Aukce vybraných děl (214. Aukce)

první podání – možnost činit příhozy či si vkládat limity na položky sálové aukce. První podání je ukončeno v 15:00 hodin v den aukce. Samotná sálová aukce se uskuteční 7. 11. 2024 od 18 hodin v Aukční síni Vltavin, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1
Aukce bude přenášena živě přes portál livebid.cz.
Výstava dražených děl v prostorách AS a Galerie Vltavín
23 .10. 2024 - 25. 10. 2024 | 10–12 13-18
29. 10. 2024 - 3. 11. 2024 | 10–12 13-18
4. 11. 2024 - 7. 11. 2024 | 10–18

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Podzim

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Ukončení prvního podání: 07. 11. 2024 15:00

    litografie, 15,8 x 11 cm, sign. DU Sklenář, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 18 000 CZK

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Ryba

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    litografie, 1966, 21,5 x 35,5 cm, sign. DU Sklenář 66, č. 119/150, výtečná ukázka z díla originálního českého malíře, grafika a ilustrátora. Vystudoval na UMPRUM v Praze, kde později zastával i profesorský post. Byl členem SVU Mánes, skupiny Bilance při Umělecké besedě a Sdružení českých grafiků Hol…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Odhadní cena: 24 000 - 28 000 CZK

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Dívčí hlava

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    suchá jehla, 15,5 x 12 cm, sign. PD ZD. Sklenář, rám, č. 5/30, výtečná ukázka z díla originálního českého malíře, grafika a ilustrátora. Vystudoval na UMPRUM v Praze, kde později zastával i profesorský post. Byl členem SVU Mánes, skupiny Bilance při Umělecké besedě a Sdružení českých grafiků Hollar.…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK

  • Jiří Anderle

    Judita s hlavou Holoferna

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    suchá jehla, 1973, 33 x 22,7 cm, sign. PD Jiří Anderle, rám, dole popsáno autorem: Varianta na motiv Lucase Cranacha Judita s hlavou Holoferna, únor 1973, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK

  • Jiří Anderle

    Pokus o přiblížení v hnědé

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    litografie, 1979, 52,5 x 64 cm, sign. DU Jan Anderle 20. II. 80, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Odhadní cena: 11 000 - 13 000 CZK

  • Jiří Anderle

    Pokus o přiblížení v černé

    Položka č.: 6

    litografie, 1979, 52,5 x 64 cm, sign. DU Anderle 57/100, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Jiří Anderle

    Il Sorriso (Donne)

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    heliolitografie, 1975 - 76, 47 x 31 cm, sign. DU Anderle, rám, č. 7/130, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 14 000 CZK

  • Jiří Anderle

    Cecilia G. (Donne)

    Položka č.: 8

    heliolitografie, 1975/76, 48,5 x 31,5 cm, sign. DU Anderle, rám, č. 7/130, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Jiří Anderle

    Vermeerova čtenářka dopisu I.

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    suchá jehla, 1978, 68 x 49,5 cm, sign. DU Jiří Anderle, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Jitka Kolínská

    (1930-1992)

    Krajina s vesničkou

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    monotyp, 1954, 23,5 x 31,3 cm, sign. PD Kolínská 54, rám, Obraz Jitky Kolínské „Krajina s vesničkou“ představuje idylický venkovský výjev, kde krajina tvoří hlavní součást kompozice. V popředí se rozprostírají zelené louky a pole, rozdělené stromy, které vytvářejí příjemný rytmus mezi přírodou a lid…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 7 000 CZK

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Postavy I

    Položka č.: 11

    litografie, 2009, 48,5 x 32,7 cm, sign. PD J. Válová 09, č. 69/100, mimo tisk pravý okraj lehce zašlý

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Postavy II

    Položka č.: 12

    litografie, 2009, 48,5 x 32,5 cm, sign. PD J. Válová 09, č. 38/100, mimo tisk pravý okraj lehce zašlý

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Struktura

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    suchá jehla, 1968, 31,5 x 29,8 cm, sign. PD Jiří John 1968, rám, č. 6/10, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Odhadní cena: 45000 - 55000 CZK

  • Alena Kučerová

    (1921-1992)

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    tisk z perforovaného plechu, 1965, 38,2 x 58 cm, sign. PD Alena Kučerová 1965, rám, č. 12/20, nabízená položka představuje vzácnou ukázku osobitého přístupu ke grafické tvorbě výrazné představitelky Nové figurace 60. let a nejmladší členky významné skupiny UB12. Ve své převážně grafické tvorbě po…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Odhadní cena: 80 000 - 100 000 CZK

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Sběrači smutku

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    suchá jehla, 1971, 21 x 19,7 cm, sign. PD J. Válová 71, č. 23/25, na zadní straně popsáno: Sběrači smutku, Vzpomínka na oběti války; od Květy Válové 14/11/74, Grafika Jitky Válové s názvem „Sběrači smutku“ je působivým dílem, které zaujme svou minimalistickou formou a silným emocionálním nábojem. Na…

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 8 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Muž v kavárně

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    lept, 1978, 12,5 x 8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 78, pasparta, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Odhadní cena: 3 000 - 4 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Letadlo nad Řípem

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    serigrafie, 1984, 12 x 14,5 cm, monogr. PD K. L., rám, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Anička Skřítek a slaměný Hubert

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    litografie, 1975, 33 x 23,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1975, rám, č. 174/200, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Odhadní cena: 33 000 - 40 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Auto snů

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    litografie, 1964, 44 x 59,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 23. 10. 64, rám, autorský tisk, dílo Kamila Lhotáka, především díky nezaměnitelným ilustracím s charakteristickou výrazovou zkratkou, se stalo rozpoznatelným napříč širokou veřejností. Poetismus a imaginace jsou typickými vypravěči Lhotákovy tvor…

    Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Odhadní cena: 140 000 - 160 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    Metamorfóza

    Položka č.: 20

    litografie, 1982, 51,5 X 40 cm, sign. PD, rám, č. 10/70, český malíř, grafik a ilustrátor Oldřich Kulhánek je české veřejnosti znám zejména jako autor současných českých bankovek. Studoval mezi roky 1958-1964 na pražské UMPRUM v ateliéru grafiky prof. Karla Svolinského. Celkem záhy po dokončení stud…

  • Oldřich Kulhánek

    Tvrdý byznys

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

    litografie, 1996, 65,8 x 49,2 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1996, č. 9/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 27 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    Výš, ještě výš

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    litografie, 1997, 65,5 x 49,3 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1997, č. 9/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

  • Květa Pacovská

    (1928-2023)

    Zelená abstrakce

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)

    litografie, 65 x 52 cm, sign. DU, mírně poškozeno, restaurováno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)

  • Květa Pacovská

    (1928-2023)

    Červená abstrakce

    Položka č.: 24

  • Květa Pacovská

    (1928-2023)

    Rhinoserus

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    litografie, 48,5 x 37,5 cm, sign. DU Pacovská, rám, A.T, Květa Pacovská byla česká malířka, sochařka, ilustrátorka, grafička, typografka a pedagožka. Vystudovala střední grafickou školu a vysokoškolské studium absolvovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru monumentální malby u Emi…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Jiří Načeradský

    Job

    Položka č.: 26

    tempera, tuš, papír, 1988, 49,5 x 70 cm, sign. PD Načeradský 88, mimořádný kreslířský talent Načeradskému umožňoval výtvarně zpracovávat náměty od vyloženě groteskních až po témata tzv. těžká, jak vidíme na předloženém díle. Jeho vysoký intelekt v kombinaci s malířským a kreslířským mistrovstvím ho …

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 27

    tempera, tuš, papír, 1991, 48 x 66 cm, sign. PD Načeradský 91, Načeradského malířské a kreslířské mistrovství zcela logicky vyústilo v jeho pedagogické působení, kdy byl nejprve vedoucím Ateliéru malby na Akademii výtvarných umění v Praze, později na Fakultě výtvarného umění VUT v Brně. Jako profeso…

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 100.000 CZK (4.167 €)

    olej, tempera, karton, sololit, 1963, 60,5 x 43 cm, sign. DU 8. 4. 63 Načeradský, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. Nabízená malba z roku ukončení jeho studií na pražské akademii představuje hravý portrét muže, při jehož vzniku malíř upřednostnil…

    Aktuální cena: 100.000 CZK (4.167 €)

    Odhadní cena: 130 000 - 150 000 CZK

  • Vladimír Novák

    (1947-2024)

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    olej, plátno, 1995, 35 x 25 cm, sign. vzadu V. Novák 95, rám, vzadu věnování Kamilu Bahbouchovi 9. 9. 1995, dílo významného představitele české malby II. poloviny 20. století. Autor vystudoval pražskou AVU v ateliéru Arnošta Paderlíka a v roce 1988 se zapojil do činnosti sdružení 12/15. Jeho tvorba …

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Odhadní cena: 28 000 - 35 000 CZK

  • Vladimír Novák

    (1947-2024)

    Dáma

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    olej, plátno, 1993, 35 x 40 cm, sign. vzadu V. Novák, rám, dílo významného představitele české malby II. poloviny 20. století. Autor vystudoval pražskou AVU v ateliéru Arnošta Paderlíka a v roce 1988 se zapojil do činnosti sdružení 12/15. Jeho tvorba nese typické expresivní prvky vlastní všem členům…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Odhadní cena: 38 000 - 44 000 CZK