Karel Beneš

(1932-2021)

žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; zabývá se volnou i užitou grafikou, ilustrací, ex libris; z grafické tvorby převážně barevnou litografií a kamenorytinou; zastoupen v soukromých i veřejných sbírkách doma i v zahraničí; vytvořil 400 ex libris pro sběratele doma i v zahraničí; ilustroval přes 60 knih (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Karel Beneš

    (1932-2021)

    Dívka a páv

    Položka č.: 405

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2024 12:20

    litografie, 1993, 43 x 59,2 cm, sign. DU K. Beneš 93, č. 38/80, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Karel Beneš

    (1932-2021)

    Lidová balada

    Položka č.: 406

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2024 12:21

    litografie, 1982, 23,5 x 27 cm, sign. DU K. Beneš 82, č. 81/125, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • Karel Beneš

    (1932-2021)

    Mozart a Praha

    Položka č.: 407

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2024 12:22

    litografie, 1991, 31,5 x 28,6 cm, sign. Du K. Beneš 91, č. 39/200, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

  • Karel Beneš

    (1932-2021)

    Konec masopustu

    Položka č.: 409

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2024 12:24

    litografie, 1992, 64,5 x 48,5 cm, sign. DU K Beneš 92, č. 67/70, v horní části mimo tisk natrženo, rožky mírně ohnuté, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)