Jaroslav Valečka
(1972)žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam; malíř, kreslíř, sochař; zaměřuje se na malbu krajinných a figurálních kompozic nebo portrétů symbolicko-melancholického výrazu, podtrženou užitím výrazné barevnosti, mystického světla a zkratky; častým tématem je krajina v nočním pohledu a život v drsném prostředí, lesní interiéry; čerpá z okolí České Kamenice a prostředí bývalých Sudet; ilustroval knihu R. Merknera 27 básní (Praha 1998); odkazuje k tvorbě E. Muncha, J. Preislera a J. Váchala; zabývá se také kresbou a sochařstvím; pedagog kreslení na ZUŠ J. Štítného v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)
Jaroslav Valečka
(1972)
Bílá noc
Položka č.: 125Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
Plánované ukončení: 10. 12. 2024 18:04
litografie, 2006, 27 x 32,5 cm, sign. PD J. Valečka 2006, rám, č. 79/150, žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Jaroslav Valečka
(1972)
Nokturno
Položka č.: 133Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 10. 12. 2024 18:12
litografie, 34,5 x 15,5 cm, sign. PD J. Valečka, č. 23/100, žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Jaroslav Valečka
(1972)
V úplňku
Položka č.: 134Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 10. 12. 2024 18:13
litografie, 2009, 26 x 30 cm, č. 7/120, žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Jaroslav Valečka
(1972)
Půlměsíc
Položka č.: 135Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 10. 12. 2024 18:14
litografie, 2008, 26 x 32 cm, č. 11/120, žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam