Josef Čapek

(1887-1945)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    S.K. Neumann: Ať žije život!

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož s celofán. přebalem, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, …

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Gustave Flaubert: Pokušení svatého Antonína

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    kniha, obálka, naklad. značka, titul. list a 8 koncových vinět vše linorytem a úprava J. Čapek, JČ vytváří geometrický ornament pod vlivem primitivního umění, 1. sv. edice Symposion, vydal Rud. Škeřík, Praha 1921, orig. brož, 139s., obálka při krajích a hřbetu poškozená, vnitřek ve velmi dobrém stav…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Jules Romains: Na březích Villette

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Benjamin Klička: Muž který chtěl ABCDE

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    kniha, obálka dvoubarev. linoryt a 20 ilustrací v textu J. Čapek, úprava Jan Vaníček, 9. sv. ed. Živé knihy B, vydal Družstevní práce, Praha 1928, pův. brož, 67s., obálka při krajích pokrčená a na krajích hřbetu poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Guillaume Apollinaire: Kacíř & spol.

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    kniha, ob. a il. lynorytem J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, sv. 22, pův. brož, 137s., jen nepatrně opotřebené okraje a přesahy obálky, jinak velmi dobrý, krásný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Sku…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    David Garnett: Člověk v zoologické zahradě

    Položka č.: 37

    kniha, ob. J. Čapek, vyd. Čin, Praha, 1925, pův. brož, 101s., velmi dobrý, pěkný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    John Dos Passos: Dvaačtyřicátá rovnoběžka

    Položka č.: 38

    2x kniha, vzácně se objevující vydání i s pův. fotomontážními obálkami (anonym), vyd. Čin, Praha, 1935, 2x pův. clpl. vazba (J. Čapek) s ob., 292+301s., knihy samotné ve velmi dobrém stavu, ob. při okrajích a na hřbetu trochu opotřebené, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Umě…

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Josef Kopta: Hlídač č. 47

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    kniha, ob. J. Čapek, vyd. Čin, Praha, 1928, pův. brož, 185s., restaurováno, nově sešito do pův. ob., jejíž okraje jsou jen trochu opotřebené, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Červen 1. ročník 1918 - 1919

    Položka č.: 217

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    kniha, zásadní dílo pro rozvoj a prezentaci české poválečné avantgardy, první publikace některých členů Devětsilu, Tendenční čtrnáctidenník. Nové umění - Příroda - Technická doba - Socialismus - Svoboda. č. 1 - 24., Fr. Borový, Praha 1918 - 1919, 332 s., dobová poloplátěná převazba, zažloutlé listy…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Červen 2. ročník 1920

    Položka č.: 218

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    kniha, Týdenník pro radikální směry a kulturní politiku, svázaný 2. ročník (52 čísel) časopisu, vydal Fr. Borový, Praha 1920, 460 s., dobová poloplátěná převazba, na předsádce vlepený dopis S.K. Neumanna přiznivcům a podporovatelům, zažloutlé listy, při okrajích odřené desky, dobrý stav Seznam lino…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Dobře to dopadlo aneb Tlustý pradědeček, lupiči a detektivové

    Položka č.: 535

    kniha, 1. vydání, vyd. Fr. Borový, Praha, 1932, pův. nakl. clpl. vazba, 72s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)