 70 000 - 85 000 CZK
Michail Něstěrov
(1862-1942)
Krajina s řekou
No.: 241Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Estimate: 65 000 - 75 000 CZK
Alexander Szekely
(1901-1968)
Soubor kreseb Das Haserl - 70 listů
No.: 240Auction price: 60.000 CZK (2.500 €)
tužka, papír, 1935, 28 x 21 cm, Alexander Székely byl malíř a ilustrátor maďarského původu, známý především svými erotickými kresbami. Působil v Budapešti, Paříži a Vídni, kde si vybudoval kariéru jako karikaturista. Vynikal v rychlé tvorbě portrétů v kabaretech, jako byly Der Liebe Augustin a ABC v…
Current price: 60.000 CZK (2.500 €)
Estimate: 80 000 - 90 000 CZK
(1900-1991)
Richard Wagner
No.: 239Auction price: 12.000 CZK (500 €)
bronz, 37 x 23 x 20 cm, Aantiqari.at Radhošťská,
Estimate: 15 000 - 18 000 CZK
Ladislav Šaloun
(1870-1946)
Karel Havlíček Borovský
No.: 238Auction price: 24.000 CZK (1.000 €)
bronz, 44 x 16,5 x 18.5 cm, značeno PD L. Šaloun, Ladislav Šaloun byl významný český sochař období secese. Studoval u Tomáše Seidana a Bohuslava Schnircha, což mu umožnilo vyhnout se přímému vlivu Josefa Václava Myslbeka a inspirovat se spíše dílem Augusta Rodina. Byl členem Umělecké besedy a v roce…
Current price: 24.000 CZK (1.000 €)
Estimate: 30 000 - 38 000 CZK
Jiří Kolář
(1914-2002)
Hommage a Picasoo
No.: 237Auction price: 6.500 CZK (271 €)
ofset, 62,5 x 24 cm, sign. PD J. Kolář, rám, č. 27/90, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Current price: 6.500 CZK (271 €)
Estimate: 8 000 - 10 000 CZK
Antoni Clavé
(1913-2005)
No.: 236Auction price: 28.000 CZK (1.167 €)
carborudnum lept, 76 x 56 cm, sign. DU Clavé, rám, e. a. 1/4
Current price: 28.000 CZK (1.167 €)
Estimate: 38 000 - 44 000 CZK
Antoni Clavé
(1913-2005)
No.: 235Auction price: 18.500 CZK (771 €)
carborudnum lept, 76 x 57 cm, sign. PD Clavé, rám, č. 70/75
Current price: 18.500 CZK (771 €)
Estimate: 24 000 - 28 000 CZK
René Magritte
(1898-1967)
Hlava s buřinkou (Bez názvu)
No.: 234Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
lept, papír, 1966, 19 x 14,5 cm, sign. PD Magritte, rám, č. 137/150, René Magritte byl proslulý belgický surrealistický malíř. Je známý díky svým záhadným a znepokojivým obrazům, které v divákovi vyvolávají otázky o vnímání a realitě ve vztahu k zobrazovanému. Narodil se v Lessines v Belgii a po stu…
Current price: 25.000 CZK (1.042 €)
Estimate: 33 000 - 40 000 CZK
Paul Cézanne
(1839-1906)
Portrét malíře Armanda Guillaumina s oběšeným mužem
No.: 233Auction price: 6.000 CZK (250 €)
lept, na ručním papíře, 1873, 15 x 11,5 cm, U zrodu tohoto grafického listu stál Dr. Paul Gachet, lékař, amatérský malíř a přítel mladých pařížských výtvarníků. V roce 1872 se odstěhoval z Paříže na venkov, aby svou ženu trpící tuberkulózou. Gachetův dům v Auvers-sur-Oise následně navštěvovala řada …
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Estimate: 8 000 - 10 000 CZK
Ladislav Kuklík
Ležící akt
No.: 232Auction price: 19.000 CZK (792 €)
tužka, pastel, papír, 1990, 52 x 60 cm, sign. PD L. Kuklík 90, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Trnka and Z. Sklenar
Current price: 19.000 CZK (792 €)
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
Ladislav Kuklík
Studie aktu
No.: 231Auction price: 19.000 CZK (792 €)
tužka, pastel, papír, 1993, 55,5 x 37 cm, sign. PD L. Kuklík 1993, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Trnka and Z. Sklenar
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
Ladislav Kuklík
Žena - krajina
No.: 230Auction price: 7.000 CZK (292 €)
lept, 1989, 45,5 x 88,8 cm, sign. DU L. Kuklík 1989, č. 70/100, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Trnka and Z. Sklenar
Current price: 7.000 CZK (292 €)
Estimate: 9 000 - 12 000 CZK
Ladislav Kuklík
Příběhy z nemocnice
No.: 229Auction price: 19.000 CZK (792 €)
tužka, pastel, papír, 1982, 50 x 62 cm, sign. LD L. Kuklík 1982, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Trnka and Z. Sklenar
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
Ladislav Kuklík
Příběhy z nemocnice
No.: 228Auction price: 19.000 CZK (792 €)
tužka, pastel, karton, 1981, 62 x 50 cm, sign. DU L. Kuklík 1981, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Trnka and Z. Sklenar
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
Zbyněk Havlín
(1976)
Bouquet
No.: 227Auction price: 19.000 CZK (792 €)
Estimate: 25 000 - 30 000 CZK
Oldřich Tichý
Hlava na hlavě
No.: 226Auction price: 6.000 CZK (250 €)
olej, plátno, 50 x 45 cm, sign. PD Tichý 2003, napínaí rám, na zadní straně popsáno autorem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at the Secondary School of Applied Arts in Uherske Hradiste at the atelier of J. Blazek and J. Gajdos, the disciple of prof. F. Jiroudek at The Academy of Fine Arts …
Estimate: 8 000 - 10 000 CZK
Oldřich Jelínek
Lovci
No.: 225Auction price: 65.000 CZK (2.709 €)
Current price: 65.000 CZK (2.709 €)
Estimate: 85 000 - 100 000 CZK