Joža Uprka
(1861-1940)Vrstevník a přítel Františka Ondrúška. Podle vzpomínek Uprkovy pozval na Slovácko Hanuše Schwaigra. Pobyli spolu nejdříve ve Strážnici a v Kněždubě, až se usadili v Hroznové Lhotě. Počáteční náklonnost ale časem vystřídaly neshody. Joža Úprka jezdíval do Bystřice na počátku 20. století. Začal malovat obrazy Křížové cesty Dušana Jurkoviče, později ho zastoupil malíř Jano Köhler.
Joža Uprka
(1861-1940)
Starý muž v kabátu
Položka č.: 227Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Ukončení prvního podání: 12. 12. 2024 15:00
lept, 1900, 24 x 16,5 cm, poškozeno, odborně restaurováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)