Vánoční aukce (216. Aukce)

první podání – možnost činit příhozy či si vkládat limity na položky sálové aukce. První podání je ukončeno v 15:00 hodin v den aukce. Samotná sálová aukce se uskuteční 12. 12. 2024 od 18 hodin v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1
Aukce bude přenášena živě přes portál livebid.cz.
Předaukční výstava se uskuteční ve dnech
2. 12. - 6. 12. 2024 | 10-12 a 13- 18
9. 12. - 11. 12. 2024| 10-12 a 13-18
12. 12. 2024 | 10-12 a 13 -15
v prostorách AS Vltavín

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Semínko

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Ukončení prvního podání: 12. 12. 2024 15:00

    suchá jehla, 12,7 x 9,7 cm, pasparta, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Jádro

    Položka č.: 2

    suchá jehla, 14,1 x 9,8 cm, zažloutlý, zvlněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Vějička

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    suchá jehla, 1969, 11,4 x 7,2 cm, sign. PD Jiří John 69, při okrajích lehce zažloutlý papír, skvrna na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Hudebník

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    litografie, 21 x 12,7 cm, sign. PD Sklenář, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Ex libris František Nový

    Položka č.: 5

    litografie, 1971, 11,5 x 8,5 cm, sign. DU Sklenář 71, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

  • Jitka a Květa Válovy

    PF 1979

    Položka č.: 6

    suchá jehla, 1978, 10,5 x 7 cm, sign. J + K Válovy, č. 12/20

  • Vincenc Hložník

    (1919-1997)

    Sen

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    lept, 1970-71, 24 x 15,5 cm, sign. DU V. Hložník 1970-71, č. 28/105

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

  • Vladimír Jarcovják

    (1924-2007)

    Setkání živlů

    Položka č.: 8

    lept, 1981, 26 x 20,5 cm, sign. DU Vl. Jarcovják 81, č. 81/100, Antikvariát Dlážděná, žák prof. R. Gajdoše na Škole umění ve Zlíně, poté E. Filly na VŠUP v Praze, zakládající člen skupiny Trasa, člen SVU Mánes

  • Jiří Načeradský

    Výletníci

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    lept, 1971, 49 x 50 cm, sign. PD Načeradský 71, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Rembrandt

    Položka č.: 10

    lept, 2007, 13,5 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 07, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Francisco Goya

    Položka č.: 11

    lept, 1996, 14 x 9,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 96, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Peter Brueghel

    Položka č.: 12

    lept, 1987, 14 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 87, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Edvard Munch

    Položka č.: 13

    barevný lept, 1985, 13,5 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 85, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    E.L. Kirchner

    Položka č.: 14

    barevný lept, 1987, 13,5 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 87, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Egon Schiele

    Položka č.: 15

    barevný lept, 1986, 14 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 86, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

  • Oldřich Kulhánek

    There goes a vision of the future !

    Položka č.: 17

  • Jaroslav Róna

    Padající anděl

    Položka č.: 18

    litografie, 2002, 26,5 x 37,2 cm, sign. PD JRóna 02, 47/100, mírně zašpiněný, pokrčený a při pravém horním rohu mimo tisk natržený papír, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví

  • Jaroslav Róna

    Noc na prérii

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 5.200 CZK (217 €)

    Aktuální cena: 5.200 CZK (217 €)

  • Jaroslav Róna

    Na lovu

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)

    lept, 1983, 24,5 x 32,5 cm, sign. PD JRóna 83, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)

  • Jaroslav Róna

    Sedící torzo

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    suchá jehla, 1981, 31,5 x 24,8 cm, sign. PD JRóna 81, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)

  • Jan Švankmajer

    Přírodopis č. 5

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    lept, 1973, 69 x 54 cm, sign. DU Švankmajer J. 73, č. 22/65, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

  • Jan Švankmajer

    Přírodopis č. 7

    Položka č.: 23

    lept, 1973, 64 x 49,5 cm, sign. DU Švankmajer J. 73, č. 21/65, Český režisér, výtvarník a animátor. Studoval scénografii na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze v Křižovnické ulici u profesora Richarda Landera a obor režie a scénografie na katedře loutek Divadelní fakulty Akademie múzických umění…

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Kompozice I

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Kompozice II

    Položka č.: 25

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Kompozice III

    Položka č.: 26

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Kompozice IV

    Položka č.: 27

  • Radoslav Kratina

    (1928-1999)

    Kruhy

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    serigrafie, 1971, 54,5 x 39 cm, sign. PD R. Kratina 71, č. 28/50, lehce naraženy růžky papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Fišárka a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Klubu konkretistů, Tolerance a Nová geometrie

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Brouci

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    akvarel, tuš, papír, 1988, 57,5 x 41 cm, sign. DU A. Lamr 88, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Pták a objekt

    Položka č.: 30

    akvarel, tuš, papír, 1988, 58 x 42 cm, sign. NU A. Lamr 88, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar