Jitka Hilská
(1953)V letech 1972 – 1977 studovala scénické výtvarnictví na divadelní fakultě AMU (kresbu a malbu zde vyučoval akademický malíř doc. O. Smutný). Od původních krajinářských inspirací se postupně její obrazy (lyrická emotivní abstrakce) stávaly „výtvarným přepisem“ poezie Bohuslava Reynka, Jana Skácela apod. ve smyslu duševní blízkosti a rezonance. Pracuje technikou oleje na plátně nebo kombinovanou technikou na papíru i na plátně. Od roku 2003 se zabývá také fotografií.
Jitka Hilská
V zahradě
Položka č.: 104Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 11:43
olej, plátno, 80. léta, 54 x 54 cm, sign. DU J.Hilská, lišta, žákyně doc. M. Romberga a O. Smutného
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Jitka Hilská
Dobro skrze bolest
Položka č.: 166Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
Plánované ukončení: 09. 10. 2024 12:45
kombinovaná technika, plátno, 2013, 59,7 x 49,6 cm, sign. vzadu J. Hilská, žákyně doc. M. Romberga a O. Smutného
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)