• František Drtikol

    (1883-1961)

    Žena ve světle

    No.: 286

    Auction price: 15.000 CZK (625 €)

    Planned termination: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, výběr 46 aktů, první monografie Františka Drtikola vydaná u nás, úvod napsal J.R. Marek, vydalo nakladatelství E. Beaufort, Praha 1938, clpl. vazba, desky lehce zašpiněné, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Educational and Research Institution for Photography in Mu…

    Current price: 15.000 CZK (625 €)

  • Franz Glück

    (1899-1981)

    Adolf Loos

    No.: 285

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    brož, 32 hlubotiskových fotografií, vydal G. Crés, Paříž 1931, brož, 15 s. textu ve francouzštině, obálka lehce zašpiněná, rozlepená předsádka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    J. Řezáč: Josef Sudek. Soubor 12 pohlednic - edice Profily

    No.: 284

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    album, 12 x samostatná fotografie a kontaktní snímek na přebalu Jos. Sudek, studie Jan Řezáč, fotografie J.S. na přebalu, 2. sv. edice Profily, vydala Orbis, Praha 1962, trojlist a soubor fotografií v přebalu, 13 x 17,5 cm, velmi dobrý stav fotografií, přebal lehce zašlý, kompletní!, Provenance: Ant…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    M. Cervantes: Dômyselný rytier Don Quijote de La Mancha

    No.: 440

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    kniha, podpis v impresu za titulem, obálka, ilustrace, titul. list, vazba a A. Brunovský, vydalo nakladatelství Mladé letá, Bratislava 1975, celopl. vazba s ob., 245s., obálka lehce zašlá a při krajích trochu opotřebená, okraje listů zažloutlé jinak velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostro…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

  • František Foltýn

    (1891-1976)

    Suzanne Renaud: Chvála oběti

    No.: 439

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu Fr. Foltýn, podpis autorky S. Renaud a překladatele B. Reynka na patitulu, úprava J. Červenka, 76. sv. edice Atlantis, vydal Jan V. Pojer, Brno 1948, volné listy v papír. deskách, 47 str., okraje desek pokrčené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovn…

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Dílo Felixe Jeneweina

    No.: 438

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, podpis v úvodu J. Deml, vydal Výtvarný odbor Umělecké Besedy, Praha 1928, Ex. 944, svázal Jenda Rajman, 183 s., + 64 obr. příloh, polopergamen. vazba s obálkou, zlac. ořízka, obálka zašpiněná, potrhaná, velmi dobrý stav knihy , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Vojtěch Tittelbach

    (1900-1971)

    Jan Opolský: Čtení z hvěz a obelisků

    No.: 437

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    bibliofilie, podpis autora, obálka, kresby, úprava V. Tittelbach, vydala Umělecká beseda, Praha 1936, 91 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, zlacená ořízka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite and J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and D…

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Na prahu apokalypsy

    No.: 597

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    bibliofilie, další k Žebráku Nevděčníku, Mému Deníku, Čtyřem letům Zajetí v Prasečím na Marně, Neprodajnému a Starci s Hory a k Poutníku Absolutna, 1913 - 1915, překlad O.A. Tichý, 5. kniha Akordu, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1930, vytiskli Kryl a Scotti, 344 s., exlibris Jan Malý, pl. kožená vazba, oc…

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Poutník Absolutna

    No.: 596

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    bibliofilie, jímž se navazuje na Žebráka Nevděčníka, Můj Deník, Čtyři léta Zajetí v Prasečím na Marně, Neprodajného a Starce s Hory, 1910 - 1912, překlad O.A. Tichý, titul. dřevoryt Jar. Benda, 54. sv. Dobrého díla, vydal Zd. Černý, Stará Říše 1918, vytiskl Fr. Obzina, 288 s., brož., obálka zašlá, n…

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Stařec s Hory

    No.: 595

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    bibliofilie, denník autorův 1907 - 1910, předmluva Ondřeje Duponta, překlad O.A. Tichý, 10. sv. Dobrého díla, vydal A.L. Stříž, Osvětimany 1913, vytiskli Kryl a Scotti, 350 výtisků, 259 s., exlibris Jan Malý, pl. kožená převazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Neprodajný

    No.: 594

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    bibliofilie, denník autorův 1904 - 1907, dřevoryt v titulu Jar. Benda, překlad Jos. Florian a O.A. Tichý, 57. sv. Dobrého díla, vydala Ant. Floriánová, Stará Říše 1919, vytiskli Kryl a Scotti, 350 výtisků, 162 s., brož, obálka na hřbetu natržená, okraje pokrčené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian …

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Můj denník

    No.: 593

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    bibliofilie, pokračování k Žebráku Nevděčníku 1896 - 1900, šestnáct měsíců v Dánsku, překlad O.A. Tichý, 56 sv. Dobrého díla, vydal Zd. Černý, Stará Říše 1919, vytiskli Kryl a Scotti, 350 výtisků, 240 s., brož., obálka na hřbetu natržená, okraje pokrčené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Frédéric Brou

    (1862-1925)

    Leon Bloy: Žebrák nevděčník

    No.: 592

    bibliofilie, denník autorův 1892 - 1895, světlotisková podobizna autora od F. Brou, 4 strany faksimile rukopisu jako příloha, titul a viněty autor, překlad Jos. Florian, 33 sv. Studia, vydal L.A. Stříž, Stará Říše 1910, vytiskl Fr. Jos. Trnka, 300 výtisků, 412 s., brož., obálka při okrajích potrhaná…

