Vladimír Fuka
(1926-1977)
Ant. de Saint-Exupéry: Malý princ
No.: 388Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 21. 11. 2024 15:00
kniha, ilustrace, obálka a úprava Vl. Fuka, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, 2. vydání, vydalo SNDK, Praha 1966, 114s., pův. celopl. vazba s ob., obálka zašlá a při krajích poškozená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at …
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Jitka Kolínská
(1930-1992)
Gevorg Aršakjan: Údolí Gladiol
No.: 387Auction price: 18.000 CZK (750 €)
tuš, koláž, papír, 8 originálních tušových kreseb a koláží ke knize G. Aršakjan: Údolí Gladiol, vydal Svět sovětů, nakladatelství Svazu československo - sovětského přátelství, Praha 1966, 104 s., některé sign. Kolínská 66, kompletní, kniha je součástí, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple …
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
Humberto
No.: 386Auction price: 2.000 CZK (84 €)
kniha, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, při okrajích pokrčeno, poškozeno, v dolní části natržený obal, uvnitř roztržený chobot slona, některé figurky ohnuté, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
Cirkus
No.: 385Auction price: 2.000 CZK (84 €)
kniha, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, při okrajích pokrčeno, poškozeno, uvnitř některé části rozlepené, figurky psů chybí, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
The Tournament
No.: 384Auction price: 2.500 CZK (105 €)
kniha, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, London: Bancroft & Co, 1961, tisk Artia, 8 s. textu, v angličtině, rozlepený plátěný pruh na hřbetu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Miriam
No.: 423Auction price: 300 CZK (13 €)
Current price: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Mohyla
No.: 422Auction price: 300 CZK (13 €)
Current price: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Listy Jakuba Demla Otokaru Březinovi
No.: 421Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, podpis J. Demla na patitulu, vyd. Jakub Deml, Tasov, 1933, tit. list z litografie Fr. Bílka, pův. brož, 208s., lehce rozvolněná vazba, na několika listech při spodním okraji a na zadní straně obálky stopa po zateklině, mírně opotřebený hřbet, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Listy Otokara Březiny Jakubu Demlovi
No.: 420Auction price: 300 CZK (13 €)
Current price: 300 CZK (13 €)
Vladimír Holan
(1905-1980)
Vanutí
No.: 419Auction price: 800 CZK (34 €)
Current price: 800 CZK (34 €)
Maurice Maeterlinck
(1862-1949)
Le Sablier
No.: 418Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 18,5 x 12 cm, podpis a věnování autora, vyd. Charpentier, Paris, 1936, polokožená vazba, 249s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Fráňa Šrámek
(1877-1952)
Křižovatky
No.: 417Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, 19 x 12,5 cm, podpis autora, vyd. Fr. Borový, Praha, 1929, ex. 51/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 261s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Jaroslav Seifert
(1901-1986)
Pantoumy o lásce
No.: 416Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, 14 x 9,5 cm, podpis autora, il. L. Jiřincová, vyd. F. J. Müller, Praha, 1940, pův. clpl. vazba, věnování bez souvislosti, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
František Halas
(1901-1949)
Dokořán
No.: 415Auction price: 300 CZK (13 €)
brož, 21,5 x 13,5 cm, podpis a věnování autora, vyd. F. Borový, Praha, 1946, pův. brož, 81s., zašpiněná obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
František Polák
(1889-1971)
Jak žili a umírali sovětští otroci
No.: 414Auction price: 500 CZK (21 €)
brož, 20,5 x 14 cm, podpis autora, vyd. vl. nákladem, New York, USA, 1960, pův. brož, 306s., skvrny na zadní straně, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Egon Hostovský
(1908-1973)
Případ profesora Körnera
No.: 413Auction price: 500 CZK (21 €)
brož, 20 x 13 cm, podpis autora, r. 1947, vyd. Melantrich, Praha, 1933, pův. brož s obálkou, 182s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Alexandr Jakovlevič Tairov
(1885-1950)
The Moscow Kamerny Theatre
No.: 412Auction price: 3.500 CZK (146 €)
