Josef Istler

(1919-2000)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    No.: 28

    Auction price: 90.000 CZK (3.750 €)

    Planned termination: 09. 10. 2024 10:27

    kombinovaná technika, olej, asambláž, karton nalepený na sololitové desce, 1958/42, 63 x 47 cm, sign. vzadu istler, rám, vzadu věnován, číslo kat. 42, Josef Istler patří k jedné z vůdčích osobností českého informelu. Jeho dílo bylo výrazně ovlivněno surrealismem a vyvinulo se až k abstrakci. Informá…

    Current price: 90.000 CZK (3.750 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Objekt

    No.: 29

    Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)

    Planned termination: 09. 10. 2024 10:28

    kombinovaná technika, olej, asambláž, sololit, 1992, 58 x 38 cm, sign. DU istler, rám, kvalitní a charakteristická práce jednoho z našich nejvýznamnějších zástupců zejména poválečné abstraktní tvorby. Byl zakládajícím členem skupiny Ra, členem skupiny Mánes, člen hnutí Phases, SČVG Hollar a člen výr…

    Current price: 80.000 CZK (3.334 €)