  • Jaroslav Benda

    (1882-1970)

    Leon Bloy: Duše Napoleonova

    No.: 591

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    bibliofilie, dřevoryt v titulu Jar. Benda, překlad Jos. Florian, 48. sv. Dobrého díla, vydal A.L. Stříž, Stará Říše 1918, vytiskl Fr. Obzina, 182 s., brož, obálka zašpiněná, na hřbetu a okrajích poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Hofbauer at The Academy of Ar…

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jean Effel

    (1908-1982)

    Turelune (le cornepipeux)

    No.: 391

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    kniha, podp. s věnováním a kresbičkou Vladimíru Brettovi na patitulu J. Effel, vyd. Editions G.P., Paris, 1975, pův.lamin. vazba, 75s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Praha mého mládí

    No.: 400

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    kniha, 26 x 20,5 cm, podpis autora na titulní straně, vyd. Olympia, Praha, 1989, pův. clpl. vazba s obálkou, 255s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Jean Picart le Doux

    (1902-1982)

    Picart le Doux

    No.: 402

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    kniha, 25,5 x 25,5 cm, podpis a věnování autora na titl. straně, obrazová monografie, vyd. Edité par Editions Cercle DArt, Paris, 1964, pův. clpl. vazba, 79s., vazba lehce natržena cca 2 cm při hřbetu, vlastnické razítko, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

  • Jean Effel

    (1908-1982)

    Le Petit Ange

    No.: 390

    kniha, podp. s věnováním Vladimíru Brettovi na patitulu J. Effel, vyd. Le Livre de Poche, Paris, 1976, pův. brož, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

  • Jean Effel

    (1908-1982)

    Dieren Onderons

    No.: 389

    kniha, podp. s věnováním Vladimíru Brettovi na patitulu J. Effel, vyd. De Boekerij, Holandsko, 1973, pův. brož, mírně zkosený hřbet, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

  • Carl Gustav Jung

    (1875-1961)

    Analytická psychologie a světonázor (Výbor z díla)

    No.: 128

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    kniha, dobře čitelný opis; vyd. Edice Expedice, Praha, 1985, sv. 213, v tiráži zmatečnými iniciálami uvedeni překladatelé R.S. (Ludvík Fojtík) a A.L. (Maita Arnautová),včetně předmluvy a dodatku, pův. plátěné desky, 276, zažloutlý povrch, jinak velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 600 CZK (25 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Svatby v domě, Vita nuova, Proluky

    No.: 127

    kniha, obálky Jiří Kolář, úprava Věra Držmíšková, autobiografická trilogie, sv. 168, 189, 190, vydalo Sixty - Eight Publishers, Toronto 1986-7, 203, 281 a 190 s., brož., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    J. Foglar: Když duben přichází

    No.: 374

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    kniha, podpis J. Foglara na titulu, obálka a ilustrace Ervín Urban, 2. vydání, 33. sv. edice 13, vydala Mladá fronta, Praha 1970, pův. brož, 224 s., ob. lehce opotřebená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    I. Panenka: Det moderne exlibris i Slovakiet/Das Exlibris der Slowakei/ The Slowakien Bookplate

    No.: 452

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, podpis s věnováním na titulním listu A. Brunovský, katalog s medailony tvůrců moderní slovenské exlibris, vydal Exlibristen, Frederikshavn 1981, brož, 68s., velmi dobrý stav, vazba lehce rozlepená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Bratislava,…

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    M. Válek: Zakázaná láska

    No.: 451

    kniha, podpis v tiráži, obálka, vazba a ilustrace A. Brunovský, grafická úprava O. Hlavsa, vydala Smena, Bratislava 1977, celopl. vazba se stříbřeným nátiskem, 100s., velmi dobrý stav, obálka při krajích drobně opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied A…

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Dopis z 24.9.1986

    No.: 293

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    volný list, 1986, 29,5 x 21 cm, sign. PD Emma & Adolf Born, ručně psaný a podepsaný dopis v němčině od Adolfa Borna, rok 1987, adresátem je pan Blockland, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Ac…

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Dopis z 4.2.1987

    No.: 292

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    volný list, 1987, 29,5 x 21 cm, sign. Na zadní straně Emma & Adolf Born, ručně psaný a podepsaný dopis v němčině od Adolfa Borna, rok 1987, adresátem je pan Blockland, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. P…

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Dopis z 22.10.1987

    No.: 291

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    volný list, 1987, 29,5 x 21 cm, sign. PD Emma & Adolf Born, ručně psaný a podepsaný dopis v němčině od Adolfa Borna, rok 1987, adresátem je pan Blockland, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Ac…

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Jan Zrzavý

    Exlibris Ing. Zdeněk Zrzavý

    No.: 318

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    litografie, 9,5 x 5,5 cm, monogr. PD J.Z., vzácně se vyskytující exlibris, které Jan Zrzavý vytvořil pro svého bratra Ing. Zdeňka Zrzavého majitele elektrárny v Okrouhlici a Jihlavě, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The …

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Portrét Jana Zrzavého

    No.: 317

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    tuš, papír, 8,8 x 7,1 cm, vzadu kresbička tužkou a přípis kresba V.H. Brunera, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Roubalik, Bukovac and Pirner

    Current price: 400 CZK (17 €)

  • Svatopluk Sova

    (1913-1984)

    Fotografie J. Zrzavého v hotelu Splendid v Benátkách

    No.: 316

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    fotografie, 24,2 x 18 cm, vzadu razítko autora, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)