brož, 21 x 15 cm, podpis autora na titl straně, Intourist, printin the USSR (Russia), Vneshtorgisdat, Moscow, anglický text, pův. brož, obálka lehce potrhána, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.500 CZK (146 €)
T. R. Field
(1891-1969)
Kosočtverce na ohradách
No.: 411Auction price: 1.000 CZK (42 €)
brož, 20 x 13,5 cm, podpis s věnováním autora, vyd. J. E. Novák, Praha, 1930, první svazek edice Lomikel, pův. brož, 46s., obálka lehce zašpiněná, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Karel Mašek
(1867-1922)
Král
No.: 410Auction price: 500 CZK (21 €)
brož, 19 x 13 cm, podpis a věnování K. Mašek, věnováno Ignátu Herrmannovi, vyd. F. Topič, Praha, 1909, pův. brož, 97s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Augustin Eugen Mužík
(1859-1925)
Pod ledem
No.: 409Auction price: 400 CZK (17 €)
brož, 18,5 x 13,5 cm, podpis a věnování autora, r. 1922, vyd. J. Otto, Praha, 1922, il. A. Scheiner, pův. brož, 78s., opotřebený stav, místy opraveno pap. lepenkou, dobře zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
František Hrubín
(1910-1971)
Špalíček pohádek
No.: 408Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, 26,5 x 20 cm, podpis F. Hrubín, r. 1970, il. J. Trnka, vyd. SNDK, Praha, 1968, pův. clpl. vazba, obálka chybí, 128s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Henri-Joseph Dulaurens
(1719-1799)
Příběh paní Bereniky a mistra Petra
No.: 80Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 15 x 10 cm, kniha vyšla v roce 1928 jako II. svazek sbírky Knížky pro potěšení, soukromý tisk vydaný S. Neumannem, ex.: 7A/10, (neprodejné výtisky), potrhaná průsvitná obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Niccoló Machiavelli
(1469-1527)
Mandragola
No.: 79Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 14 x 9 cm, 8x kolorovaných reprod. dřevorytů z vydání Terentia z r. 1499, vyd. a upr. Stanislav Neumann, Praha, 1928, ex. 1A/10, polokožená vazba, 91s., lehce opotřebeno, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: ID3**3 History of bids
František Zelenka
(1904-1944)
Honoré de Balzac: Vášeň na pouti
No.: 78Auction price: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, 13 x 9,5 cm, kolorovaný frontispis F. Zelenka, vyd. jako vánoční dar abonentům Knížek pro potěšení, tištěno A) 10 neprodejných výtisků, B) 50 na českém ručním papíru, C) 450 výtisků na českém japanu, tento výtisk má č. III.A, pův. brož, 38s., uvolněný knižní blok, zachovalý stav, Proven…
Current price: 600 CZK (25 €)
Otakar Mrkvička
(1898-1957)
Honoré de Balzac: Hodinky jeptišek z Poissy
No.: 77Auction price: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, 14 x 9,5 cm, ilustrace a úprava O. Mrkvička, vyd. S. Neumann, Praha, 1928, ex: 58/270, exlibris s púortrétem S. Neumanna pův. brož, 51s., rozpadlý knižní blok, uvolněný z obálky , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Loukota, E. Dite and V. H. Brunner, member of The …
Current price: 1.500 CZK (63 €)
František Muzika
(1900-1974)
Donatien Alphonse Francois markýz de Sade: Filosofie v Boudoiru
No.: 76Auction price: 10.000 CZK (417 €)
bibliofilie, 12,5 x 10,5 cm, sing. lept ve frontispisu, vyd. jako soukromý tisk pro kruh přátel a sběratelů v počtu subskribentů (I-C), kromě deseti výtisků, jež jsou neprodejné (1-10), Praha, 1929, ex. 6, na papíře chamois Fabriano, pův. vazba, ruční papír, pův. bož, 108s., místy jen trochu ušpině…
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Různí autoři
Stanislav Neumann -portréty
No.: 75Auction price: 1.000 CZK (42 €)
3x kresba (tempera, akvarel, tužka), papír, 24 x 16,5; 29,5 x 20; 24 x 17 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Různí autoři
Stanislav Neumann - karikatury
No.: 74Auction price: 1.000 CZK (42 €)
3x kresba (tuš, tužka, pastel), papír, 17 x 12; 29,5 x 18,5; 30,5 x 22 cm, vše signováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Děkovný dopis fanynky Stanislava Neumanna
No.: 73Auction price: 500 CZK (21 €)
dopis, ručně psaný a podepsaný dopis B. Vančurové přibližující drobné radosti obyvatel protektorátu, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Více autorů
Stanislav Neumann -portréty
No.: 72Auction price: 500 CZK (21 €)
2x kresba (akvarel, uhel) papír, 1934, ?, 29 x 20,5 cm, 1x sign., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)